türkiye içerisinde kendinden başka herkese bir kulp bulan bir insandır. öyleki alim bırakmadı eleştirmedik. mesele buda değil. eleştirilebilir, lakin eleştirinin sınırı ve bir çizgisi vardır. kendisi bunlardan yoksun bir hal içerisinde sürdürmekte reddiyelerini.

islam alemi'nde sanıyorum kim ehli sünnet kim ehli sünnet dışı konularında tek yetkili makam bu zat ve avanesi. önce düşünmek lazım bizce ehli sünnet dışıdır kelamı nereye varıyor. sorular ardı ardına öyle sıralanır ki; siz kimsiniz? reddettiğiniz kişiler kim? hangi kavramlarda ve ne şekilde ehli sünnet dışılar? siz onlara göre hangi saiklerle ehli sünnet içisiniz? ehli sünnet bir hizb midir? bu hizbe sahib bir tek siz misiniz? vs. vs. tabi bunlara çok basit cevaplar vererek sıyrılabilinir işin içinden. ki zaten o tavır içinde hocaefendi. ama bu ona karşı olan sempatinin yerini nefret olmasada büyük bir soğukluk ve çekinceye bırakmış vaziyettedir.
devamını gör...
etkileyici bir zekaya sahip islam alimi. Allah uzun ömür versin her hafta iki kere (salı ve perşembe akşamları) yaptığı konuşmalardan müslümanlar çok istifade etmektedirler.
yıllardır tanıdığı birinin malta'daki yazlığına davet edilmek, in cin top atan sahillerde denize girerken kötü niyetli kişiler tarafından video kaydı alınmak ve iftira üstüne iftira atılmak suretiyle güvenilirliği yıpratılmak istenen, kuvvetli bir karaktere sahip müslüman, er kişi.
mahmut ustaosmanoğlu hocaefendi'nin sağlık durumu nedeniyle şu anda ismailağa cemaatinin lideri veya en azından en çok göz önünde bulunan kişisi konumundadır.
devamını gör...
son dönemlerde sürekli mustafa islamoğlu hakkında yorumlar yapan hoca.

müslüman müslümana sahip çıkmalıdır, onu kötülememelidir. bir yanlışı varsa ona söylemelidir, bunu herkesin duyacağı şekilde yapmamalıdır.
devamını gör...
anlattığı şeyler, değindiği konular doğru olabilir ancak feci şekilde üslup sorunu var bu kişinin. sevimli olduğunu falan düşünüyor büyük ihtimalle, evet belki kendi cemaati de öyle düşünüyor ancak seviyeyi biraz düşürmese ne güzel olur aslında.

annemle beraber çocukken hem ünalan'daki sohbet verdiği camiye hem de kendi külliyesine gidip dinlerdik. bir kaç kere de bizim mahallemizde dinlemişliğim var. benim için biraz da nostaljik bir öge gibi kendisi. görünce direkt o yıllar geliyor aklıma, yağmur çamur demeyip, külliyesine vaaz dinlemeye gittiğimiz günler..
devamını gör...
mehmet talu,ali eren ve hüseyin avni ile birlikte kaleme aldığı ''yahudiler ve hıristiyanlar da cennete girecek diyenler cennete giremez'' adlı yeni kitap ile, mustafa islamoğlu gibilerin ağızlarının payını vermiş, çağlar ötesi gerçek ehl-i sünnet alimidir.

http://www.dilafilm.com.tr/...

ilgili kitap 7 ytl ye yukarıdaki adresten temin edilebilir ve bu konu hakkında temiz ve kesin bir bilgi sahibi olunabilir.
devamını gör...
insanların neden bu kadar üstüne gittiğini anlayamadığım kişi.her insan dinini içinde yaşamaz mı?peki neden bir insan dindar ve kitleleri peşinde sürüklediği için devamlı karalama kampanyasına maruz kalır.böyle davrananlar zaten kınanması gereken ne olduğu belirsiz kişiler.ben din kardeşim ahmet hocamın her zaman saygıyla önünde eğiliyorum.
devamını gör...
her gördüğü sakallıyı din bilgini sanan bazı saf, naif müminlerin alim diye nitelediği kerameti kendinden menkul şahsiyet. ilim sahibi olmak cübbeyle sakalla olmaz efendiler!
devamını gör...
7 yaşını geçen kendi öz kızımı öpmem dediyse eğer gözümde artık adam değildir bu mahluk. jetski sefası nedeniyle kartel medyasına mütedeyyin insanlara saldırma hususunda bolca malzeme vermişti. gayet yakında görmüş biri olarak yüzünde nurdan eser yoktur ayrıca.
devamını gör...
bizim camide imam olsa hiçbir namazı , vaazı kaçırmayacağım hocadır. güldürürken düşündüren bir kişidir ben evliya değil eşkiyayım diye kendini tanımlarken , biz denizlerde gezmiyoruz ,havuzlarda yüzmüyoruz demesinin 1 yıl ertesi karayiplerde kızının bikiniyle denize girmesi anında kendiside jet sky ile tur yapmış enteresan hocadır .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar