çok soru soran çocuklar

yeni konuşmayı öğrenmiş, dünyayı irdeliyorlardır. normal olduğunu gösterir çünkü normal gelişim sürecindeki çocuk herşeyi öğrenmek ister. bıktırırlar ama doğru.
devamını gör...
zeki çocuktur. aman ha sorularına gereksiz, yanlış, dalga geçer şekilde cevap vermeyin. çocuk uzay hakkında bile soru soruyorsa en temel şekilde anlatın. kafasında koca bir şema oluşturuyor kendine çocuk biz anlamayız.
devamını gör...
sabırla sorularına cevap verilmesi gereken çocuktur. evet biraz insanı bunaltıp kafa ütülüyorlar ama başınızdan salmak için atmasyon cevaplar verilmemeli. bazı çocuklar vardır, soru sorarsınız cevap bile alamazsınız. böyle çocuk buldunuz, konuşun değerlendirin. özgüvenini kırmayın çocukların. onlar anlamazlar zannederiz. ama hisleri çok yüksektir. her şeyi anlayabiliyorlar.
devamını gör...
genelde aldıkları cevapla tatmin olmuyorlar; aynı soruyu farklı formlara sokup tekrar tekrar soruyorlar. kardeşim böyleydi en azından. tecrübe ettiğim kadarıyla sevimsizler. ya da ben çocuklarla bile iletişim kuramayacak kadar malım.
devamını gör...
merak etme, etrafının farkına varma ve tanıma hevesine sahip her normal çocuğun yaptığıdır. sabırla cevaplanıp sıkıldığınız nokta da ters köşe yapıp siz onu bunaltacak kadar soru sorun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar