sağlık bakanı fahrettin koca açıklaması. yani diyor ki var ama muhtemelen biz denk gelmedik daha. yani bu virüs özellikle belli bir yaş üstünde ölümcül etkiye sahip. ülkemizde muhtemelen o kesime henüz ulaşmadı ulaşırsa Allah korusun otobüsten otobüse gezer.

siz siz olun kendi önleminizi kendiniz alın.
devamını gör...
korona virüsünün türkiye'de olması ihtimaller dâhilinde değerlendirilir en fazla zaten. dün de dediğim gibi, türkiye'deki vakalar münferittir eğer biraz incelerseniz. yani bunu topluma indirgemeye çalışanların amacı ne, ben onu çözemedim. bu konuyla ilgili evrim ağacı'nın kurucusu olan biyolog çağrı mert bakırcı bey de bu tarzda birtakım söylemlerde bulundu. aynı şekilde evrim ağacı'nın kendisi de öyle.
devamını gör...
bir twitter floodu vardı. virüsün bağlanabileceği genetik yapıdan bahsediyordu. her milletin virüse tutulma yüzdesi bu genetik yapıya göre değişkenlik gösteriyormuş. çinliler için bu yüzde 60lardaydı yanlış hatırlamıyorsam. türkiye için 2.8

twitler epey teknik bilgi içerdiği için makaraysa bile bana ikna edici geldi. bu durumda virüs geldi de bağlanma sorunu mu yaşıyor yoksa bağlandı da hafif mi atlatıyoruz bilmiyorum. bir taraftan ben dahil herkesin ağzında bir laf dolanıyor bu sene, bu sene herkes hasta, grip bir ay sürüyor, ağır geçiyor. kim bilir korona geçirdik belki de.
devamını gör...
test edilen hastalarda virüs çıkmamış. ülkemize özellikle iran'dan bu virüsün girmemiş olması pratik olarak imkansız diyebiliriz ama hala ortada yok. üstel şekilde yayılıyor yani olsa çoktan gözle görünür hale gelirdi. cidden beynim yandı. çin gibi kapalı kutu bile saklayamadı burada varsa hiç saklayamazsın. sonuçta hastalar gözünle görebileceğin bir şey. laboratuvardaki görevli hiç değilse hastanedekilere söyler dikkat edin diye gene haberi yayılır. kedi buradaysa ciğer nerede, ciğer buradaysa kedi neredeye döndü.
devamını gör...
Allah korusun gizlenemeyecek sayıda ölümler olursa şimdiden önünü almak için yapılan açıklama.

virüsü tespit etmek için yapılan test yerli ve milli testmiş. ayrıca testi özel kuruluşlar yapmıyor, sağlık bakanlığı yapıyor ve sonucu sağlık bakanlığı açıklıyor. işin içine akp iktidarı girince de ben bu açıklamalara inanmıyorum kusura bakmasınlar. kendilerine güvenmiyorum, yönettikleri kurumlara da güvenmiyorum.

hastane çalışanları ağzını açamaz, ağzını açanı terörist fetöcü diye içeri atarlar. genetik yapı hikayesine de inanmayın lütfen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar