covid-19 aşısı

#haber 

zenginler de bu hastalığa yakalandığına göre çıkacak aşı çok fahiş fiyatlarda olacak belli oldu. olm ne yapın ne edin hasta olmayın.
devamını gör...
keşke bizim ülkemiz bulsa. yerli ve milli bir aşımız olur. ama bu tarz çalışmalara yatırım var mı açıkçası bilmiyorum. ya da bu tarz çalışmalar yapan ilim adamları bizdeler mi yurtdışındalar mı bunu da bilmiyorum
devamını gör...
bir kafir (!) tarafından bulunacak olak aşı. akabinde hayırsever, kadirşinas ve mütedeyyin ehli iman taife diyecek ki; bunlar hep düzmece hep oyun...

parayı diyanete gömersen hiçbir ilerleme kaydedemezsin. yanlış ata oynayan mükafat alamaz.
devamını gör...
trump açıklama yaptı: eğer aşıyı bulursak bunu sadece amarikada uygulayacağız başka ülkelere satmayacagiz.

vay hergele vay. kendince piyasalar çöksün planlaması yapıyorsun he. gavur her zaman gavur ya.
devamını gör...
ilk haber avusturya'dan geldi.

--- alıntı ---

avustralyalı bilim insanları koronavirüsünün ilacını bulduklarını iddia etti. hazırda bulunan biri hıv'i bastırmak için kullanılan diğeri sıtma ilacı olan karşımın virüsü öldürdüğünü açıkladılar.

--- alıntı ---

şu sıralar ilaç şirketleri fena çarpışıyor. ciddi bir yarış var orası belli. tek aşı bulunsun da batsın lanet ilaç sektörü napim ya.

aşıııı
devamını gör...
(#6793309) tanımdaki linke baktım da, öyle kokteyl gibi aşı mı olur dediğim aşıdır.
neymiş, hiv için geliştirilen bir aşıyla sıtma şeysini karıştırıyormuşsun. bana hiç mantıklı gelmedi açıkçası.
ayrıca avusturya mı avustralya mı karar verin artık ulan, sene olmuş 2020, bir sonrakini görecek miyiz belli değil hala şu ikilemi çözemedik.
devamını gör...
covid-19`a iyi gelen ve yardımcı ilaç olduğu söylenen ilaçlar neden hiv ile alakalı? şu iddiada virüsün yapımını hiv ile ilişkilendiriyor:

--- alıntı ---

ve bu virüse hıv virüsünde olan bazı proteinler ekliyor. hem çin hükümetini tehdit edecek hem kendi hükümetine yaranacak hem gerekirse bu biyolojik silahı çin hükümetine satacak.

--- alıntı --- buradan
devamını gör...
almanya'nın mainz kentinde türk bilim insanı prof. dr. uğur şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması biontech, yeni tip koronavirüs (kovid-19) aşısı için çin merkezli shanghai fosun pharmaceutical (fosun pharma) ile iş birliği anlaşması yaptı.
ayrıca bu şirketin çin dışındaki ortağı da pfizer'miş.

abd'nin ilaç devi pfizer, bu ayın başında, biontech'i koronavirüse karşı aşı geliştirilmesi için potansiyel bir ortak olarak gördüğünü belirtmiş.


http://m.haber7.com/ekonomi...
devamını gör...
abd'de insan üzerindeki ilk denemesi yapılmış aşı.

abd'deki yeni tip koronavirüs (kovid-19) aşısı için yapılan denemede ilk dozu olan 43 yaşındaki jennifer haller duygularını paylaştı. haller, "herkesin çaresiz hissettiği bir durumun aşılmasına katkı sağlayabildiğim için çok heyecanlıyım. kendimle gurur duyuyorum. bana sağlanan ayrıcalık için teşekkür ederim" dedi.

yine de deneme başarılı olsa bile aşı yaygın kullanıma 12 ila 18 ay içinde sunulabilecekmiş.

haber
devamını gör...
dünya'da 200 kadar ölümcül ve bulaşıcı hastalık varken sadece 15 tanesinin aşısı var.
coronavirüs'ün aşısı ufukta görünmüyor gibi.
devamını gör...
açıkçası aşı konusunda benim de ilk olarak gönlümden geçen türkiye tarafından geliştirilmiş bir tedavi yöntemi ile bu yayılımı önlemek oldu. lakin önüne geçilemeyen beyin göçleri ile ülkemizdeki bilim dünyası hem çokça kan kaybediyor hem de tıp dünyası halen daha hak ettiği değeri görmüyor, çalışmalar hak ettiği ölçütte desteklenmiyor. mevcut konumlardaki insanlar da bulunduğu koltuğun hakkını veremediğinden bir adım mesafe dahi atamıyoruz.

yaramdır, şu güzelim ülkenin kıymetli tıp insanlarının harcanması, adını duyuramaması...
devamını gör...
başlangıç aşamasında olan aşı, başarılı olsa bile ardından yapılması gereken pek çok hayvan testi ve yan etkileri ölçmek için gereken geniş çaplı testler bulunuyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar