cübbeli ahmet hoca

#din 

türkiye içerisinde kendinden başka herkese bir kulp bulan bir insandır. öyleki alim bırakmadı eleştirmedik. mesele buda değil. eleştirilebilir, lakin eleştirinin sınırı ve bir çizgisi vardır. kendisi bunlardan yoksun bir hal içerisinde sürdürmekte reddiyelerini.

islam alemi'nde sanıyorum kim ehli sünnet kim ehli sünnet dışı konularında tek yetkili makam bu zat ve avanesi. önce düşünmek lazım bizce ehli sünnet dışıdır kelamı nereye varıyor. sorular ardı ardına öyle sıralanır ki; siz kimsiniz? reddettiğiniz kişiler kim? hangi kavramlarda ve ne şekilde ehli sünnet dışılar? siz onlara göre hangi saiklerle ehli sünnet içisiniz? ehli sünnet bir hizb midir? bu hizbe sahib bir tek siz misiniz? vs. vs. tabi bunlara çok basit cevaplar vererek sıyrılabilinir işin içinden. ki zaten o tavır içinde hocaefendi. ama bu ona karşı olan sempatinin yerini nefret olmasada büyük bir soğukluk ve çekinceye bırakmış vaziyettedir.
devamını gör...
etkileyici bir zekaya sahip islam alimi. Allah uzun ömür versin her hafta iki kere (salı ve perşembe akşamları) yaptığı konuşmalardan müslümanlar çok istifade etmektedirler.
yıllardır tanıdığı birinin malta'daki yazlığına davet edilmek, in cin top atan sahillerde denize girerken kötü niyetli kişiler tarafından video kaydı alınmak ve iftira üstüne iftira atılmak suretiyle güvenilirliği yıpratılmak istenen, kuvvetli bir karaktere sahip müslüman, er kişi.
mahmut ustaosmanoğlu hocaefendi'nin sağlık durumu nedeniyle şu anda ismailağa cemaatinin lideri veya en azından en çok göz önünde bulunan kişisi konumundadır.
devamını gör...
son dönemlerde sürekli mustafa islamoğlu hakkında yorumlar yapan hoca.

müslüman müslümana sahip çıkmalıdır, onu kötülememelidir. bir yanlışı varsa ona söylemelidir, bunu herkesin duyacağı şekilde yapmamalıdır.
devamını gör...
anlattığı şeyler, değindiği konular doğru olabilir ancak feci şekilde üslup sorunu var bu kişinin. sevimli olduğunu falan düşünüyor büyük ihtimalle, evet belki kendi cemaati de öyle düşünüyor ancak seviyeyi biraz düşürmese ne güzel olur aslında.

annemle beraber çocukken hem ünalan'daki sohbet verdiği camiye hem de kendi külliyesine gidip dinlerdik. bir kaç kere de bizim mahallemizde dinlemişliğim var. benim için biraz da nostaljik bir öge gibi kendisi. görünce direkt o yıllar geliyor aklıma, yağmur çamur demeyip, külliyesine vaaz dinlemeye gittiğimiz günler..
devamını gör...
mehmet talu,ali eren ve hüseyin avni ile birlikte kaleme aldığı ''yahudiler ve hıristiyanlar da cennete girecek diyenler cennete giremez'' adlı yeni kitap ile, mustafa islamoğlu gibilerin ağızlarının payını vermiş, çağlar ötesi gerçek ehl-i sünnet alimidir.

http://www.dilafilm.com.tr/...

ilgili kitap 7 ytl ye yukarıdaki adresten temin edilebilir ve bu konu hakkında temiz ve kesin bir bilgi sahibi olunabilir.
devamını gör...
insanların neden bu kadar üstüne gittiğini anlayamadığım kişi.her insan dinini içinde yaşamaz mı?peki neden bir insan dindar ve kitleleri peşinde sürüklediği için devamlı karalama kampanyasına maruz kalır.böyle davrananlar zaten kınanması gereken ne olduğu belirsiz kişiler.ben din kardeşim ahmet hocamın her zaman saygıyla önünde eğiliyorum.
devamını gör...
her gördüğü sakallıyı din bilgini sanan bazı saf, naif müminlerin alim diye nitelediği kerameti kendinden menkul şahsiyet. ilim sahibi olmak cübbeyle sakalla olmaz efendiler!
devamını gör...
7 yaşını geçen kendi öz kızımı öpmem dediyse eğer gözümde artık adam değildir bu mahluk. jetski sefası nedeniyle kartel medyasına mütedeyyin insanlara saldırma hususunda bolca malzeme vermişti. gayet yakında görmüş biri olarak yüzünde nurdan eser yoktur ayrıca.
devamını gör...
bizim camide imam olsa hiçbir namazı , vaazı kaçırmayacağım hocadır. güldürürken düşündüren bir kişidir ben evliya değil eşkiyayım diye kendini tanımlarken , biz denizlerde gezmiyoruz ,havuzlarda yüzmüyoruz demesinin 1 yıl ertesi karayiplerde kızının bikiniyle denize girmesi anında kendiside jet sky ile tur yapmış enteresan hocadır .
devamını gör...
mehmet zahid kotku, esad coşan, mahmut hoca gibi hocaefendilerden zerre nasiplenememiş insan. kendisi ismailağa cemaatinin nasıl derin devlet tarafından kullanıldığının güzel bir resmidir. malum medyanın cübbelinin görüntüleriyle mütedeyyin insanları nasıl zor durumda bıraktığı bilinen bir şeydir. kendisi mustafa islamoğlu'na saldırarak müslümanların kalesine bir gol daha atmıştır. sorumluluğu büyüktür...
devamını gör...
şöyle bir yanlış bir kanı var mahmud efendi cübbeliden habersiz deniyor böyle bir durum söz konusu olamaz.
mümin kardeşini güzelce uyar diyen arkadaşlar var, iyide islamoğlu'nun yaptığı bilinçli ve bir tek geri adım atmaya niyeti yok.
cübbeliye helal olsun der ve rabbim yolunu her daim açık etsin deriz.
devamını gör...
tasavvuf ocağında pişmiş hakikatları söylemekten kaçınmayan yüreğinden öpülesi hoca.
devamını gör...
peygamber ahlakından ne kadar ahlaklanmış tartışılmaya değer insan modeli...
devamını gör...
çok zeki,kıvrak dilli,insnları etkleyebilen,kuşu öten,yaşamayı bilen,44 yaşında olan,temiz yüzlü,nurlu,bilgili,çocuk yaşından beri sırtındaki cübbeyi çıkarmayan(kolaydeğildir nefis var şeytan var tahliye var)cumhuriyetcilerin irancı dediği fekat günahı kadar iranı sevmeyen,hazır cevap,ergenekoncu olmayan,evinden el bombası değil kitap fışkıran,darbeye yeltenmeyen,müslüman deninldiğinde ilk akla geleceklerden olanzatı muhtermdir kendileri
devamını gör...
bu gece fatih çarşamba'da ahmet yesevi derneğinde, akşam namazından sonra her haftaki gibi sohbeti olacak hocaefendidir.

ehl-i sünnet ve'l cemaat mensubu onbin müslümana otuz yıldır her hafta en az bir kez seslenmektedir. otuz yıldır devam ettiği vaazları hakkında bugüne kadar bir kişi çıkıp da ''burada ayete, hadise ters bir vurguda bulunmuştur'' dememiş olmasına rağmen haset ve fesattan ötürü, resulullah'ın emrettiği görüntüde olup sünnet-i seniyeye bağlı durduğu ve müslümanlara da ''kime benzerseniz onlardan olursunuz'' ve ''yahudi ve hıristiyanlara benzemeyiniz'' hadis-i şeriflerini yaşayarak yaşattıran bir hoca olmasından ötürü kendisine saldırmak isteyip de hiçbir sebep bulamayanlar siyonist medyanın özeline tecavüz ederek çektiği birkaç fotoğrafını yıllardan beri gündeme taşıyıp durmaktadırlar.
haşema ile yüzmek günah veya haram değildir. hatta yüzmek sünnettir. insanın ailesi ile gözlerden uzak adaların kayalıklarında iki gün tatil yapması günah da haram da değildir. hatta sevaptır.

şimdi milyonlarca müslüman çırılçıplak sahillerde plajlarda islamın bütün emirlerine ve Allaha cüretkar bir şekilde isyan ederlerken, birbirilerinin teşhir edilen bedenlerinden zevklenip, rakıları biraları yuvarlarken bu manzaralardan hiç ama hiç rahatsız olmayan ve olduğunu da ifade ettiğine hiç rastlanmayan bir takım ehl-i sünnet ve'l cemaat karşıtı güruh neye dayanarak jet-ski denilen alete binen cübbeli ahmet hocaya yıllardan beri saldırmaktadır?

halbuki islam dini makinaya, alete ve teknolojiye karşı değildir. arabaya, uçağa, gemiye binmek hiçbir şekilde yasak değildir. hatta tanklar, jetler, füzeler, nükleer merkezler icad ve inşa etmek islamın gereğindendir.

görüldüğü gibi ortada bir ehl-i sünnet alimine (ki yaşayan en büyük tefsir alimlerindendir) yapılan dayanaksız ve şuursuz bir saldırı vardır ve bu hiçbir şekilde kabul edilemez.

şimdi kim diyebilir ki denize girmesinden veya bir deniz aletine binmesinden ötürü ona düşmanız? elbette hiç kimse bunu diyemez.

işte bunu diyemedikleri içindir ki, ehl-i sünnet ve'l cemaat islamına düşman olanlar, gerçekte bu ehl-i sünnet düşmanlığını yapacak zemini bulamadıklarından, otuz yıldan beri islamı yaşayarak yaşatan, anlatan, öğreten cübbeli ahmet hoca'nın sırtından böyle sudan- jet-skiden bahanelerle, resulullah tarafından ''biri hariç hepsi ateştedir, o biri de benim ve ashabımın yolunda olanlardır" diye müjdelediği ehl-i sünnet ve'l cemaat müslümanlarına saldırmaktadırlar.

gerçek saldırı ehl-i sünnetedir! gerçek düşmanlık ehl-i sünnetedir! cübbeli ahmet hoca bahanedir! zaten ortada ahmet mahmut ünlü hocaefendinin işlediği bir hata veya günah olmamakla beraber, şayet olmuş olsa bile, ''birbirinizin hatalarını örtün'' emrolunmuştur.

saldırganlar, her iki yönden de suçlu ve kabahatlilerdir. ortaya koydukları tavır kokuşmuş bir medya propagandasıdır.

devamını gör...
çarşının tabiriyle jet skiye binen, plazma seyreden ve her ortama giren insandır.
devamını gör...
jet ski ile plajda çekilen görüntülerine montaj demiş, cemaatini de inandırmış kişilik. valla hocam gördük biz montajı evet
devamını gör...
jet ski ile plajda çekilen görüntülerine montaj dememi?, cemaatinin kendisine 30 senedir inand??? ki?ilik.
( #2066649 )
devamını gör...
tanımak için bakmak değil, görmek lazım gelen hoca.
yanlı medya başta olmak üzere, dine yeni şeyler katma hevasında olan bazı zevatı eleştirdiği için, bir çok kişinin bilinçsizce kendisi hakkında laf-ı güzaf konuştuğu muhterem hocadır.

yanında ve yüreğinde mahmud ustaosmanoğlu (k.s.) olan hocadır.
devamını gör...
onu dinleyen zekasızlara dini öğretmeye çalışan ama kendisi jetski'yle tatil yapan kişidir
devamını gör...
bir müslümanın (islami ölçüler çerçevesinde) denize girmesi, bir takım insanları niçin bu derece rahatsız etmiştir, anlamak imkânsız. haftalarca, aylarca süren karalama kampanyalarına hikmet nazarıyla bakınca, insan â“acaba, başka yerden yaraları var da, bunu fırsat olarak mı gördüler┠diye düşünmeden edemiyor.

gerçek şu ki, bir müslüman hocaefendi âilesi ile birlikte uzak bir adanın kıyısında denize girmeye gidiyor, yüzlerce metre uzaktan zoomlu kameralarla gizli kayıt-altına alınıyor,
sonra da planlı-programlı bir medya tertibiyle haftalarca siyonist medyanın manşetlerine taşınıyor! bu bir rezalet ve felakettir.

kendisini müslüman diye tanımlayan bir takım gâfiller de bu zokayı yutup, bütün kinlerini kusuyorlar. sizin öfkeniz kime? ya da neye?
devamını gör...
mesele bir müslümanın denize girmesinden ziyade , ehli tasavvuf olduğu ileri sürülen şahsın tasavvuf ile çelişen yaşam biçimi.
lüks yaşam biçimi '' bir lokma bir hırka '' felsefesi ile çelişir .
devamını gör...
mesele, müslümanların at-gözlüğü giymesidir

mesele, müslümanların, yanaşmaktan ve yaklaşmaktan korktukları islâmã® hayat standartlarından uzaklaşmak için bahane aramalarıdır.

mesele, cühttp://bbeliahmethoca.tv adresinde, showtv mülâkatı adlı 30 dakikalık gösterim ile izah edilmektedir

mesele, bir müslümana sabotajdır : planlı ve programlı bir karalama kampanyasıdır

mesele, bu oyunu yutan medya kurbanlarının, tasavvuf ile komplo'yu bağdaştıramamalarıdır

mesele, şayet hoca efendi, karaköy sâhilinde, gömlek-terlik ile, tahta kayık ile tatil yapsa idi, denize hırka ile girip, sâhilde bir lokma ekmek ile piknik yapsa idi : o zaman islâmã® ölçülere uygun mu kabã»l edilecekti?

mesele : dünyayı müslümana dar etmek isteyenlerin, åžeriat'e dur demek isteyenlerin sürekli oyunlar kurmalarıdır

mesele : birbirini tanımayan müslümanların, gavurdan gelen her habere aldanıp, hemen adam harcamalarıdır

mesele : lütfen dikkat kardeşler : bir büyük tefsir âlimi ; 3 bin dolarlık bir makineye binince bunu çok mu gördünüz? peki, bindiği araba da 20 milyar lira değerinde, yani bu nasıl bir anlayış?

mesele : sizi kızdırıp fişekleyen siyonist medyaya inanıp, velvele kopartmanızdır

mesele : bir hoca efendinin sırtından, islâm'a yapılan küfürleri yeyip yutmanızdır

mesele : bir perşembeyi cuma'ya bağlayan gece, Allah rızâsı için gelip de ahmed yesevã® derneği'ndeki sohbetleri dinlemeniz ve siyonist medyanın niçin karalamaya ve intikam almaya yeminli olduğunu anlamanızdır

selamünaleyküm..
devamını gör...
din adamlığından çok bindiği jet-ski ile aklımda yer etmiş zat.
devamını gör...
kimsenin günahını üstüme almak istemem, ancak kendisi hakkında pek sağlam haberler almadığımız kişidir. kendisi hakkında çok sayıda dosyanın olduğu, hatta bunların pek çok savcıda vs. bulunduğu bir gerçektir.
bir zamanlar, fethullah gülen'e kafayı takmış, veyahut takdırılmış, ancak ertesi gün deniz olayıyla ilgili haberi anında televizyonlarda gösterilmiş kişidir. o günden sonra fethullah gülen hakkında tek laf etmemiş kişidir.
mustafa islamoğlu böyle şeylere tenezzül etmiyor, çünkü Allah'tan korkuyor. kendisinin önüne, bu şahıs hakkında dosyaların geldiği, ve kendisine bunları yayınlayalım denildiği, ancak islamoğlu'nun bunların "hak olmadığını", "terbiyesizlik" olduğunu söylediği bilinmektedir. insanların düşünmesi gerekir, islamoğlu niçin sert ve onun gibi saygısızca konuşmuyor? neden karalama kampanyaları yapmıyor? peki neden cübbeli, her cami çıkışında el ilanları dağıtıp, hilal tv gibi müslümanların sesinin gür çıktığı bir kanalı boykot ediyor? neden?!
kendisinin, bunları isteyerek yaptığı kanaatinde değilim. ancak unutmaması gereken bir şey var ki, yarın mahşerde verilecek hesapta ne yapacağı konusunda epey düşünmesi gerekir.
devamını gör...
kasr-ı arifan dergisinde her ay yazıları çıkan, efendi hazretleri ile görüşmelerinden önemli kısımlar aktaran ilim insanıdır kendisi.

birkaç tv kanalı hakkında haber yaptı diye herkes tarafından karalanan ama anlaşılamayan zattır.

ama kabul edelim cüpbeli hocanın sohbetleri risale sohbetlerine göre daha verimli geçmektedir, keza herkesin osmanlıcası çok iyi değil*

birileri bu tanımın sahibini bir cemaate tabi tutabilir, evet islam cemaatine tabiyim. hepiniz, hepimiz gibi.

onun haricinde neredeyse farklı günlerde farklı tarikatlerin sohbetlerine katılan birisiyim.

müslümanlar arasındaki falan hoca şöyle, falan cemaat böyle laflarını duyunca üzülen biriyim.devamını gör...
kendisiyle yollarımız fersah fersah uzaktan geçse de, seccadelerimiz bir olabilir. bu ayrı, bu ayrı da;
ezberden o kadar hadisi metniyle rivayet zinciriyle okuması beni kendisine hayran bıraktı.
ama yine de içinde yaramaz bir çocuk var bence. istediği kadar dini kimliği mollavari olsun, içinde böyle bir yaramaz çocuk kokusu var.

vaaz esnasında telefon çalıyor, o sahneyi bilen anlamıştır ne demek istediğimi.

tarzlarımız ve dünyaya bakışlarımız korkunç farklı olması, onu sempatik, muhterem ve hadis üzerine erbab (yahut üstad, hazret vs.) bulmamı engellemiyor kuşkusuz.
devamını gör...
türkiyedeki islam alimlerinin birbirlerine karşı bu kadar hoşgörüsüz olmaları, birbirleriyle kavgalı olmaları, üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. eleştirileri daha kardeşçe, birebir, sevgi ve hoşgörüyle yapmayı bilmeliyiz. böylesi kuran ahlakına daha uygun olur.
devamını gör...
http://www.cubbeliahmethoca.tv sitesindeki videolarıyla islam alemini aydınlatan islam alimidir.

görüşleri ehli sünnet çizgisinde olan, dinlerken yüzümüzü ve gönlümüzü güldüren ender hocalardan biridir.

devamını gör...
kendisini dinleyen bir kişi bile kalmayana kadar doğruları söyleyeceğini belirtmiş hocaefendi.
devamını gör...
herkesin namaz kılması gerek(tamam buraya kadar normal), eğer namaz kılmıyorsanız birde sakalınız uzun değilse vah halinize(bu ne lan?). demiş hoca.
devamını gör...
ahmet mahmut ünlü hoca'nın hakkında açılan davalar : islam davalarıdır. bir tefsir âlimi ve ehl-i sünnet müslümanı olması hasebiyle, ehl-i sünnet dışı iş yapanları ve ehl-i sünnet dışı görüşler çıkartanları eleştirdiği için ve müslümanları ikâz ve ihtâr ettiği için, meyve veren ağaç taşlanır misâli, kendisi de karalanmak istenmektedir.

bunun için 3 yol vardır :

1. dolandırıcılık veya ihâleye fesat karıştırma gibi adlã® suçlarını tesbit edip, medyanın önüne dökmek.

hiç kimse bu şekilde bir karalama kampanyası yapamaz. çünkü bu şekilde yanlışları olmadığı gibi, örgüte üye olmak, taciz, kapkaç gibi suçları da elbette yoktur!

2. ilmã® yoldan karalamaktır. bunun için de yazdığı eserlerde veya verdiği vaazlarda bozuk, yanlış, yalan, sakat bir görüş verdiği tesbit edilip, bu yönden üzerine gidilmesidir.

hiç kimse bu şekilde de bir karalama kampanyası yapamaz. çünkü 30 senedir anlattıklarından ehl-i sünnet'e ters düşen veya bozuk ve sakat bir görüş olmamıştır.

madde 3'e geçmeden önce şunu belrtelim ki : 1 ve 2'deki konularda, en küçük bir yamuğu veya gafleti olsaydı, emin olunuz ki, ne bu islam düşmanı medya, ne de ehl-i sünnet düşmanı çevreler bir saniye bile durmazlar ve derhal harekete geçerek hocayı rezil rüsvay etmek için bütün güçlerini kullanırlardı.

3. bu 2 ihtimâl mevcut olmadığı için, hoca efendiyi karalamak adına tek bir (zorlama) plan kalıyordu : bu da jet-ski olayında patlak vermiştir :

yıllardır kendisini sohbetlere taşıyan, vaazlara davet eden bir şahıs, bu sefer de bir tatil beldesine davet etmiş, kendisini ağarlamış ve denizde gezdirmiştir.

ertesi gün bir de ne görelim : bilcümle ergenekoncu siyonist medya sürmanåžet yapmışlar, televizyonlar, gazeteler, dergiler .. her taraf çalkalanıyor. sanki iç savaş çıktı!

işte 3üncü madde : hainlik! eğer açığını bulamıyorsan, o zaman kendin açık oluştur. iftira et, saldır, çamur at..

zoomlu kameralarla gizli kayıt yap ve gazetelerin kapaklarına taşı : işte cübbeli!

åžu kürsülerde, rasulullah'ın varisi olarak, cübbesiyle, sarığıyla, sakalıyla, åžalvarıyla vaaz eden kaç tane hoca kaldı, söyler misiniz?

kendisine cübbeli diyorlar. acaba cübbesiz hoca var mı? ya da cübbesiz avukat, cübbesiz rektör, cübbesiz savcı? yok!

öyle bomboåž gündemlerin ülkesi olduk ki, vallahi insanın yüreği kan ağlıyor.

yahu arkadaşlar : doçentler, proflar çıkmışlar "yepyeni anlayışların ışığında kuran mealleri" yazıyorlar, basıyorlar, satıyorlar, dağıtıyorlar .. bunlara karşı ehl-i sünnet'i kim müdafaa edecek?

aydınlar, entellektüel yazarlar, filezoflar, reformistler, yenilikçiler, diyalogçular çıkmışlar, kur'ân-ı kerim'i kafalarına göre evirip-çevirip anlatıyorlar .. bunlara karşı ehl-i sünnet'i kim müdafaa edecek?

sokaklarda islâm'dan eser kalmadı, işyerlerinde, okullarda, evlerde, mecliste .. hiçbir yerde Allah'ın emir ve yasaklarına uyulmaz oldu! isyan etti bu insanlar! Allah'a meydan okuyorlar vallahi!

åžu memlekette, kur'ân'a ve sünnet'e sahip çıkan kim kaldı Allah aşkına söyleyin?

televizyon kanallarında binlerce dolarlık transfer paralarıyla, bir programdan diğer programa zıplayan, hüzünlü fon müzikleri eşliğinde şiirler ve kasideler okuyan, sinek-kaydı traşlı, kravatlı papyonlu, kadınlı-erkekli, çalgılı çengili eğlence programlarına malzeme olan sahte hocalardan baåžka bu memlekette åžeriat'i ve sünnet'i hem yaşayan hem de yaşatan, anlatan, öğreten kim kaldı?

çok kötü durumdayız çoook! madem ki bu kadar konuşuyoruz, bâri bir yerlere varalım. lütfen, youtube'da açın ve seyredin (bu 3 video toplam 15 dakikanızı almaz)


cübbeli ahmed hocam ve çeçen komutan

derin devlet - masonlar - cübbeli ahmet hoca

http://www.video75.com/Kn8O...


devamını gör...
yeri geldiğinde güldüren ve bu hoş tavrından dolayı yediden yetmişe herkesi kendisini dinlemeye alıştıran, insanı kendinden geçiren ve hakk'ı daha yakından tanımaya yardımcı olan güzel insan.
ve: http://www.cubbeliahmethoca.tv
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar