#haber  #özgürler 

covid 19 vaka sayısını gerçekte 100.000 kişi ise, 10.000 kişi olarak medyaya vermektir olay.

vaka sayısının azlığına inanıp, önemli bir işini halletmek için risk alıp kalabalığa giren binlerce kişinin kanına girmektir olay.

çok şükür ki, bizim ülkemizde böyle bir sorun yok.
devamını gör...
birçok ülkenin başvurduğu yöntem. yapılan testten tutun, alınan neticelere ve onları istatistik haline getirmeye kadar türlü manipülasyonlar mevcut. doğal karşılamak gerek diye düşünüyorum.
devamını gör...
sayıların aslında çok önemli olduğunu düşünüyor değilim. günlük hasta sayısı 1700 değilde 5700 olarak açıklansa insanlar birdenbire düğün yapmayı bırakacak mı sanıyoruz.

kızımın düğününe kimse gelmez diye herkese virüs bulaştıran insanın acaba kaç hasta olduğu gibi bir derdi var mı sizce.

artık herkes kendini koruyabildiği kadar koruyacak öyle bir döneme girdik. koruyamayan bir şekilde bu virüse maruz kalırsa da kaderinde ne varsa onu yaşayacak.

kış geldiği zaman insanlar soğuktan eve kapanırsa belki sayılar azalır. yaz boyu herkes virüs yokmuş gibi yaşadı. kış gelince hiç değilse bunlar eve kapanacak.
devamını gör...
bir iddia ve her herkes iddiasını ispat etmekle yükümlüdür.
bu tür varsayımlar hükümete değil devlete olan itibarı azaltacaktır! devlete itibarın azalması ise zamanla asilikleri meydana çıkaracaktır.
"iddiasını ispat edemeyen müfteridir"
devamını gör...
gerçek covid-19 cumhuriyet döneminde ingilizler tarafından yok edilmiştir. onun yerine yossi kohen-19 virüs geçmiştir. covid gerçekleriyle ilgili daha fazla bilgi için takipte kalın.
devamını gör...
vatandaş olarak halka gerçek rakamların söylenip söylenmediğini ispatlayamayabilirim.
gördüklerim bildiklerimle kıyas yapıyorum.

madem biz yanılıyoruz o zaman günlük vaka sayılarının yanında pozitif vakaların isim listelerini de açıklasınlar. biz de görelim bizim bildiklerimiz listede var mı yok mu!?
devamını gör...
mansur yavaş’ın ankara’daki vaka sayısını açıkladıktan sonra türkiye genelindeki vaka sayılarının artışından bile ülkemizde vaki olduğunu inanılmaz rahatlıkla söyleyebileceğimiz durum.
devamını gör...
sadece bazı sözlük yazarlarının ulaşabildiği gerçek sayıları halktan saklama girişimi. iyi ki bazı mükemmel yazarlarımız var da bizi aydınlatıyorlar lambalarının ışığıyla. onlar olmasa nasıl çıkardı karanlıklar aydınlığa.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar