çok iyi yazdığım için eksiliyorlar

ben bu eksi olayında bir şeyi çözdüm . evet ciddi ciddi çözdüm . hatta yukarıdaki yeşildekimavi adlı yazar "tabulara dokunmak" deyince değişik bir aydınlanma geldi bana.

şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerekirse bizim muhafazakar kesim eleştiriyi pek sevmez. hep güvenli ana caddelerde yürümeye alışkın olduğu için , hiç yoldan çıkmadığı dümdüz gittiği için hem fazla bir merak duygusu yoktur hem de biri hakaret değil tabi sadece basit bi eleştiri yapsa hemen gaza gelir mızmızlanmaya başlar , trip atar , stres yapar , çocuklaşır ve ağlamaya başlar. kim inkar ederse etsin bu bir gerçek. avrupa islama en ufak bir eleştiri yapsa battık, mahvolduk, yandık bittik napacaz şimdi diye panikleyen milyonlarca insan var. la ne oldi? sanki islam mı batmış müslümanlar mı tarihe gömülmüş?

neyse benim keşfettiğim şey ise şu; suyun öbür tarafında çok daha fazla ağlaklık olması. hani kendini sosyal demokrat, özgür fikirli, aydın , laik , ateist, solcu falan gören kesim var ya. hani beyninin her hücresi güneş gibi aydınlanmış o yüce ve hür insanlar. iğğğğ aman Allah'ım aman Allah'ım en ufak bir eleştiride nasıl tripler, nasıl sızlanmalar nasıl kıvranmalar, ne ağlamalar ne zırlamalar ne eksiler ne nefretler. lan ne ooldi? oyuncağını mı aldılar elinden? ühühühüühüü .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar