böyle sevgi olmaz olsun sayın seyirciler... şaka bir yana bu durum siyasi gerilimin sebep olduğu cepheleşmenin ne denli vahim meselelere sebep olacağının emaresidir. siyasal fanatizme nayır, nolamaz!
devamını gör...
sözlük yazarlarının benden soğumasının en büyük sebebidir. ilginç olan şey ise şu;karşımdakiler benle aynı siyasi görüşten olmamasına rağmem benim soğumayıp onların soğuması. hatta muhabbeti hal ve hatır sormayı kesecek kadar bir soğuma. ama sorun bende benim kalbim sorunlu sanırım. iman ve itikadım. zira onların sevdiği siyasi görüşün liderini ya da görüşü tasvip etmiyorsam imanım bile şüpheli. böyle bir adamdan neden soğumayasınız. onlar ise bu muhabbeti cihat şuuru ile yapıyorlar. ben ise cihat zamanı evinde oturan münafık kesim gibiyim. oturmayıp oy toplamam gerekti... kendimizden olmayanı tekfir etmem gerekti. yapmadım soğulan bir adam oldum.

ayrıca soğumakla da yetinmezsiniz zamanla. nefrete doğru götürür kalbinizi. ne görmek istersiniz ne de ne bileyim burası sözlük ne de yazmasını. ufff yine aynı şeyleri zırvalıyor vs diye.soru aynı olunca cevabım da aynı oluyor maalesef. neyse ben kimse ile siyasi görüşünden dolayı irtibatımı kesmedim ne reel hayatta ne de sanal ama onlar bana mesafe koyup soğuk kalarak duruşlarını belli ettiler.

sanal sözlüğü boşverim reel hayatta bu pis siyaset en yakın arkadaşları uzaklaştırdılar soğuttular...
ama birgün buna değmeyeceğini anlayacaklar. ne yapmışız diyecekler.
o zaman ben yine kucak açacağım... tenkit etmeyeceğim... hatalı olabilirsiniz aldanadabilirsiniz diyeceğim.
bunu gurur meselesi de yapmayacağım.

yani bunun dışında gayet tatlı bir adamım. görseniz. ama görmeyin. hem kel hem yaşlı hem biraz tonton adamı. bi de ince bıyığı var ki sormayın. siyasi görüşünüz aynı olsa bile soğuma sebebidir.
devamını gör...
insanı dumura uğratır. bir büyüğüm ya hu adam nasıl da güzel konuşuyor hay ağzına sağlık maşallah, ne kadar da entellektüel bir abimiz derken facebook ve twitter hesabıyla karşılaştım zaten siyasi görüşünü biliyordum ama adam bildiğin partizanmış cıvık cıvık, tüm her şey yalan mıydı o pozlar vay be köküne kibrit suyu dökülesi dünya.
devamını gör...
müslümansa eğer bu kişi, soğuyan kişinin kendini bir yenilemesi gerekiyor. zira islamdan, müslümanlıktan öte bir kıstas koymuştur önüne. müslüman kişi senin kardeşindir. müslüman değilse de vatandaşındır, o da değilse insandır ulan insan!
ama böyle şeylere şaşırmıyorum artık. akraba akrabaya, evlat ebeveynine küsüyor bunlar yüzünden. Allah sormayacak mı sanıyoruz acaba!?
devamını gör...
arkadaşlıklarda siyasi düşüncelerin etkisi olmaz, olmamalı bence ama özel ilgi duyulan kişinin siyasi ve ideolojik düşünceleri önemli bana kalırsa. zira sevgililik bile bir noktada yol arkadaşlığı demek ve bunu farklı bir hayat tarzına sahip biriyle yürütmek zor. gelip geçici biri olarak görülüyorsa başka tabi. eğlenilir geçilir.
devamını gör...
o kişi benim görüşüme saygı duyduğu sürece içinde bulunmayacağım durum. en yakın 3-4 arkadaşımdan bir tanesi benimle tamamen zıt fikirli. yıllardır da dostluğumuz devam ediyor. ne kendisi dert etti, ne ben. bazen konuyu açmaya çalışıyor ben kapatıyorum. yıllardır da dost kaldık bu sayede. tabi üniversite bittiğinden beri çok fazla görüşmüyoruz ama o da benim asosyalliğimden.
devamını gör...
bir kişiyi çok seviyorsam siyasi görüşleri benimle farklı olduğunda problem değildir. sadece siyasi konuları konuşmaktan çekinir, muhabbeti oraya çekmemeye çalışırım. gerçekten çok sevdiğim birisini kirli siyaset yüzünden niye kırayım?
devamını gör...
vallahi ben ankara'ya gittiğimde iki asker arkadaşımla buluşmak istedim ve haber saldım ama iki seferde de buluşmaktan kaçındılar ve türlü türlü sebep bahaneler öne sürdüler, bunlar canciğer olduğum kişilerdi ve buluşmadıkları gibi ısrarcı da davranmadılar , en azından bir saat çankaya,kızılay ya da ulus gibi yerde hasret giderilse ne güzel olurdu .
bunlar olmayınca sosyal medyadan tanışık olduğum ağabey yaştaki arkadaşa haber saldım. bu abimiz ilk mesajı geç görmüş ve bana telefon numarasını gönderdi.akşama misafirim ol diye. sonra ikinci ziyarette buluştuk. evine davet etti. kapısı herkese açık biri. zaten sosyal medyada dokuz sene boyunca takip ettiğim hayatı göz önünde olan birisi. eşinden ayrı , kedileriyle beraber yaşayan ve bohem bir abimiz. hürmeti, misafirperverliği ve sohbet ortamı on numara. bana evinin kapılarının her zaman açık olduğunu, anne ve babanın hastalığı durumunda da gelip kalabileceğimi söyledi. güzel hatıralarla ayrıldım ve ilk başta akıl edemediğim için sonra da hediye paketi gönderdim .
sadede gelirsem bu abimiz siyasi görüş olarak radikal solcu, yılların komünisti, partiye bağlı değil , oyunu da hdp' ye veren birisi. cihangir entellerinin çankaya şubesi ama dürüst ve insancıl bir karakter, hatta ateist ve içkiye düşkün .
ilk baştaki arkadaşlar da sorsan milliyetçi, muhafazakar, mukaddesatçı vs. görüşteler. ama arkadaşlık hatırı kalmamış. zaten sosyal medyadan sildim onları, ne yapayım bu saatten sonra listemde vitrin mankeni niyetine bulundurmuyorum. bu şahitliğimden sonra yemişim siyasi görüşü ve partiyi. bize lazım olan dostluk, paylaşım.
devamını gör...
çok sevmemiştir hatta sevmemiş de denebilir. ne ırkın ne siyasetin ne de herhangi bir ideolojinin sevgiyi yenebileceğine, sevgiye üstün gelebileceğine inanmıyorum.
devamını gör...
siyasi görüşü her şeyin üzerinde bir değer olarak tanımladığınız anlamına gelir. pek de çekilir bir insan değilmişsiniz yani, soğuduğunuz iyi olmuş, o da büyük bir yükten kurtulmuştur.
devamını gör...
tamamen ahmaklıktır. ilişkilerini ve muhabbetini tamamen siyasi görüşe göre şekillendiren bir insanın zeka seviyesi düşüktür kesinlikle. kendine ait bir dünya görüşüne sahip değildir. tamamen siyasetçilerin papağanı olmuştur ve bağımsız değildir. böyle tipleri ciddiye veya dikkate almamak en idealidir.
devamını gör...
siyasi görüş aşka engel değildir bence. bazen bir karanfil alırız ve dünya mis gibi çilek kokar. bazense duman olur her yan. önemli olan görüşler değil öpüşler be kardeşlerim. mesela ben hep bisiklet isterdim tanrıdan. sonra ayağı kopuk çocuk gördüm. allam tövbe dedim. bunun gibi güzel aforizmalar var internette. çok seviyorum hep.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar