coronavirüs'e inanmıyorum

coronavirüse inanmayan birçok insan var maalesef. üstelik kendilerini riske attıkları gibi çevrelerini de riske atıyorlar. bunun vebalini nasıl ödeyecekler bilmiyorum. Allah akıl fikir versin.
devamını gör...
ınanmayislari keske yalnizca kendilerinin basina bela olsaydi dilegi tasidigim güruh.

bu cümleyi söyleyen bazilarinin yakalanmasi ise Allahin tokati degil de nedir. en guzel ornek boristi..
devamını gör...
böyle düşünen çok fazla insan var. benim memlekette de bu düşünceye sahip çok insan vardı, şimdi ya hasta ya hastalık geçirip atlattı ya da öldü insanlar. dolayısıyla varlığına inandılar gibi görünüyor. bazen başa gelmesi gerekiyor demek ki.
devamını gör...
facebook'ta bir arkadaşımın yazılarını paylaştığı bir kadın var. sürekli bu tarz iddialar ortaya atıyor ve tahmin edersiniz ki çok dindar ve aşı karşıtı. bir sürü de takipçisi var. hepsi postlarının altına övücü yorumlar yapıyor. geçen corona virüs ile ilgili bir yazı paylaşmış. resmen cahillik akıyor. tıp fakültelerinde falan öğrencilere okutulup bu zihniyetle karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiği öğretilmeli. öyle acayip akıldan uzak bir yazı. daha sekizinci yüzyılda tıp ile ilgili çalışmalar yapan müslüman bilim adamlarından geldiğimiz noktaya bak.
devamını gör...
her şeye koşulsuz inanan cahillerle her şeye komplo gözüyle bakan cahiller arasında sıkışıp kaldık. doğruya erişmenin çok zor olduğu zamanda yaşıyoruz.
devamını gör...
benden dedemi aldığını düşünürsek bana baya gerçek ve ciddi gibi geldi ama siz muhteşem büyük resimciler ne der bilemem. tavsiyem yüzüme söylememeniz zira gözlerinizi olduğu yerde ve mevcut berraklığıyla sevdiğinize eminim.
devamını gör...
yerel haber kanallarını takip ediyorsanız eğer çoğu ilde günlük ortalama 100 vaka çıkıyor olması söz konusu. devletimize elbette güveniyoruz ama görünen o ki 2 3 ay boyunca uygulanmaya çalışılan sıkı tedbirler ekonomiyi daha da zora soktu ve vaka sayısını limitli tutma gibi bir yöntem izleniyor. diyeceğim o ki, dikkatli olun ve çevrenizdekileri uyarın. ikinci dalganın sinyal sesleri duyulmaya başlamış bile.
devamını gör...
yaz günü bunca grip vakasının bile çürütmeye yeteceği inanç. hepimiz bu işin altında birşeyler olduğunu hissediyoruz ama virüsün varlığı da ortada. tedbirlerini al komplo teorisi yine kur kurma diyen yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar