cumanın kutsal bir gün olduğunu zannediyorlar

tv'deki cahil müslümanlar öyle düşünüyormuş ve programlarını hayırlı cumalar diyerek kapatıyorlarmış. aydın bir cumhuriyet kadını olan ayşenur arslan ise cuma günü kutsal filan değil sadece geçmişte tatil niyetine bir araya gelinen gündü diyor.

ayşenur arslan'ın ifşaları bu kadar değil. bir de o cahil televizyoncular Allah'a emanet ol filan diyorlarmış. bu kadar şuur kaybı yaşanması ayşenur'u çok rahatsız etmiş.

"hayırlı cumalar diye başlıyorlar mesela cuma günleri programa. cumanın kutsal bir gün olduğunu zannederek. cuma günü kutsal bir gün falan değil, eskiden cumaları topluca beraber olunurmuş, tatil niyetine. bu kadar şuur kaybına uğradık artık."

ayşenur arslan bu açıklamaları nevşin mengü'nün programında yaptı.

devamını gör...
cuma müslümanlar için kutsal bir gündür, zan değil. o günde edilen duaların çevrilmeyeceği bildirilir. gerçi biz müslümanlar eşyaya, aya, yıla, güne uğursuz muamelesi yapmayız.
devamını gör...
nereden tutarsan tut saçma bi açıklama. sonra da çıkıp “insanları kutuplaştırıyorlar” diyebilme aymazlığına sahip olabiliyorlar.

beğenmiyorsanız avrupa’ya, amerika’ya olmadı kutuplara gidin kardeşim sizi zorla bu ülkede tutan mı var?
devamını gör...
günler hakkında benim kafamı kurcalayan bir durum var. mesela bugüne salı diyoruz. bu günün salı olduğunun veya 3 gün sonraki günün cuma olduğunun delili nedir? mesela hicri takvime göre günleri bulmak çok kolay. diyelim ki bugün ayın kaçı bilmiyorsun ve öğrenme imkanın da yok. önemli değil. hilali gördün mü 1'den başla oldu bitti. aylar da mevsimlerden aşağı yukarı anlaşılabilir ancak günleri anlamak için hiçbir doğa olayı yok!
ya bugün salı değil de cuma ise?
aramızdan hiçkimse bu günün cuma olmadığını kanıtlayamaz. kanıtlayabilen varsa çabuk kanıtlasın, yoksa ben cumaya gidiyorum.
devamını gör...
peki biraz aydınlanma zamanı.
güneş ayı yakalayamaz; gece de gündüzü geçemez. her biri farklı bir yörüngede yüzüp giderler. (yasin suresi.)
gece, gündüzü geçemeyeceği için önce gündüz, sonra gece gelir. bu sebeple günün ilk namazı öğle namazıdır.

buradan anlayacağınız üzere cuma gecesi dediğimiz aslında bizim için perşembe akşamıdır. dolayısıyla cuma öğlen namazını değil perşembe öğlen namazının kılınması inananlar için daha önemlidir.
cuma öğlen namazını kılarak , hoş geldin c.tesi demiş olursunuz.
devamını gör...
karı din namına en temel şeyleri bile bilmiyor, hem cahil cüheyla, hem de terbiyesiz. "bu kadar şuur kaybına uğradık artık" diyor.

bizim şuurumuz yerinde çok şükür, sen git kendi şuurunu tedavi ettir.
devamını gör...
tencere ile kapağın buluştuğu programda sarfedilen hezeyanlar.

kemalistler ömürlerini dini kuşa çevirip işlerliğini tamamen ortadan kaldırmaya harcıyorlar.

ıçki günah değil
namaz gericilik
zina aşk
hacca gitmek araba para kazandırmak
kurban vahşet
bi cuma kalmıştı o da kutsal değil.

farkında mısınız gavurlar bu kadar düşmanlık etmiyorlar.
devamını gör...
yani ak partili dindarlar saçmaladığı zaman şu muhalif arkadaşlar magalda kül bırakmıyor. buna da bir şey denilmeli bence. ayrıca cuma gününün hayırsızı olmaz. cumaların hepsi hayırlıdır. "hayırlı cumalar" denmez. "cumanız mübarek olsun" denir.

haydi selametle...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar