çok kardeşli bir aile olmak

mükemmel bir duygudur. her biri ayrı güzeldir. evde çokluk bazen sıkıntılar çıkarsa da çok iyi bir bağ kurmanıza vesile olur. aile bağlarınızı ve evinize olan bağlığı tavan yaptırır. sabahları hela sırasında veya pazar akşamları banyo sırasında beklerken biraz sinirlenirsin ama olsun.
devamını gör...
benim çok sevdiğim doğulu bi arkadaşım vardı yalan olmasın ama 1 çekirdek aile 25 kişi falandı 3 katlı evde oturuyorlardı gelenek sanırım.

bi gün sınava girememiştim okuldan sağlık ocağı değil 50 yataklı hastahane raporu istediler gittim doğulu arkadaşımın babasından istedim. 2 dk da yazdı verdi.
devamını gör...
şükredilecek bir şey.. hic bir zaman demezsin ki keşke daha az kardeş olsaydım diye.. kanından canindandir çünkü.. kendin gibi seversin onları.. sanki biri olmasa bütün dengeler bozulacak gibi.. çok güzel bir şey ama.. sırtını yaslayacagin sonsuz guvenecegin bir kişi değil bir çok kişi olur.. arkan sağlamdır yani.. rabbim eksikliğini yaşatmasın..
devamını gör...
öncelikle çok üretken ebeveynlere sahip olmayı gerektirir. aynı evde 7 kardeş yaşanabilir kimi zaman aile planlamasından bihaber insanlardan dolayı. Allahtan bizimkiler öyle değildi ben tek kardeşle yırttım.
devamını gör...
bir kız, bir erkek kardeşim olduğu için mutluydum. ta ki beş çocuklu bir ailenin ortanca çocuğuna rastlayana dek. adamın hem abisi, hem ablası, hem kız kardeşi, hem de erkek kardeşi var ve ben artık eskisi kadar mutlu değilim.
devamını gör...
aynı kıyafetin farklı bedenlerini giymek, annenin sırayla yıkarken en sonuncu olmak için kavga etmektir sobalı evde. bir tane tavuğu parça bölüştürmelidir annenin, okul başlangıçlarında suratı düşmesidir babanın, bayramlarda hep eski ceketle idare ederim çocuklara alayımdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar