çöp tanımlar

1. (Tematik)
"bu kadar okul, üniversite, kültür merkezi, lokaller, bunca kuruluşlar, bunca organizasyonlar, bu kadar insan vesaire... bundan sonraki projelerinizden bahseder misiniz?" sorusuna karşılık, sakin ve mutmain bir tavırla; i'la-yı kelimetullah ve cenab-ı hakk'ın rızası.. bizim başka gayemiz olmadı ki. cevabını veren ve bir hareketin bütün gaye ölçüsünü çiziveren insan..

ayrıca kendisine "işbirlikçi, amerikancı, cia ajanı" gibi suçlamalar yönelten kişilerin mantık örgüsüzlüğünü açığa çıkartan bir belirleyici özelliği de var.. sayesinde kimin hangi aklã® düzeyde olduğunu kavrayabiliyoruz.
devamını gör...
2. (Tematik)
tam olarak ne yapmak istediği bazı kesimlerce anlaşılamamış kişi....
devamını gör...
3. (Tematik)
aklıma onun>la birlikte hoşgörü diyalog ve samimiyeti getiren insan
devamını gör...
4. (Tematik)
amerikan ve ingiliz misyoner okullarına çölün ortasında vahaya koşar gibi çocuklarını gönderenlerin, dini kullandığı gerekçesiyle eğitim kurumlarına soğuk durduğu adam.
devamını gör...
6. (Tematik)
aşağılık düşmanlarının varlığı, büyüklüğüne işaret eden din adamı. varlığı ve hizmetleri kemalist/ulusalcı bağnazları çileden çıkarıyor. (işte bunu seviyorum)
devamını gör...
8. (Tematik)
hayvanlıktır.. nerden vuracağını şaşırmışlıktır..

öyle ki; atatürkle kıyaslamalar, erbakanla kıyaslamalar ve daha nice saçmalıklar.. merak etmekteyim bir kitabını okumuş mu bu kişiler veya bir vaazını dinlemişler mi ve bir kez olsun düşünmüşler mi bu adam niçin ağlıyor diye, ne için çabalıyor diye...

bir kerecik olsun anlamaya çalışın derim ne yapmaya çalışıyor diye, laf atmayı bırakın ve kendinizi muhasebeye çekin derim biz bu davanın neresindeyiz diye.. hiç gözyaşı döktük mü bu dava için diye...
devamını gör...
11. (Tematik)
neden türkiye'ye dönmediğini merak ettiğim,vaaz verirken kendini kaybeden,zekası ve hoşgörüsü yüksek olan hoca.
devamını gör...
12. (Tematik)
kenan evren'li darbe günlerinde normal vatandaşlar burunlarını pencereden çıkaramazken, fethullah gülen ve onun cemaati nasıl olur da bu kadar aktif toplantılar yaparlar, cemaatlerine yandaş toplarlar merak konusudur.

günümüzde islamı ve müslümanları en çok zorlayan devlet amerika birleşik devletleri iken neden tedavi olmaya başka bir ülkeye değil de amerika ya gitmiştir merak konusudur.

fethullah gülen okulunun olduğu her ülkede neden amerikan ve nato üssü var merak konusudur.

sayısız şirket, banka ve televizyon kanalı kimlerin paraları ile alınmıştır merak konusudur.

bütün bu soru işaretleri kafaları kurcalarken kimse bana â“güzel insan, islamı yayıyor, ilim irfan dağıtıyor┠demesin, kalbinizi kırarım.
devamını gör...
15. (Tematik)
yanlış anlaşıldığını düşündüğüm amerika'da yaşayan inançlı türk. geri döner mi bilinmez...
devamını gör...
16. (Tematik)
efendimiz, inançlı kişi, amerikan işbirlikçisi oldugu gibi bilgiler kesinlikle yalandır. burdaki dinsizler rahat bırakmamaktadırlar onu.
devamını gör...
17. (Tematik)
kendisi hakkında hiç bir ön yargım olmamasına rağmen islam düşmanı bir ülkede yaşamaya / desteklenmeye ?! devam eden bunu benim gibi taraftarı olmayanlara açıklayamayan ( yada ben kaçırdım ) günümüzün önemli fikir adamlarından biri.
devamını gör...
18. (Tematik)
sürekli karalanan, hakarete uğrayan güzel insan, örnek kul. kendisi hem dinine hem milletine hizmetkar olmaktan başka hiçbir şey yapmamışken ümmetinden koparılmış, abd'ye sığınmak zorunda bırakılmıştır. ismini duydukça hislendiğim, dönse de ellerinden öpsem dediğim biricik hocamdır.
devamını gör...
22. (Tematik)
darbe donemlerinde arandığını hapis yattığını bilmeyenler tarafından cahilce eleştirilmiş kişi. türkiye cumhuriyeine zerre faydasının olmadığını düşünenlere de derim ki kendisinin önderi olduğu insanlar türkiye tarihinin en önemli işine imza atmaktadırlar. (bkz: türk okulları).bu okullarda senin ülkenin havlu üreten insanlardan ibaret olmadığını tüm dünyaya gösteriyorlar. yolları açık, Allah da yardımcıları olsun.
devamını gör...
23. (Tematik)
24 ayar altın gibi insandır, gerçi altın bile bu zat ı muhteremin değerini anlatamaz.
devamını gör...
24. (Tematik)
hakkında konuşanların evvela terbiye sınırlarını aşmamaları gereken kişidir.

bunun dışında bir de kendisinin ve cemaatinin; hak ile batılın karşı karşıya geldiği birçok hususta yanlış tarafta durmaları vardır. üzücüdür. kahredicidir.
devamını gör...
25. (Tematik)
hayatını dinin tutup kaldırılmasına vakfetmiş, bu yolda anadan, yardan, candan, canandan, maldan, mülkten geçmiş bir müslümandır. daha küçük bir çocukken sıranın üzerinde namaz kılıyor diye hocası tarafından kendisine molla lakabı takılmış. bu şekilde okuyamacağını anlayınca cami imamı olan babası tarafından ilkokulu üçüncü sınıftayken okuldan alınmıştır. bektaş hocaefendi, alvarlı efe hazretleri gibi büyük zatların yanında dine dair dersler aldıktan sonra risale-i nurlar ile tanışmış. fakat kendisi bediüzzamanı görememiştir. edirne, izmir gibi şehirlerinde cami imamlığı ve vaizlik hizmetlerde bulunurken bir yandan da risale-i nur hizmetlerinde bulunurak talebeler yetiştirmeye başlamış. bu çocuklara iyi bir insan olmayı, gerçek bir müslüman olmayı aşılamıştır.

dönemin çarkları kendisini ezmek için sık sık birinci şubelere almış. hakareketler, darpler görmüş, hapishaneler de yatmıştır. 80'lerde büyük bir sekteye uğrayan hizmetler durmasın diye aranmasına rağmen şehir şehir dolaşarak teslim olmamış, yine hizmetlerin devamına çalışmıştır.

sovyet bloğunun çökmesiyle çevresinde toplanan insanlara başta türki cumhuriyetler olmak üzere tüm dünyada okullar açmalarını tavsiye etmiş ve gidin demiştir. onun bu sözü üzerine anadolu insanı hiçbir tanıdığı olmadığı ülkelere gitmiş, okullar açmış, öğrenciler yetiştirmiştir. şimdi o öğrenciler türk deyince müslüman deyince oradaki kimse için bir kötülük düşünmeyen, hakka, hakikata değer veren öğretmenlerini hatırlamakta ve bize öyle bakmaktadır.

kendisine eseri yok diyen insanların daha önce eser nedir, neye benzer gibi sorulara kafa yormaları önemle tavsiye edilir..
devamını gör...
27. (Tematik)
türk ve islam dünyasının büyük bir neferidir.bazıları kendine hala hakaret etmekte ısrar etselerde kendisinin dünyanın her köşesinde bir okulunun oldugu türkçeyi ve islamı en güzel şekilde anlattıgı bilinmektedir.
devamını gör...
28. (Tematik)
günümüzde islam'ı yaymaya çalışan yegane insan. ilim ve irfanı öğretmek için elinden geleni yapandır. ahiret hayatı için canla başla çalışan yürektir.
devamını gör...
30. (Tematik)
doğum tarihi bir vaaz cd'sinin arkasından okuduğum kadarıyla 11 kasım 1938 olan ; türkiye'yi yurtdışına tanıtma işini en iyi biçimde yapmaya çalışsa da müritlerinin yarattığı imajdan ötürü ( ve biraz da cemaatin içine kapanıklığından dolayı ) sevdiği kadar sevmediği de olan kişidir.
devamını gör...
31. (Tematik)
hak ile batılın karşı karşıya geldiği her durumda kendine göre hakkın yanında olan kişidir. takipçileri de öyle. boşuna üzülmeyin yani
devamını gör...
32. (Tematik)
eğitimin en kalitelisini yapan ve Allah'ın(cc) uzun ömür veresi kişilik.
devamını gör...
33. (Tematik)
ne dedi ise doğru çıkmıştır ya da çıkacaktır. haline bakmadan rejimle karşı karşıya gelirsen ezerler. ezdiler de.
devamını gör...
35. (Tematik)
bir gün siyahi bir grup genç türkiye'ye geliyor, tabiã® fethullah gülen'in de bulunduğu bir ortam burası. siyahi gençlerden biri soruyor; bizler dünyanın çeşitli ülkelerini gezdik, dolaştık, misafir olduk, ama hep yabancı olduğumuz bize hissettirildi. bir tek burada böyle bir durumla karşılaşmadık; bunun sebebini öğrenebilir miyiz? fethullah gülen ise bunun üzerine, â“biz renk körüyüz!â’â’ diyor.

işte bu insan.
devamını gör...
36. (Tematik)
dünya genelinde pekçok okul açıp güzel dinimizi insanlara anlatan büyük islam bilgini, düşünürü.
devamını gör...
37. (Tematik)
büyük önderdir, yıllar önce, yurtta kaldığım günlerde kendisinin istanbuldaki evine bir gezi düzenlemiştik, yüksek bir apartmanın son katındaki daireye uzun, labirenti andıran dar koridorlardan geçip girmiştik, içerde bizi karşılayan üzerinde kalem ve kılıç çizilmiş kocaman bir dünya haritası idi, kılıç tam ortada, kalem ise abd'yi göstermekteydi. burdan, hoca efendimizin ilime, irfana ne kadar önem verdiğini çıkartınız işte.
devamını gör...
39. (Tematik)
türk halkına iyiyi ve güzeli öğütlemekten başka hiçbir suçu günahı olmayan güzel insan. baskılar sonucu abd'ye kaçırılmış, sonra da yandaş medya tarafından neden abd'den dönmediği sorgulanmış. siz zulm göreceğinizi bildiğiniz bir yere döner miydiniz?
devamını gör...
41. (Tematik)
haline bakıp rejime ezilmeyen, fakat bu sırada başka bi takım müslümanların ezilmesine de yine rejime ezilmemek pahasına göz yuman "cemaat" lideri.

biz onu himmet gecelerinde yaptığı duygusal konuşmalarından tanırız. son dönemde siyasete karşı tavrı öncekine nazaran daha aktif diye nitelenebilecek kendi sistemini kurma yolunda önünde hiçbir engel tanımayan, tanıtmayan (ör: başörtüsü yaklaşımı)

cemaat+para+siyasi iktidar=? denkleminin, görünen kısmıyla cemaat; fiiliyatta ise hepsinde parmağı olan dinler arası diyaloğu fakat müslümanlar arası monoloğu -3 maymunun ikincisi taklidi- savunan kendisinden sonra ne olacağını çok merak ettiğim mümtaz şahsiyet...
devamını gör...
43. (Tematik)
toplum tarafindan haksiz saldirilara magruz kalan insan, tam yol ileri ehtiyar eğitime verdiğin önem gene kurtarir seni..
devamını gör...
44. (Tematik)
" adliye'de, mülkiye'de veyahut bir başka hayati müessesedeki bizim arkadaşlarımızın mevcudiyeti, gelecek adına bizim o üniterlerdeki garantimizdir. bunlar bizim varlığımızın teminatıdır. mevcut muhafaza edilmeli; katiyen zaiyata gidilmemelidir. müslümanların, belli bir kıvama gelecekleri ana kadar, bu şekilde hizmete devam etmeleri şarttır. huruç dediğim çıkışlar yaparlarsa, dünya başlarını ezer. bir yanlış, falso yaratır. falso ile yediğimiz mağlubiyeti telafi edemeyiz. bir daha belinizi doğrultmanıza fırsat vermezler. hem kanun ve kuralları kullanma, hem de kanun ve kural adamı olma imajı verilmeli. ileride daha özenli yerlere gelmenizin arkasında bu vardır.' sözünü söyleyen adam.
devamını gör...
45. (Tematik)
aslında amacı basit olan muhterem insan. doğru yolda nesil yetiştirmek için çabalamaktadır.bu olayın oldukça sistemli yapılması etkili olması o zamana kadarki cemaatleri küçük gören kemalistleri ürkütmüştür. halen bu küçük görme devam etmektedir fakat şekil değiştirip zengin ve dindarları görgüsüzlük ve zevksizlikle suçlamak haline gelmiştir. muhterem insanın takipçileri dindarların(preasumably dürüst olması konumun hakkını veren) iyi yerlere gelip topluma örnek olmasına , dindar kesimdeki entellektüel eksikliği tamamlamaya çalışmaktadırlar. amerika dan dönmesi için bu irtica gibi saçma sapan şeylerin seçilmiş hükümeti devirmek için bir kez daha kullanılmaması garantilenmelidir.
devamını gör...
46. (Tematik)
bütün dünya ve ülkemizde islamın nasıl yaşanması gerektiği konusunda çok anlamlı mesajlar veren lider. hiç bir amaç ve çıkar uğruna hareket etmeden, insan sevgisiyle yaşadığı büyük zorluklara göğüs germiş, hayatını bu yola adamış dava adamı. kendisi hakkında iftira ve karalama kampanyalarına bile metanetle yaklaşacak kadar da, kendinden emin bir insandır.
devamını gör...
47. (Tematik)
ruhuyla ilimi bütünleştirmiş büyük zeka.hakkında hiç bir şey bilmeyen zatların hocamız hakkında atıp tutması sinir bozmaktadır.çok özledik..
devamını gör...
48. (Tematik)
gerçekten bu ülkeyi seven, dini ve milleti için çabalayan ileri görüşlü bir aydın. ancak; misyonu, misyonunu yaymak olan bazı bilinçsiz insanlardan dolayı pek çok kişi tarafından sadece bir cemaat lideri olarak anılır ve kendi çıkarlarına hizmet ettiği düşünülür. bu sonuca ortalama bir cemaat mensubuna fethullah gülen hakkında sorular sorarak varabilirsiniz.
devamını gör...
49. (Tematik)
açtığı türk okullarıyla tüm dünyada adından bahsedilen mümtaz şahsiyet . Allah dostu güzel insan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar