zeki kadınlarınn her zaman öncelikli olarak tercih edildiğini düşünebilirsiniz ancak evlilik konusunda zeki kadınlarla yapılan evliliklerin başarı oranı diğerlerine nazaran çok daha düşük olmakta.
bunun bir çok nedeni var.
öncelikle zeki kadınların geneli depresyona meyilli olmaktadırlar. bu nedenle sürekli modları düşük, moralleri bozukturlar. bu moral bozukluğu hayatlarının her anına sirayet etmiştir. onları mutluyken göremezsiniz. hep bir şeylerden şikayet ederler. evliliklerde de onlar için sayısız kusurlar mevcuttur. sürekli kusur odaklı yaşadıkları için evlendikleri erkeği de mutsuz ederler. o yüzden insanın kendi zeka seviyesini bilmesi ve kendinden daha zeki kadınlarla evlenmemesi gerekir.
devamını gör...
evlilik zeka yarıştırılan, ben daha iyiyim denilen yer değildir diye biliyorum, öyle hayal ediyorum. daha çok birlikte nasıl yaşarız var. dolayısıyla birinin daha zeki olması, birinin daha becerikli olması, birinin daha şakacı olması, birinin daha anlayışlı olması iyidir. yapamam diyorsanız kendinize denk yada daha alt seviyede biriyle evlenerek bu baskıdan kurtulabilirsiniz.
devamını gör...
moleküllerinizden geçen " ulan ne karılar var beh" itirafını hissedebilir.
devamını gör...
bence de mantıksız çünkü zeki kadın yoktur.
devamını gör...
zeki olmayan bir adam için zeki çocuklar elde etmek dışında da bi yarar sağlamayacağı doğru.

fakat zeki bir bey zeki bir hanımla evlenirse * , gerçi o olmuyordu değil mi, biri ikinci şans vermiyordu biri ilk başta şeyapmıyordu falan öyle bişey vardı, neyse.

hem ayrıca çok zeki kadın aynı zamanda çok güzel aptal taklidi de yapabilir, eğer çok zeki bir bey değilseniz zaten seçemezsiniz.
devamını gör...
bütün kadınlar aynıdır
sadece kabukları farklıdır
mutlu olmak bu kabuğun altındakini görebilecek kapasiteye sahip olmakla başlar.

unutmayın mutlu kadın yoktur
mutlu edecek erkek vardır.*
devamını gör...
hangi zeka türü? zekayı bir bütün olarak ele almak çok doğru değil. mesela asperger sendromlu bir insan en az normal zekaya sahiptir, bugün çılgın buluşlar yapmış bir çok bilim adamının bozukluğudur ama o bilim adamları iletişim konusunda başarısızdır. alanında her konuya hakimdir ama mecaz anlamları bile anlamaz yavrucaklar. bir şeyler ortaya çıkarır ama onun hakkında konuşmaya bile öyle çok istekli değildir. o yüzden soruyu tekrarlıyorum. hangi zeka türü?

hadi diyelim bir bütün olarak ele alalım ve bugün eh işte zeki olalım bu nedenle. erkeklerin en saf kadın karşısında bile çok şansı yoktur. toplum bile kadının daha zeki davranmasını sağlıyor çünkü. zaten kompleks bir yapıya sahip, başa çıkmaya çalışırken daha karışık bir hale geliyor.

mesela ahmet bir yere gideceği zaman bir yere gideceğim der. elif önce anasına yanaşır. a noktasına ulaşmanın önemini kavramıştır ama a noktasını çaktırdığı zaman gidemeyeceğini anlamıştır. b noktası olarak söyler orayı bu nedenle. anne babana sor der. babasına sorar. baba yok der. elif küser, trip atar, aniden ince hastalığa yakalanır, arkadaşlarını devreye sokar, anneyi kandırmaya çalışır, abisine rüşvet verir, babasıyla göz göze bile bakmaz ama tüm bunlar olurken. küsmüştür. tüm bunların tek sebebi a noktasına ulaşmak için yaşanıyordur. bu toplumda kadınlar bu yüzden daha zeki olmayı öğreniyor. cilve, naz, ikna yeteneği, kandırma yeteneği, saklama yeteneği gibi bir çok özelliğe ulaşıyor. haliyle a noktasına ben gidiyorum diyip ulaşmayı direkt başaran erkeğin çok zeki olmayan ya da zeki bile olamayan kadın karşısında yine şansı yok.
devamını gör...
mantıksızlığı değil çaresizliği vardır. her ne kadar doğada birlikteliklere erkek karar veriyor gibi görünse de her canlı türü için karar mercii dişidir. eğer zeki bir kadın tarafından talep edilen bir erkekseniz o kadın zaten sizin kendinizi bir dahi olarak hissetmenizi sağlayacaktır. geçmiş olsun...*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar