çok kitap okumanın kızları aptallaştırması

niyetim trollük değil Allah inandırsın, bir tespit işte.

çok kitap okuyan erkeklerde herhangi bir iletişim sorunu olmuyor ama karı kısmısı fazla okuyunca kafayı sıyırıyor bi mütemadiyen mala bağlama, ne dediğini anlamama, kendini en matah bişey görüp kendi dışındaki herkesi yargılama sorunları başlıyor. bana göre iki ihtimal var:

1- bu hanımkızımız zaten insanlarla iletişim kuramadığı için, gerçek hayatta fosladığı için kendini ciltler arasındaki kurgu dünyaya adamıştır, gerçek insanlarla iletişim sorunu devam etmektedir.
2- başlığın dediği gibi çok kitap okuduğu için zihin devreleri ısınmış, vidaları gevşemiştir.

aptal erkek çok* ama kitap okumakla arasında bi korelasyon bi bağıntı yok, aptal kadın da çok ama çok kitap okuyanlar daha bi aptal sanki.
devamını gör...
genellenmemesi gereken ifadedir. çünkü; çok fazla kitap okumak er ya da kadın kişi için öncelikle bilgi birikimi sonrasında iyi bir diksiyon, sınavarda çabuk soru çözme gibi faydalar sağlar.

he eğer aptallaşanlar varsa, onlar kitap okumadan öncede aptal olanlardır. kitap okumaya baslayınca aptal oldugu anlasılmıştır.
devamını gör...
kitaplardan alıntı yapa yapa ne kadar güzellik varsa ortaya çıkaran kızlar bir gün hayatın gerçekten o kadar mükemmel olabileceğine inanmaya başlıyorlar. hepsi değil birazı böyle yapıyor. sonra çıta yükseltiyorlar.
devamını gör...
sözlük selebritisi olmaya giden yolda her şeyin mübah olmasından kaynaklanır. iyi bir sözlükçü başlık tıklanma rekorunun hangi etiketlerden geçtiğini bilir, aynı başlıkta hem aptal, hem kız kelimeleri olursa ortaya başarı abidesi bir tanım çıkar.
devamını gör...
onu bilmem de evde bıraktığı kesin. bu kaçınca naaan ay sen çok zekisin olmaz olamaz. öeeeh. not: kandırılıyorum biliyorum. kızım sana para yetmez demek istiyolla aslında. ühühü. * *
evet ne diyorduk, yazar önermesi.
dost tavsiyesi: çok okuyandan korkma. çok gezenden kork. hatta ondan da korkma Allah tan kork.
devamını gör...
eskiden kitap okumayan kızlar böyle nitelendirildi, şimdi okuyanlar. hayat kitaplardan öğrenilmiyor ama kitap okumadan geçen bir hayat dünyanın bütün güzelliklerini görüp bakmamak gibi bir şey. hani insanın aklına şu da geliyor acaba erkekler az kitap okudukları için kızları anlamıyor olabilirler mi?
devamını gör...
mübarek kız milleti ne yaparsa yapsın erkek milletine yaranamayacağından ötürü ortaya çıkarılmış yeni bir tespit.
eskiden "okumuyorlar, karşımıza alıp iki kelime konuşamıyoruz, bir halttan anlamıyorlar" diye diye ölen erkekler bugün de çok okumalarından dert yanıyor.
aslında büyük bir yanlış anlaşılma var. kızlar bu suçlamadan ötürü o kadar hırslandılar, o kadar çok okudular ki artık erkekler onları anlamıyor. durum bu olunca da onların aptallaştığını düşünüyorlar gene, suçlu her zaman kız milleti olacak ya. halbuki durum tam tersi. onlar geri kaldılar.
bir de her kitabın içeriği kurgu değil aslında. direkt hayatın ta kendisinden bahseden bir dünya kitap da var.
bir de okuduğunu insanın gözüne gözüne sokmak için yerli yersiz habire bilgi paylaşımı yapan tipler var. hani böyle evinde içtiğin suyu beğenmişsindir, "bu su hangi marka?" diye sorarsın, sana suyun tarihçesinden başlar anlatmaya... onların cinsiyeti fark etmiyor, her yerde komik oluyor ve maalesef hiç umursanmıyorlar. onlardan olmadıkça okuyun kardeşim. zira: "insana en çok kitap yakışıyor ve mürekkebin kuruduğu yerde kan akıyor "
devamını gör...
nayıııır yalaannn söylüyor.
bunca yıllık okurum kendimde bir aptallık emaresi, temayülü görmüyorum, görsem hemen bırakırım okumayı, gerekirse terapiye falan giderim bırakmak için çünkü o kadar çok tırsarım aptallıktan.
gelelim şahsi görüşe; bilakis kitap okumayan kızlar aptallaşır, çevremden, tanıdıklarımdan yola çıkarak yaptığım laboratuar çalışmaları ve istatistiki veriler sonucu ortaya çıkan gerçek bu. şair diye ikbal gürpınar'ı, en kral edebiyatçı diye elif şafak'ı, şahane köşe yazarı diye iclal aydın'ı bilen ve felsefe ve edebiyatla ilgili bilgileri facebook paylaşımlarından yalan yanlış öğrendikleriyle sınırlı olan, eline yapışık iphone'uyla twitter'de her haltını paylaşıma açarak yaşayan organizmalar genelde kitap okumayan ve az kitap okuyan tipler oluyor ve birilerine aptal diyeceksek bunlara demeliyiz bence. lakin biz yine de aptal demeyelim onlar da böyle mutlu zaar.
devamını gör...
kız erkek fark etmez ama doğru bu tesbittir.
bugün minibüste kitap okuyordum..ineceğim yer gelince 'müsait bi yer'' diyemedim..diyemedim ya..bi şeyler saçmaladım..baktılar ki çırpınıyorum.. indirdiler beni.. kafayı toparlayamıyorsun..
devamını gör...
zaten anlayamadığın çağından tamamen kopmak olabildiği için başkaları tarafından aptallaşmak olarak görülebilir. belkide okudukça anlam veremeyen olduğu için gerçekten aptallaşandır.
bazen kendinden şüphe eder ben dünyalımıyım diye.
devamını gör...
kesinlikle kitapçılar tarafından ortaya atılmayan önermedir. az kitap okumaktan ya da hiç okumamaktan mustarip olmayan birileri söylemiştir olsa olsa. çok kitap okumakla ilgili bir fikriniz yoksa böyle bir beyanda bulunursunuz, ama geçersizdir. çok kitap okuyup, kendinden başka biri için aptal diye yorum yapan biri varsa, o kitapları okumuyor demektir. baş, ağırlıktan eğilendir, bilgiyle doldukça eğilir. bütün bunlardan sonra anlıyoruz ki tastamam geçersizdir. gidin şimdi aptal kızları başka yerde arayın. kitaplarla ilişkilendirmeden.
devamını gör...
kadınların ön belleği ana belleğinden iyi olduğu için sürekli karşılaştıkları durumdur.odaklanma meselesi.sonrası malum ayılınca çeneye vuruyor.*
devamını gör...
yalandır. kitap okumanın kime ne zararı olmuş ki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar