cold brew

3-24 saat aralığında demlenerek süzdürme usulü ile alttakı kaba tertemiz ve berrak olarak toplanan third wave olarak adlandırılan 3. dalga kahve yöntemleri denmekten korkulan kahve biçimi, soğuk olarak buz ile içilince veya birazcık süt ilavesinde harika lezzeti olan kahvedir, ilavesiz içildiğinde kesinlikle yavaş içilmesi gerekir, yoğun kafein çapıntı yapmaktadır, test edildi onaylandı.

aromatik olarak cold brew servisi yapan firmaya henüz rastlamadım ancak kendim demlediğim dünya kahveleri ve aromatikler arasında, nut-hazelnut-coconut-raspbery-yemen tavsyemdir.

kahve merakı olanlar özel mesaj yolu ile ücretsiz öğrenebilirler. *
devamını gör...
flood gibi olacak ama! 24 saat demleneni ile 8 saat demleneni arasında içim farkı vardır, 8 saat demlenenden 2 bardak rahatça içersiniz 24 saat demlenenden ikinci bardağı içtiğinizde kulaklarınız çınlayıp kalbiniz sıkışmaya başlıyor.

24 saat demlenmiş cold brew 100 cc' de 5 bardak filtre kahveye denk kafein veriyormuş içerken harbiden dikakt etmek gerekiyor.
devamını gör...
firençpireste de demlenebilen kahvedir filtre kahvenizi sıcak suya attığınız miktar kadar soğuk suya atarak en az 4 saat demlemek sonrasında pressleyip en az 1 2 saat beklemek üzere demleyebilirsiniz, isterseniz süzüp isterseniz direk buzla birleştirip içeiblirsiniz süzülüp dinlenmesinin ardından soğuması ve buz eşliğinde içildmesi ile efsane olur yavaş içilmesi tavsiyedir.
devamını gör...
french press yardımıyla evde yapılabilir. içimi oldukça hoş. kafein bağımlılarının yaz aylarında kurtarıcısı. tek sıkıntı demlenme süresi "canım çekti bir yapayım" dedikten sonra 24 saat beklemek gerekiyor. bu 24 saat en kısa demlenme süresi bu arada daha lezzetli olsun derseniz 60 saate kadar yolu var. bir de french presste yapacak olanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta kahve dolapta demlenirken hava almamalı yoksa asidik bir kahve içersiniz.
devamını gör...
ulan bu yaştan sonra soğuk kahve içmeye başladık arkadaş. kahvenin ham hali dediler, bir dene dediler, denedik hoşumaza gider oldu. evde de yapılıyormuş. demleme saati uzunmuş akşamdan nohut ıslar gibi yapıcaz artık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar