çöpçü

temizlik işçisi dersek eğer vazifeleri daha iyi anlaşılır. her müslüman maddi ve manevi manada temizlik işcisi olmalı dersek haddimizi aşarmıyız acaba ?...
devamını gör...
--- alıntı ---

çöpçü, bir belediye veya özel kuruma bağlı olarak kamusal alanlarda temizlik işi yapan, çöpleri toplayan kişilere verilen isimdir. serbest meslek olarak da yapılır. çöpçülük işi gececi ve gündüzcü kısımlarına ayrılır. mahallelerde, sokaklarda ya da konutlarda belediyenin çöp kazanları ya da çöp varilleri bulunur. çöp arabalarıyla gelen çöpçüler çöp kazanını aracın arkasına boşaltırlar, yeri temizlerler. çöp arabası, çöplüklere giderek çöpleri boşaltır.
sabah çöpçüleri mahallelerde belirli bölgeleri süpürmekle görevlidir. çöpçüler iş giysileri kullanır. sokak süpürmede uzun saplı çalı süpürgeleri ve kürekler kullanılabilir.
serbest çalışan çöpçüler ise, iki lastik tekerlekli el arabasına monte ettikleri büyük çuvallara, çöpten kâğıt ve benzeri atıkları toplayıp satarak geçinirler.

--- alıntı ---
devamını gör...
internette günlük haberleri okurken gördüm de izmir tire belediyesi, verdiği ilanda bu sıfatı kullanıyor. çöpçü ne lan? temizlik görevlisi yazacaksın oraya. günlük hayatınızda bu insanlara çöpçü falan da demeyin. hele yüzlerine karşı hiç demeyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar