yok artık denilecek cinsten bir kavga. atatürk'ün dine mesafesini herkes bilir ve bu konuda eskiden bir tartışma olmuyordu, son yıllarda nedense böyle bir hassasiyet oluştu ve üstüne bir de camide çirkefleşmeye gidecek raddeye gelmiş.

buradan

fatih tezcan da atatürk'ün neden anlatılmadığından dertlenip, şöyle bir yazı yazmış.

buradan
devamını gör...
bugün yunan, ingiliz veya bir sömürge bayrağı altında ibadet etmiyorsak, hepsi mustafa kemal atatürk ve onun birleştirici kuvvetinden mütevellittir.

camiler akp kalesi olduğundan beridir camiye gidip ibadet etmiyorum. hutbelerini, bu milleti ayrıştırma üzerine kuran din adamlarının ahiret hesabı, atatürk'ün ahiret hesabından daha kabarık olacaktır. cemaat içerisine fitne yayan kişilerin güle oynaya cennete giremeyecekler ya!

yarın mehmet görmez, fatih tezcan tipi adamları hatırlamayacağız lakin bundan 100 yıl sonra bile atatürk için Allah'a dua eden milyonlar olacak.

siyasal islamcıların kudurdukları nokta tam olarak da bu.
devamını gör...
30 ağustos'tan bahsediyorsan,mimarından da bahsetmelisin. bahsetmeyerek toplumu gerersin.

ayrıca fatih tezcan örneğini veren yazar arkadaşımız, kendisinin fetö ile ilgili tweetlerini unutmuş sanırım. atatürk ile ilgili yazı yazacak son kişi gelip ahkam kesmesin..
devamını gör...
yobazlaşmış olan bir kısım atatürkçüler için sıradan birgün. 15 temmuz gecesi sela okudu diye imamı müezzini darp eden dallamalarda bu zihniyetti. yok yani adam gibi bir müslüman olsan, camilerde böyle embesil durumlar ortaya çıkarmazsın, oradaki binlerce insanı rahatsız etmezsin. samimi duygularla bu durumdan rahatsız oluyorsan gidersin diyanet işleri başkanlığına veya ona bağlı illerde ki müftülüklere, sıkıntını anlatırsın yetkililere ve cevaplarını dinlersin.

ayrıca cuma namazına gidenler bilirler ki, dün hutbede şehit ve gazilerimiz için dua edilmiştir. illa mustafa kemal denmesi mi gerekiyor anlamanız için. ki zaten çoğunluğunuzun cuma namazına gittiği bile meçhul.

Allah belasını versin atatürkçü yobazların. Allah belasını versin dinci yobazların. Allah sabır versin bu yobazlarla birlikte yaşamak zorunda olan biz müslümanlara. ülkede hala iç savaş çıkmıyorsa, bu vatansever müslümanlar ve vatansever gayri müslimlar sayesindedir bence.
devamını gör...
atatürk'ün hayatını bile okumayıp güya atatürkçü geçinen bir kısım cahil yobaz kesimi gözler önüne sermiş.

daha bu zihniyet atatürkün 50 yıl sonra açılsın diye bıraktığı vasiyetine zamanı dolmadan 3 kez açarak ihanet etmiş.

ben atatürkün hayatını mektuplarını ordudaki emirlerini ne zaman kimle görüştüğünü nereye gittiğini her gün madde madde okudum.

sonuç olarak atatürkün din düşmanı değil ama din dışı realist türkçü ve kendince vatansever olduğunu tespit ettim. neden böyle yaptığını da anladım.

çanakkalede hangi tümenleri yönettiğini ve oradaki askerlerin şehitlik inancını oldukça garip yanlış komik bulduğunu fakat erlerine saygı duyduğunu da gördüm. adamın çanakkale savaşında görevi sınırlıydı. derecesi düşüktü.

her şeyi atatürke bağlayan tarih bilgisi yoksunu bu cahil yobazlara diyecek bir şey yok. anlamazlar!

normalde kimsenin atatürkle bir derdi yoktu.
ama zorla onu benimsetmeye ve sevdirmeye çalışmak zorbalık ve haydutluktur.

acınacak zavallı bir cahillik içerisindeler!

bunlara kalsa nötr bile olamıyorsun. atatürk sevilecek sev!

hadi ordan! hadi ordan!!!
devamını gör...
bir müslüman bir müslümanla kavga edecek... bir müslüman bir müslümanla cuma günü kavga edecek... bir müslüman bir müslümanla camide kavga edecek... bir müslüman bir müslümanla cuma namazında camide kavga edecek...
hey yavrum hey... Allah’ın ayetleri ile ilgili tartışma - cedel’i dahi yasaklamış bir resul*ün ümmeti olduğunu iddia edenler gelmiş ne için yumruklu felan kavga ediyor.

Allah’ım sonumuzu hayretsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar