css

her ne kadar flash ile birlikte tahtından insede flashın bir entegrasyon işŸi css in se bir tasarım ve mekanik deha işŸi olduğŸunu unutmayanlar tarafından her zaman saygı gören kodlama
devamını gör...
"cascading style sheets (türkçede stil şablonları) yani bilinen kısa adıyla css, html'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir web teknolojisidir.

internet sayfaları için genelgeçer şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, bağımsız olarak harflerin stilini; yani renk, yazı tipi, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki esnekliktir.

bir web sayfası içerisinde birbiriyle uyumlu birkaç renk ve birkaç yazı tip kullanılır ve bunları her sayfada ayrı ayrı tekrar belirtmek yerine css yardımıyla bir sefer tanımlayıp bütün web sayfalarında ortak olarak kullanılabilir. bu şekilde, sayfaların hafızadaki boyutu epey küçüldüğü gibi, güncelleme yapmak da kolaylaşır.

css kodları; html kodlarının içine yazılabildiği gibi harici bir css dosyası oluşturularak da işlem yaptırılabilir. türüne göre <body> veya <head> bölümlerinde yer alabilirler.

css kodlarının, html dosyasına eklenmesi temelde 3 farklı şekilde yapılabilir."

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wik...

(bkz: cascading style sheets)
(bkz: stil şablonu)
devamını gör...
tasarımda div kullananların (ki herkesin kullanması gerekir.) isteseler bile kullanmayı bırakamayacakları,sayfanın boyutunu küçülten,zahmeti azaltan teknoloji.
devamını gör...
html'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir web teknolojisidir. internet sayfaları için genelgeçer şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, bağımsız olarak harflerin stilini; yani renk, yazı tipi, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki esnekliktir.
devamını gör...
günümüzde web sayfaları göze bu kadar hitap ediyorlarsa, bu css sayesindedir. kısacası css, web sayfası geliştirenlerin makyaj çantasıdır.
devamını gör...
stil şablonu. css3 ile bootstrap dan entegre kullandığınız bazı özellikleri kullanabilirsiniz. henüz tam anlamıyla desteklenmiyor olabilir ama geliştirilmekte.
devamını gör...
html biçimlendirmelerinin yetmediği alanlarda kullanılan bir teknolojidir. aslında yettiği bir alan da yok. html iskelet oluşturmayı sağlar. bunun görsel kısmını ayarlayan, renklendiren şey css'tir. html binanın kaba inşaatı ise css ince işleridir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar