istanbul eminönü'nde yaşanan bir garip tartışma. başrolleri iki tane kazık kadar adam, iki üç tane de çocuk paylaşıyor. çocuklar dondurma yiyor, cübbeliler ise ramazan ayında olunması sebebiyle "burası müslüman ülkesi burada isteyen istediğini yapamaz" diyor. lan kaç yaşında adamlarsınız, küçücük çocuklarla neyin tartışmasına giriyorsunuz. hem dondurma yese sana ne, yemese sana ne? ha çocuklar da biraz yırtık tabi. onlar da sütten çıkmış ak kaşık değil.

devamını gör...
müslüman ülkesinde müslümanlar her türlü zorbalığı yapabilir yağni öyle mi diyerek atağa geçilmesi gereken denyoluk. lan size ne.
devamını gör...
gereksiz...

necip fazıl ın kaba softa ham yobaz diye tabir ettiği güruh bu olsa gerek...

burası müslüman ülke değil bu nir...

halkın kahir ekseriyyeti müslüman ama icinde misal o dondurmayı server boyaciyan diye bir hristan vatandaş yiyorsa ne olcak...

neresinden bakarsan bak gereksiz...

devamını gör...
bir edep yoksununun bir başka edep yoksunuyla tartışması.

bazen edep edepsizliği görmezden gelmeyi gerektirir.

müslüman bir ülkede yapılamayacak şeyler sıralamasında alenen oruç yemenin olup olmadığı ve şayet öyleyse bile kaçıncı sıraya oturtulması gerektiği ise apayrı bir tartışma konusu.

Allah oruçlarımızı kabul etsin.
devamını gör...
aynı cübbeli arkadaşları çocuk tacizlerine, aile içi şiddet vakalarında, haksızlığa uğramış insanların yanında da burası müslüman ülke böyle şey olmaz diye seslerinin çıktığını nedense göremiyoruz. biz yıllardır konuş konuş bitiremedik orucu.
devamını gör...

her iki tarafın da haksız oldukları durum.
karşındaki genç. kaldı ki oruç olan sensen nefsin istemeyecek diye kimsenin yemek yemesini engelleyemezsin.
oruç sabır demek.
o iş öyle sakalla şekille olmuyor işte.

devamını gör...
çocuğun ifadelerinin yanlışlığı ve cahilane tavrı kadar; oruçlu abimizin de hatası var.
sen kalkıp kimseye oruç tutacaksın vs diyemezsin. tutsan iyi olur diye nasihat edebilirsin o ayrı.
niyetin tebliğ yapmak anlatmaksa bu şekilde konuşma sus belki giydiklerin sakalın sempati oluşturur. daha fazla hayra girersin.
islam şiarına uymayan bir tavırla sokaklarda dolaşmak neyin nesi ?

-dışarıya takılmaktan içine inememiş ümmetten bir akis niteliğinde.
devamını gör...
müslüman ülkede ne olmayacak şeyler olurken bu cübbeli vatandaş eliyle hayır yapamazsınız demiş mi merak ettim . demediyse şimdi neden demiş ? şeriat değil batılı hukuk sistemi olan* bir ülkede yaşıyoruz lgbt ramazan ayında gösteri yapıyor dondurma yenmiş nedir ki önem olarak ?

tanım : gereksiz bir tartışma Allaha havale edip geçmek lazım.
devamını gör...
müslüman ülkede kızkardeşine hallenen mi ararsın, müptezel bebek mi ararsın, babasız çocuk fenomenlerinin alıp başını gitmesini mi ararsın; iki tane (bkz: çocuk) dondurma yiyince "voooy boroso moslomon olko"... vay dağdan inmeler vay ! he sonra böyle de videoyu çeken "tiplere" koz verirsin ...
devamını gör...
çocukları haklı bulmasam bile sakallıların sonuna kadar haksız olduğu olay. gardaş yiyorsa çocuklar yerine dışarı masa atmış bie lokantaya dal ne bileyim sigara içen dayılar sataş. yer mi? yemez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar