çörek otu yağı

bağŸoşŸıklık sistemini güçlendirici, kansere karşŸı direnç arttırıcı, romatizma gibi eklem hastalıkları iltihabının tedavisinde, şŸeker hastalığŸının tedavisinde, karaciğŸer hastalıklarında kullanılır.

dahilen; 2 damla bir bardak suya damlatılarak ya da bir parça şŸeker üzerine damlatılarak kullanılır. haricen; ağŸrılı bölgeye masaj şŸeklinde uygulanır.
devamını gör...
çok faydalı olan ve hadiste övülen çörekotu bitkisinin preslenmesi sonucu elde edilen yağdır..binbir derde devadır ve çoğu tarafımca denenmiş ve muhteşem sonuçlar elde edilmiştir. özellikle ishal için kullanılan yöntemi çok hızlı etki gösterir %90 netice vermektedir.


--- alıntı ---
mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir.

ifraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir.

kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

kan şekerini düzenler.

yorgunluk halini giderip zindelik verir.

damar sertligi,damar tıkanıklıgı hastalıklarını önler.

tansiyon ve kolestrolün normale dönmesini saglar

cinsel gücü arttıcı etkisi vardır.

hazmı kolaylaştırır.

vücuttaki zehirleri süzerek atar.

idrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir.

yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.

alerjiyi önler.

savunma sistemini dengeler.

hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır.

sac dökülmesi ve kepege karsı haricen sürülür

grip,nezle,bas agrısına burundan damlatılarak (3 damla)kullanı lır

kulakda üsütme ve iltihap durumlarında damlatılarak (3 damla )kullanılır.

göze 2 damla damlatılırsa ,gözdeki mikropları öldürür.

sinüzitte sabah ve aksam buruna 1,2 damla damlatılır ve 1 hafta devam edilir

çörek otu yağı ve tohumunun çeşitli bölgelerde kullanılma yerleri ve kullanılma şekilleri:astım ve bronşiyal problemler (uzak doğu, orta doğu ve malezya)

kahve içerisine bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılır. günde iki defa alıır. aynı zamanda, her gece çörek otu yağı ile göğüs ovulur ve kaynar su içindeki çörek otu yağının buharı nefesle içeri çekilir.sırt ağrısı ve diğer romatizma çeşitleri (orta doğu ve malezya)

az bir miktar çörek otu yağı hafifçe ısıtılır ve daha sonra romatizmalı alan yoğun bir şekilde sıvazlanır. günde üç defa da yağdan bir çay kaşığı içilir.ishal (hindistan ve orta doğu)

bir fincan yoğurt ile bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılır. belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa içilir.kuru öksürük (orta doğu ve kuzey afrika)

kahve içerisine bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılır ve günde iki defa alınır. göğüs ve sırt çörek otu yağı ile ovulur.grip ve burun tıkanıklığı (genel)

herbir burun deliğine 3-4 damla çörek otu yağı akıtma, burun tıkanıklığını ve kafanın soğuk algınlığı ızdırabını giderebilir.saçın kırlaşması(genel)

çörek otu yağı ile düzenli bir şekilde saçlara masaj yapılması, saçların erken kırlaşmasını önleyebilir.saç dökülmesi(hindistan ve orta doğu)

kafa derisinin tamamına limonu darbeli bir şekilde sürün ve takriben 15 dakika böylece hareket edin. sabunlayın. durulayın ve saçların tamamını kurulayın. daha sonra çörek otu yagı ile kafa derisinin içine masaj yapın.saman nezlesi (orta doğu)

bir tatlı kaşığı çörek otu yagını bir bardak limon suyuna karıştırın. belirtiler giderilinceye kadar, günde iki kez alın.başağrısı (genel)

alın ve kulaklara yakın yüz kısımları çörek otu yağı ile ovulur ve kafa bandajlanır. aynı zamanda bir çay kaşığı çörek otu kahvaltıdan önce alınır.sağlıklı cilt (hindistan)

bir çorba kaşığı çörek otu yağı ile bir çorba kaşığı zeytin yağı karıştırılır. bu karışım ile yüz ovulur ve en az bir saat böyle devam edilir. sabunla yıkanır ve durulanır.yüksek tansiyon (hindistan)

kahvaltıdan önce her sabah iki diş sarmısakla birlikte herhangi bir içeceğe bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırarak alın. çörek otu yağı ile bütün vücudunuzu ovun ve üç günde bir kez 1.5 saat güneş ışınlarına maruz bırakın. bu işlemlere bir ay devam edin.uyuşukluk ve yorgunluk (türkiye)

bir bardak saf ve taze portakal suyu ile bir tatlı kaşığı çörek otu yagına her sabah 10 gün boyunca devam edilir.hafıza düzeltme (orta doğu)

100 mg kaynatılmış nane içerisine bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılır ve 15 gün içmeye devam edilir.kas ağrıları (genel)

ağrıyan yerler çörek otu yağı ile ovulur.iktidarsızlık (genel)

200 g zeytin yağlı öğütülmüş çörek otu tohumu, 100 g günlük, 50 g çörek otu yağı, 50 g zeytin yağı, 200 g saf bal güzelce karıştırılır. her öğünden sonra bir çorba kaşığı alınır.uyku bozukluğu (genel)

balla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı çörek otu yağı ilave edilip akşamları içmeye devam edilir.ülserler(yaralar) (endonezya ve hindistan)

süsen kökü yağı ile veya kına bitkisi yağı ile karıştırılır. daha sonra cerahatlı yaralar üzerine yayılır. sonra sirke ile muamele edilerek yıkanır.

--- alıntı ---
devamını gör...
aktarlarda hazır şişelerde satılanları kullanmamak gerekir. bir takım bitkisel yağlar katarak faydasını yok etmekteler. cilde sürüldüğünde alerji yapabilir.
devamını gör...
çörek otu bitkisinden elde edilen yağdır.

"düzenli kullanımda kan şekerini düşürücü etkisi vardır. içeriğinde bulunan b1, b2 ve b6 vitaminleri, pek çok enzimin üretiminde önemli rol oynar. çünkü bunlar, savunma ablukalarını yok edip boyun altı bezini ve dolayısıyla da savunma sistemini güçlendirir. folasidi vitamini ise, kalp ve tansiyon problemlerinin oluşma riskini en aza indirger.

çörek otu yağının saça faydaları
çörek otunun tohumlarından elde edilen çörek otu yağı saç dökülmesinde ve saçlı deride oluşan kepeğe karşı oldukça etkilidir.

saç derinizi çörek otu yağı ile uyarırsanız saç deriniz ve saç folikülleriniz zaman içerisinde canlanma gösterirler. canlanan saç folikülleri saçınızdaki beyazlamayı zaman içerisinde azaltarak saç renginizin koyulaşmasını sağlayacaktır.

çörek otu yağının cilde faydaları
çörek otu yağı ile sivilcelere pansuman yapıldığında sivilceler üzerinde etkili olduğu görülmüştür. çörek otu yağı cilt üzerinde mikrop, virüs ve mantarlara karşı etkili bir savunma aracıdır.

çörek otu yağı tırnak mantantarlarında da oldukça etkili bir yağdır, tırnaklardaki mantarlara karşı kullanılmaktadır. el ve ayak tırnaklarının bakımında dönem dönem çörek otu yağından faydalanılabilir."

kaynak: http://www.corekyagi.org/20...

devamını gör...
a, b, ve c vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir.
yaraları iyileştirici özelliği vardır.
baş ağrısına iyi gelerek baş ağrısını geçirir.
bağırsak kurtlarını düşürücü etki yapar. bağırsak parazitlerini geçirir.
sindirim sistemini rahatlatır. gaz giderici özelliği vardır.
kabızlığı gidermeye yardım eder.
dizanteriye karşı fayda sağlar.
hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır.
burun tıkanıklığını giderir.
astım yada alerjik reaksiyonları olan kişilere de fayda sağlar.
bronşit ve öksürüğe iyi gelir. özellikle kış hastalıkları olan nezle, grip için etkilidir.
ateş düşürmeye yardım eder.
amfizem rahatsızlığına karşı kullanılabilir.
devamını gör...
son dönemde az bilinen ya da yerel televizyonlarda uzun uzun reklamı dönen yağ. çörekotu ölüm hariç her derde devadır şeklinde bir hadisle birlikte şöyle kampanya, böyle kampanya uzun uzun pazarlıyorlar.

çörekotu ve yağının faydalı olduğu yadsınamaz, fakat böylesi kar amacı güdülen ticari işi biraz hadis de katarak sözde kampanyalar ile hayır işi gibi sunma olayı beni işkillendiriyor.
devamını gör...
özellikle ağrılara iyi gelmesi yönüyle kullanılan yağdır. tarafımca tecrübe edilmiş olmasa da kullanan ve de memnun kalanları gördüm sözlük.

--- alıntı ---

çok eski yıllardan beri bilinen bir bitkidir. hatta mısırlılar zamanında bile birçok hastalık yada güzelleşmek için kullanılırdı. hindistan’da yaygın olarak yetiştirilir. hastalıklara fayda sağlaması kullanım ve yetiştirme alanını arttırmıştır. birçok ülkede siyah tohum yada kara tohum isimleriyle de bilinir.

--- alıntı ---

ayrıntılı bilgi için buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar