sözlüğün arama kısmı çalışmadığı için buna benzer bir başlık açılmış mıydı bilmiyorum.

neyse, yeni veya eski, covid'e yakalanan yazarlar database'i başlığıdır. maksat istatistik olsun. biz gebersek bile arkamızda istatistiğimiz kalsın.

sonunda bu hastalığa yakalandım. aylardır ha yakalandım ha yakalanacağım diye kendimi hazırlarken tam gevşediğim bir anda yakalandım. hiç ummadığım bir anda oldu.

şimdilik ateş ve hafif sırt ağrısı dışında bir şikayetim yok.
devamını gör...
boğaz ve sırt ağrısı ile başvurduğum devlet hastanesinde ciğer filmi sonucu temiz olduğum söylendi ve test yapılmasına gerek olmadığına karar verildi. ertesi gün ısrarcı davranıp özel bir hastanede test yaptırdım ve sonucum pozitif çıktı. kim bilir böyle test yapılmayan kaş kişi etrafta dolaşıyor, işine gidip geliyor.

verilen ilacı kullanmadım. yalnızca 2-3 günüm ateşlenerek hafif ağır geçti. koku tat kaybı yaşamadım. hastaneye düşmeden atlattık çok şükür. rabbim herkese acil şifalar versin.

garip işler, hala neyin ne olduğunu anlayabilmiş değilim.
devamını gör...
bu süreçte o kadar hastaneye gittim. bir kere bile test yapılmadı. pozitif çıkmasına fırsat verilmeyen bir korona geçirdiğimi düşünüyorum.
devamını gör...
hafif üşüyünce işten eve erken döndüm, şüphe üzerine koku testi yaptım ve koku alamadığımı farkettim. akşam hastaneye başvurdum, ben hariç bir kişi daha vardı bekleyen. testim yapıldı, ilaç verildi, eve yollandım. gece ateşim yükseldi, parol ile sabahladım, sabah pozitif olan test sonucum sms ile geldi.

gün içinde filyasyon ekibi eve gelip hem eşime test yaptı hem de ilk gün sabah 8 akşam 8 sonraki günler 6'şar olmak üzere 40 tabletli bir ilaç bıraktı. eşimin testi negatif çıktı ancak birkaç gün sonra tat koku kaybı olunca eve gelip ikinci testi yaptılar, bu defa pozitif çıktı. eşimde hiç ateş ve eklem ağrısı olmadı ama hala tam olarak koku alamıyor.

yoğun bakım hemşiresi teyzemin tavsiyesi üzerine ilaçları hiç kullanmadım. birçok ülkenin o ilacı kullanmadığını, ağır yan etkileri olduğunu söyledi. zaten ertesinde koku kaybı geçti, hafif eklem ağrısı ile 10 günü bitirdim.

ilk testten itibaren 21.günüm, hafif öksürük devam ediyor.
ilkini hafif atlatanların ikinci vakaları daha ağır oluyormuş, dikkat ediyoruz işte, siz de dikkat edin sevgili yazarlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar