çöpe gitmesin ver ben yerim

cazibesini yitirmiş sofradan kaldırılıp çöpe gitmesi muhtemel yiyecekler için israf olmasın, yabana gitmesin düşüncesi ile iyi niyetle söylenmiş sözdür.
devamını gör...
klasik bir anne eylemi. oğlum bak 2 domates kalmıs at ağzına, kızım yazık degil mi salatayı sıyır iyice der durur. tabi sonuçsuz kalınca bütün az kalanları kendi bitirir. sonra vay efendim niye kilo aldım. ekmegi salatanın suyuna banarken iyidi tabi.
devamını gör...
"deminden beri bakıyorum o tabağın hepsini yiyecek misin diye. yeme diye içimden dualar ediyorum. hep bu anı beklemiştim." demenin kibar versiyonu mu, güzel adlandırması mı karar veremediğim cümle.
devamını gör...
geçen a101de ödeme yapılan kasanın yanına bir kasa muz koymuşlar kimse de yüzüne bakmıyor. aga dedim ver dört buçuk kilo aldım 20 liraya temiz. yiyoruz da gayet güzel. zaten çürük gibi kararmış muz daha lezzetli oluyor.
devamını gör...
hayat mottom.
yedikten sonra dediğim kişiye fersah fersah mesafe koyuyor, alimallah, bir daha onunla aynı sofraya oturmuyorum. ya arkadaş, madem aç değilsin neden 1.5 porsiyon söylüyor ve ucundan az kemirip zıkkımlanıyor ve fazla aç değildim diyorsun. o yemek çöpe gitmeyecek ulan! garson paketle abim.
5 mikrobun üzerini bu yüzden çizdim. sorumsuz müsrif reziller!

çöpe yemek atmayın,
utanın
ve atanları utandırın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar