corona virüs'ün genetiğinin değişmesi

--- alıntı ---

birleşik devletler'de koronavirüse ikinci kez yakalanan bir gence enfekte olan virüsün, genetik diziliminin farklı olduğu ortaya çıktı.

uzmanlar, hastadan iki ayrı enfeksiyon sırasında alınan virüsün genetik dizilimini inceledi ve virüslerin birbirlerinden farklı olduğunu belirledi.

makalede hastanın tedavisinin ardından taburcu edildiği ifade edilirken vakanın, 2'nci bir enfeksiyonun, genç ve görünürde sağlıklı bireylerde bile ilkinden daha ağır geçme olasılığını gözler önüne serdiği vurgulandı.

--- alıntı ---

daha önce de birleşik devletlerde * bazı açıklamalardan anlaşılacağı üzere mutasyona uğrayan virüsün "zayıfladığı" yönünde bir düşünce hakimdi. bugün daha farklı açıklamalar yapılıyor. bu açıklamalar abd'nin henüz aşı geliştirmemesinden ötürü de olabilir. rusya aşı bulduk diye açıklama yaptı şimdi diyecekler ki rusların aşısı virüsün yeni genetik dizilimine bir etki edemiyor.
dünya sadece virüsle değil bu çekişmelerden daha çok çile çekiyor. amerika aşıyı bulup dünyaya satmaya başlarsa ancak o zaman bu virüs hakkında dedikodular bitecek diye düşünüyorum şahsen.

amerika'nın yaptığı tek doğru şey de bu virüse korona değil "çin virüsü" ismini takması.
devamını gör...
henüz ilk vakalarda yapılan araştırmalar sırasında mevcut virüsün 40tan fazla mustasyona uğradığı yazılmıştı, düşünün 40tan fazla. bu çok büyük ve korkunç bir rakam. bana kalırsa virüsün doğal olmamasından kaynaklanıyor bu değişim. daha o zaman bile bulunacak olan aşının hangi mutasyona iyi geleceğinin araştırması yapılacak deniliyordu.
devamını gör...
bunlar önce virüs mutasyona uğruyor zayıflıyor dediler şimdi başka başka haa trump aşı bulamamış ondandır belki de. lakin ruslar aşı bulduk diye açıklamada bulundu hemen derler onların aşısı değişen virüse etki edemiyor diye. yani insanlık ümmet sadece corona ile değil bunların bu pis kirli mücadeleleriyle de büyük zorluklar acılar çekiyor. şahsi görüşüm trump ne zaman aşı bulup ülkelere satmaya başlar bu illet anca o zaman son bulur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar