çorum’da yapılan birinci lgbt onur yürüyüşü

çok iyi yürümüşler, çok güzel iyi yürümüşler tamam mı.

bana göre sapık at bana göz kirpti o yüzden tacavuz ettim diyendir. bana göre sapık, sevgilisiyle elele tutuşuyor diye kadın döven adamdır, bana göre sapık çoluğa çocuğa hallenen manyaklardir. örnekler çoğaltılabilir, midem kaldırmadı çoğaltmadim.

çok merakliyiz kendimizden olmayanı tu kaka ilan etmeye. memleketinde her gün artan olaylar için eline pankart alıp sokağa çıkmaya çekinen insanlar, toplum tarafından kabul edilmek için eline pankart alıp sokağa çıkmayı kolay zannediyor.

o insanlar sanki bilmiyor normlara uygun biçimde yaşadığında toplum içinde daha rahat edeceğini. gelmiyor işte ellerinden. hastalık mıdır, yönelim mıdır, tercih midir ona da sosyologlar, psikologlar ve konu üzerinde araştırmalar yapan uzmanlar ortak karar versin. çözümü ortaklaşa arasınlar. bu alanda bilim dünyası ikiye ayrılmış vaziyette. yok ben her şeyi din üzerinden cozerim, bilimi sallamam diyorsanız din de yorumcuları bakımından ayrılıyor bu noktada. hangi alimi baz alacaksin şu durumda? yine kendi normlarına uygun konuşanı alacaksın haliyle. kendi normlarının en doğrusu olduğuna nasıl karar veriyorsun peki?

toplumlar değişir. normlar değişir. devinim kaçınılmazdır. bilgi de değişir. bugün adamın biri bize "kolelerime iyi davranıyorum" dese manyak mısın sen deriz. ama islam kolelerinize iyi davranin dediğinde hiç kimse kalkıp bunu söylemedi. çünkü o gün için köle sahibi olmak norma uygun, kötü davranmak ise değildi. zihninizi özgür bırakıp bırakmamak sizin tercihiniz, hiç değilse zihnini özgür bırakmış olanları öteleyip durmayin. istirham ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar