cuma hutbesini camiye yardım metni ile bağlayan imam

erenköy ün çok bilinen bir camisinde yaşanan trajikomik bir olayı anımsatandır.

vakti zamanında her cuma cemaatten yardım istenmesinden bunalan çevre esnafların toplanıp imama giderek ; " hocam cami için ne gerekiyorsa söyleyin alacağız yeter ki bir daha cuma ve bayram namazlarında cemaatten para istenmesin, ibadeti huşu içinde yapmamıza engel oluyor." demesi ve imam ın kabul etmesiyle uzun yıllar bu camide cemaatten para istenmemiş ve esnafta sözlerinde durmuş. ta ki imamın tayini çıkıp başka bir imam gelene kadar.

bu yeni imama da hoşgeldin e giden ve aynı sözleri söyleyen esnaf ummadıkları bir tepki ile karşılaşmışlar. "siz benimle pazarlık mı yapıyorsunuz." demiş hoca. " ben ne gerekiyorsa cemaatten isterim, bu diyanetin istediği bir şey. sizin dediğinizi yapamam."

gerçekten de ilk cuma dan itibaren cemaatten yardım istemeye başlamış. defaatle yapılan uyarılara da kulaklarını kapattığından esnafta mecburen yardımı kesmiş. ve ondan sonra da cami nin birçok işi yarım kalmış.

suçlu kim acaba !?

devamını gör...
kilise restorasyon ve yapımlarının devlet bütçesinden karşılandığı sözde müslüman ülkede cami cemaatinden utanarak yardım isteyen ya da istemesi beklenen imam.
devamını gör...
karadenizli imam bir cuma günü vaaz vermektedir. yaz olmasından dolayı almanyadan gurbetten tatile dönen cemaat bayağı fazladır. bunu değerlendirmek isteyen imam :
"ey cemaati müslimin. çamemuzun eksukleri vardur. 500 lira lazım . 300 lira topladuk 200 liramuz eksik. ne edeceğuk " der.

bunu duyan temel arka saflardan ayağa kalkarak " yapacak bir şek yok hoçam. zarar ediysak kapatalum çameyi" der.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar