corona virüsüne alternatif bakış

virüsün getirdiği korku ve panik duygusunu azaltmaya yönelik kendine özgü söylemleri canlı yayında tek tek çürütülmüş bir onkolog bakışını esas almamayı önereceğim bakış alternatifleri.

tam alternatif bakıcam, bir endişe geliyor.
devamını gör...
ıki gündür dünyanın halini ve dün gıcık öksürük tuttuğu için bir anda vücudumu saran endişe halinden dolayı bana bakan tarafını düşünmeden edemiyorum. hastalık başladı başlayalı kedi köpek gibi birbirini yiyen devletler kendi kabuğuna çekildi ic işlerine dondu çoğu aciz kaldı önünü almak için çırpınır vaziyette. genci yaşlısi haklı olarak can korkusundan aklı gidiyor. benim gibi kendi kendine evhama bile düşebiliyor bazısı çünkü can tatlı can şeker. sonra bu durum su düşünceyi akla getiriyor istemeden, burada yaşayacak ömür maksimum 40 50 yil dahadır bu kadar ömrü sana sunan bedene bu denli bir şey gelmesinden korkarken ya ebediyet. ya sonsuzluk. cam parçası gibi değersiz dünya hayatı bu kadar degerliyken en pahalı elmas degerindeki ebediyete nasıl değişilir ulan. esrefi mahluk olarak yaratilmisken bu nece bir deliliktir. Allah sen gözleri actir ya rab kalpleri yumuşat.ben bu musibeti çok kucumsedim lakin bu hastalık bedenler icin değil zihinler icin bir kez daha düşünmek için gönderildi. sizi basit bir virüsle yerle bir ederim kalplerinize korku veririm dedi hakim i zulcelal.
devamını gör...
dün akşam eski fotoğraflara bakıyordum. galata kulesine, tarihi çınaraltı çay bahçesine sonra çok özlediğimi farkettim. instagram hikayeler kısmında paylaşacaktım çok özledim, dısarıya çıkmayı gibi şeyler yazdım. sonra birden aklıma beyin tümörü ile savaşan canım kuzenim geldi. o nerdeyse 1 yıldır sadece hastaneye gidip geliyor. o da özlemiştir. virüs bana bulaşırda ölürsem korkusunu o aslında hergün yaşıyor. paylaşamadım ona ve diğer eve yaşamaya mahkum tüm hastalara haksızlık ettiğimi düşünerek.
devamını gör...
korona virüsün son derece adaletli ve hakkaniyetli bir virüs olduğunu düşünüyorum ben nedense.
öncelikle; masum çocuklara kesinlikle zarar vermiyor.
günahı az olan gençlerle de pek işi yok.
zengin fakir, ünlü ünsüz, müslüman gavur, temiz pis ayrımı yapıyor.

tam emin olamasam da fakirlere çok bulaşmıyor gibi.
ama zenginlerin baş belası olmuş durumda. ünlüler de bu virüsten pek muzdaripler. dünyaya çivi çakmış ingiltere kraliçesinin tacını başına geçirecek öyle görünüyor.
taharet almayan, ellerini yıkamayan avrupaya tahareti, el yıkamayı öğretti.
5 vakit abdest alanlara, temiz insanlara pek bulaşmıyor.
temiz ile pis insanı ayırabiliyor yani.
ben bu virüsün sıradan, gariban insanlara Allah'ın bir yardımı olarak gönderildiğini düşünüyorum.

kapitalist sistemle zenginliklerine zenginlik katan herkes bu virüs yüzünden tepe takla oldular. zengin, modern, demokratik diye bildiğimiz ülkelerin nasıl rezil ülkeler oldukları ortaya çıktı.
demek ki neymiş?

aldanma dünyanın güzelliğine,
doğasına, mavisine, yeşiline
bir rüzgar gelir çöle çevirir,
bir ateş gelir küle çevirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar