covid-19 testi

burun ve boğazdan kültür almak suretiyle yapılan testtir. çoğu kamu personelinin yaptırması zorunludur. midesi hassas bir kişiyi çok rahat kusturacağını düşünüyorum. hele burna soktukları çubuk efsane. hâlâ genzimde hissediyorum.
devamını gör...
şikayet, hikaye, yurt dışı öyküsü, covid pozitif temas öyküsü, adresiniz, telefonunuz gibi bilgileriniz alındıktan sonra boğaz ve burnun arka tarafı olan nazofarenksten alınan sürüntü örneğinin incelendiği test.

formlar, örnekler ile birlikte halk sağlığına iletiliyor, halk sağlığı tarafından telefonla bilgilendiriliyorsunuz. aynı zamanda e nabız üzerinden sonucunuzu görüntüleyebiliyorsunuz.

yalancı negatiflik durumuna karşın en az iki örnekle doğrulanabilir elbette.
devamını gör...
covid 19 lu hasta ile temasınız olsa dahi eğer semptom göstermiyorsanız yapılmadığına dair söylenti olan testtir. bu konuda çok fazla olay söylenti var ortalıkta. umarım gerçek değildir çünkü böyle yaparak güneşe karşı gözümüze kapatmamız bir anlam ifade etmez. haber linki dw güvenilirliği tartışılabilir ama kulak vermek lazım.

buradan
devamını gör...
hususunda izledigim goruntulerden sonra Allah yasatmasin dedigim test. orana burana bir cubuk sokuyorlar boyle, covidden once cubuk can acitiyor. oysa henuz fragman bile degil.
devamını gör...
ölmek üzere seviyesine geçmeden babayı alırsınız diyen sistemin testidir. trump'a salak falan deniyor adam bence son 100 yüzyıl dahisi ne dedi washington'un demirel'i.

test sayısı ne kadar az yapılırsa hastalığa yakalanan kişi sayısı da o kadar az çıkıyor..

adam adam!
devamını gör...
dün sabah telefonuma gelen bir mesajla sonucumun negatif çıktığını öğrendiğim test. tabii ortada şöyle bir durum vardı ben test yaptırmadım ve şanlıurfa sağlık müdürlüğü bana niye mesaj gönderdi istanbuldayım. uzun süre uyku mahmurluğu ile idrak edemedim. neyseki sonuç negatif bi rahatladım. *
devamını gör...
insanların kafasına göre isteyebileceğine dair inancı yüksek test.

biz covid testi yaptırmaya geldik diyor, aile hekimim size gönderdi diyor, çünkü kendisi ateşi var diye muayene etmedi bizi diyor, çünkü bir tek kendisinin koruması gereken bir ailesi var diye risk almıyormuş diyor, bu kısmı demiyor ama ben duyuyorum ve o azımsanamayacak kadar fazla olan topluluğa sevgi dileklerimi iletiyorum buradan.

dipçe: şüpheli temas sayım gırla ama kendime dahi yaptıramadım daha, lütfen....
devamını gör...
hiçbir rahatsızlığı olmadığı halde bir milletvekiline 8 defa yapılabilen test.

milletin vekiline 8 defa yapılabilen bu test milletin kendisine de yapılabilir bence. vekilin canı can, vatandaşın canı patlıcan mı?
devamını gör...
görüntülere bakılınca insanın ağzından ve burnundan getiriyorlar tabirine uygun test. Allah bu salgını tez zamanda inşaallah insanlığın üzerinden kaldırsın. amin.
devamını gör...
iş yerindeki temizlik görevlisinin korona virüs hastası olduğu kesinleşince bugün bütün binaya yapılan testtir.

parmağımdan kan aldılar, 10 dakika sonra baktılar, negatif dediler gittiler. umarım test kiti sağlamdır ve sonuç doğrudur.
devamını gör...
kimisinin yaptırmamak için kırk takla attığı, "bende bir şey yok yauv" düşüncesiyle önce bir sağlık ocağına başvurulup ardından hastaneye yönlendirilip yaptırılan test.


gidiyorsunuz efenim belirtileri çat çat sayıyorsunuz görevli bir ateş ölçümü vs yapıyor, triyaja giriyorsunuz anlayacağınız. sonra içeri yönlendiriliyorsunuz ama hooop sosyal mesafeyi koruyun, bekleyin içerideki hasta bir çıksın öyle girersiniz. hasta çıkıyor siz giriyorsunuz. sonra doktor sizden öykünüzü dinliyor, tamam diyor bir test yapalım. ardından geçiyorsunuz kabin gibi bir mekana, görevli kulak çöpü gibi bir şeyle sürüntü örneği alıyor. ama burası biraz çetrefilli. biraz hassas yapıya sahipseniz o çubuğun boğazınıza ve burnunuza girmesiyle öksürük, hapşırık veya daha ağırı kusmaya kadar varabilir. insan bu seviyeye gelince korkuyor, pişman oluyor. korku tüm vücudunuzu sarmış içinizden yalvarıyorsunuz negatif çıksın diye. bir korkuya kapılmanız çok doğal ama ümitsizliğe kapılmamak, psikolojik olarak kendinizi yıpratmamanız tavsiye ediliyor. zira psikoloji çok önemli, kendinizi fazla üzmeyin ve akışına bırakın.
bu arada boğaza sokulan çubukla burna sokulan çubuk aynı çubuk, hiç oraya gidince iğrenmeyin. neyse görevli örneği alıyor, gönderiyor sizede bir gün beklemek düşüyor. sonuçlar e-devlet, e-nabız gibi portallardan ulaşılabiliyor. doktorun uygun görmesiyle yine kan testi ve röntgen çekimi de yapılabiliyor. bu sizin durumunuza göre değişiyor. sonra size ilaç verilebiliyor, onları vaktinde ve düzenli kullanmanız elzem.
test sonucunuz pozitif çıkarsa geçmiş olsun hastasınız, negatif çıkarsa hadi yine iyisiniz*

son olarak bu testi yaptırmak istemiyorsanız maske, mesafe, temizlik ve el yıkama gibi hususlara azami derecede önem vermeniz tavsiye edilir.
devamını gör...
bizim bir doktor arkadaş diğer doktor arkadaştan örnek alırken o ince çubuk burnunun içinde kırıldı ve kaldı. kbb denedi çıkarmayı kızın konkası kırıldı ve çubuk hala içeride.
devamını gör...
burundan sürüntü alırken gözyaşlarına boğulan insanları gördükçe kendimi sadist gibi hissetmeme sebep olan test.

halen yaptıramadığım test aynı zamanda..
devamını gör...
tam bir hafta "eklem ağrıları, yüksek ateş, titreme, mide bulantısı, baş dönmesi" gibi şikayetler sebebiyle yattığım dönemde, bilincimin kapalı olduğu bir anda arkadaşım alıp beni hastane götürmüş, diyor ki bırak testi yüzüne bakmadılar. iğneyi yedikten sonra gözüm açıldı ve bana sorulan soru "boğaz ağrın, öksürüğün var mı?" oldu, yok deyince de antibiyotiği dayayıp gönderdiler.

tanım: ciddi bir hastalığın üzerine şahsıma yapılmamış test.
devamını gör...
semptom görüldüğü için test yaptırmaya gittiyseniz;

pozitif sonuç: karantina ve gerekirse ilaç, hastaneye yatış.
negatif sonuç: özgürsün

temaslı olarak gidip test yaptırdıysan;

pozitif sonuç: karantina ve gerekirse ilaç, hastaneye yatış.
negatif sonuç: karantina
devamını gör...
yaklaşık bir hafta evvel yaptırdığım ve pozitif çıkan test.

her şey hafif kırgınlık ve halsizlikle başladı. sonra boğz yanması ve öksürük. sık hasta olduğumdan diğerlerinden farklı bir şey olduğunu anladım.

bugün ilaçları almaya başlayışımın dördüncü günü. ilk üç gün ateş ve eklem ağrıları çok olmasına rağmen bugün dişe dokunur oranda azaldı. sırt ağrıları az da olsa devam ediyor.

eğer bu şekilde atlatacaksak çok şükür. sonrasında tekrardan şikayetler canlanırsa bilemem tabi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar