cuma kaçırmayan ama vergi kaçıran esnaf

post modern müslüman esnaf. hacı abi kamu hakkına da dikkat et.

"biz doğru islamiyeti, islamiyete layık doğruluğu fiilerimizle, yaşantımızla izhar etsek, insanlar akın akın müslüman olurlar" demiş biri.
devamını gör...
cuma'yı da kaçırarak daireyi tamamlaması, bir an önce hidayete ermesi ve sözlük zamazingolarının kapsama alanından çıkması gerekli olan yamuk kişidir.
devamını gör...
cumasını kaçırmayan ama devletten trilyonlarca lira alacağı olan insanları ne yapıyorduk ?

vergisini kaçıran, alnı secdeye gitsede şeref yoksunudur. net.

dn: bu tanım eksilendiğine göre biri ya hakkaten vergi kaçırıp şeref yoksunluğunu onaylıyor, ya da devletten alacağı olan insanın, parasına goz dikiyor.
devamını gör...
vergisini verince cumadan muaf olduğunu sananlara derttir. ya olum islam imparatorluğunu yıkıp öyle bir haram düzeni kurmuşsunuz ki torpilsiz iş yapılmaz çünkü gelenek olmuştur artık sistem böyle yürür, vergi kaçırmadan ticaret yapılmaz çünkü servet sahibi kan emiciler vergi kaçırırken vergisini tam ödeyen insan kendini resmen enayi gibi hisseder. tüm bunlara sebep sizsiniz bir de kul hakkı üzerine demagoji yapıyorsunuz. Allah size de sizi ciddiye alanlara da akıl versin.
devamını gör...
şekilci müslüman veya münafık olma ihtimali yüksek olan esnaftır. hem belki, vergi kaçırmıyordur da, kaçınıyordur. hemen ön yargılı olmayalım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar