müslüman kardeşlerimden coca cola dökülmesi suretiyle protesto beklediğim açılıştır... ama yemez dimi...

yol yaptık, köprü yaptık zira...
devamını gör...
"ideoloji ile devletin cüzdanı arasında sıkışmak"şeklinde okunmalıdır.

ekonomi, yatırım, sermaye çekimi, istihdam, milli gelir artışı..
devamını gör...
tasvip ettiğim olay. burada sorumsuz olmanın rahatlığıyla, orada büyük bir sorumluluk altında olmanın farkındaligiyla tasvip ediyorum.

anlamayan anlamasın.
devamını gör...
retee'yi halife, laik demokratik tc'yi de islam devleti sananlar için güzel bir veri. (bak devletin yazdığı gibi yazdım, zıplama hemen)

sevin, destekleyin icabında ama neyin ne olduğunu bilin.
devamını gör...
birisi arap sermayesi diye yaftalasın. bir diğeri yahudi sermayesi. ondan sonra da "güzel ve yalnız ülkem"

hadi len ordan!
devamını gör...
sonuçta kandırılmıştır çok da eleştirmemek lazım.
devamını gör...
o açsın, ülkeye yabancı sermaye yatırım yapsın, işsizlik oranı düşsün ama sende bu zıkkımı içme. mesele üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi?
devamını gör...
filistin meselesini coco cola markasıyla eşitleyenlerin çelişkilerini ortaya koymak adına konuşulabilir. onun dışında bu memlekette faaliyet gösteren herhangi bir markanın fabrika açılışını yapmaktan öte bir anlam ifade etmez.

ha bir de; israil menşeli ürünleri boykot etmeyi yanlış veya çocukça bulan birinin, söz konusu durumu da yanlış bulması çelişkidir. israil ürünlerini boykot etmek gerektiğini düşünen ve bunu önemli sayan kimsenin, bu fabrika açılışını doğru bulması da çelişkilidir.
amaan neyse, sanki tutarlı olunca başın göğe eriyor...
devamını gör...
cola turkadır o yaa... benim halifem mümkün değil böyle bir şeyi yapmaz. gizli güçlerin dalaveresi hep bunlar.
devamını gör...
açılışı yapılmıştır bile. geçmiş olsun! sizi böle israil felanla kandırıp oyunuzu alır, sonra da fabrikalarını açar. ülkem nelere kaldı? bir yandan arapların uçakla getirdikleri paralar, bir yandan ülkemizi parsel parsel yahudilere satmalar... hepsini hakediyorsunuz. insanlar hak ettiği gibi yönetilir.

bu arada, ben kamil. 17 yaşındayım. acaip düşünürüm.--- alıntı ---

açılışını yaptığımız meyve suyu fabrikasının hayırlı olmasını diliyorum. yılda 100 bin ton meyve işleyeceği bu üçüncü fabrikanın kazandırılmasında emeği geçen her şeye teşekkür ediyorum. inşallah çürüğe giden elmalar olmayacak. bölgemizdeki meyve üreticileri yeni bir imkana kavuştular. anadolu grubu 110 milyon lira yatırımla içecek fabrikası açtı. bunun da hayırlı olmasını diliyorum.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
ya pardon meyve suyuymuş coca cola değilmiş! hadi malum haber servisleri cola demeyip meyve suyu diyerek takipçilerini inandırıyor da, sen buraya bunu yazmakla bizi mi kandıracaksın ? bak bakalım anadolu grup ne iş yapıyor ? bırak coca cola üretmeyi adamlar bira da üretiyorlarmış. bir meyve suyu markası verebilir misiniz acaba ? bilelim hangi markayı ürettiklerini...


tabi ya, meyve suyu diyelim biz ona... bunu bile savunan çıktı ya. la n'oldu her coca cola filistin'e bir kurşundu ? bu mesele şunun için önemli; hemen her şeyde olduğundan farklı bir yüz yansıtıyorlar. bu işte olduğu gibi.
devamını gör...
çocukça bir tartışmanın konusu olmuş. ne güzel eğleniyorsunuz la. ben böyle eğlenceleri muhaliflere çok görmüyorum doğrusu bunu da yapmasanız sıkıntıdan kafayı yersiniz.
devamını gör...
--- alıntı ---
coca-cola 10. fabrikasını ısparta'ya kuruyor
türkiye’ye 10 yılda 1 milyar dolarlık yatırım yapan coca-cola içecek, ısparta’da yeni bir şişeleme fabrikası kuruyor. ceo burak başarır, “ısparta’ya 110 milyon liralık yatırımla geldik, 300 kişilik istihdam yaratacağız” dedi

--- alıntı ---

meyme suyu fabyikasiiii.
devamını gör...
aşırı derecede bağımlılığına yol açması ile bilinen aynı zamanda insan sağlığına zararlı olduğu tespit edilen kola, türkiye’de kâr etmeye devam ediyor. öyle ki, coca cola firması türkiye'deki 10'uncu fabrikasını kurdu. sahibi yahudi asıllı olan coca cola bilindiği gibi gelirinin kar paylarını işgalci israil ordusuna bağışlıyor. yıllardır müslümanların boykot ettiği coca cola türkiye’de 10'uncu fabrikasını ısparta’da kurdu. açılışını ise cumhurbaşkanı erdoğan yapacak. bu ilginç açılış, hükümet yetkililerinin israil ile dostuz ifadelerinin bir başka göstergesi mi olduğu  sorusunu akla getirdi.

coca-cola'nın ısparta fabrikası'nın açılışı 12 ağustos cumartesi günü gerçekleştirilecek. tesis, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın katılımı ile hizmete açılacak.

haber linki
devamını gör...
sevgi dolu pıtırcık muhaliflerimizin algıları maalesef kendileri gibi sevgi dolu olmuyor . koskocaman denizin içine bir damla sirke koyuyorlar. sonra da oturup ; 40 akıllının o damlayı süzmesini bekliyorlar. kötülük de böyle işte . koskocaman denizin ortasına bir pislik bırak . sonrada ayıklasınlar pirincin taşını hesabı

üstelik bir de buna türkiye'de herkesin siyaset ve din bilimi profesörü olduğunu eklersek işler daha da karmaşık bir hal oluyor . iktisatin ''i''sinden anlamayan adam gelip ''neden kur düşmüyo yeağ'' diyebiliyor. tefsir ilminin ''t''sini bilmeyen zat kafasına göre ayet yorumluyor. hadisden bihaber dangalaklar hadisleri inkar ediyor. sonra da gel süz o bir damla sirkeyi...

konuyu ''bilale anlatır gibi '' anlatmak lazım ki beyinlerdeki çark işleyebilsin .bu açıdan af buyurun .aslında kimsenin de bir şeyi anlayacağı da yok ama yine de susmaya gönül razı gelmiyor işte.

bakın sevgi değer iktisat profesörlerimiz , ceblerinde ıphone olan mükemmel müslüman kardeşlerim ve coca cola'sını yudumlarken atıp tutan değerli muhaliflerimiz. coca-cola fabrikası limited bir şirket. nedir yani limited şirket ? ortakları tek çatı altında tutan ''üst çatı''. ki biz buna anlatımı kolaylaştırmak amacıyla ''internet'' diyelim . internetin sunucuları bu sunucularında hostları vardır . siz internet dünyasında yer edinebilmek istiyorsanız ; ki örnek olarak buna ''dünya sözlüğü'' verirsek. bir sunucu barındıran host firmalarından bir sürelik veya ömürlük ''alan'' alırsınız . alırsınız ki burada faaliyet gösterebilesiniz . aynı o şekilde de limited şirketlerde böyledir . coca cola dediğimiz firmanın bünyesinde hani şuan buzdolabınızda bulunan ''cappy , topik , fanta, doritos, coca-cola, damla, burn , sprite, fuse tea '' gibi markalar var. işte cappy , damla , fuse tea gibi markalar ; limited şirketin bünyesinde türkiye'de üretimi yapan ve faaliyet gösteren firmalar . coca cola bunların yalnızca çatı görevini üstleniyor ; ve üretim, pazarlama ve satış konularında imtiyaz veriyor ,karışmıyor . yani üretim de , satışı da, pazarlaması da türkiye'de yapılıyor . üretimi türkiye'ye , vergisi türkiye'ye , menşei'si türkiye'ye ait. böyle bir üretim tesisini detaylarına vakıf olmadan önce dışkılamaya çalışmak , açılışını bir suç işliyormuş gibi lanse etmeye çaba harcamak doğru değil .
kaldı ki gerçekleşen açılış bu imtiyazlı kuruluşların açılışı. internet olayını amerika buldu diye ; ''dünya sözlükte'' yazan herkes amerika'ya hizmet ediyor diye suçlayamazsınız. bir de üstte utanmadan ,sıkılmadan ''para için...'' diyen değişikler var. evet anam evet tayyip annesinin üstüne yaptı fabrikayı o yüzden açtı . böyle bir mantık olabilir mi aklım almıyor ?

evet sevgili arkadaşlar . ez cümle kimsenin ''kola yerine meyve suyu fabrikası açtığı '' felan yok .rahat olabilirsiniz
devamını gör...
kendisi mavi marmara olayında önce izni ben verdim diyip sonra bana mı sordunuz diyen biri. çok normal geliyo bu hareketler.

devam reyiz.
devamını gör...
iktisat profesörü olmadığım için haklı bulduğum eylem!

reisimiz coca cola'nın fabrikasının açılışını yapıyor. biz de yahudi düşmanlığı üzerinden islam , osmanlıcılık türklük devşiriyorduk. şimdi yalandan yaptığımız boykot neyimler de elimize verildi. kalakaldık öylece. ama reis yaptığı için destekler görünmeliyiz.

kafasında olanların bir sürü laf salatası yaparak kafaları bulandırmak, suyu sulandırmak * istedikleri konu.

chp'li birisi yapsa ne yahudiliği kalmıştı ne bir şeyi. iran yöneticilerinden birisi yapsa seyreyle sen gümbürtüyü. ikiyüzlüsünüz. her şeyiniz yalan her şeyiniz.
devamını gör...
cift haneli işsizlik rakamları, birkac yildir hizini kaybetmis ekonomi, geçirilen elim olaylar sonucu aldigimiz dusuk kredi notlari ve kaçan yatirimcilar...

reise bayilmam ve onun cenahina da ama ortda saklanan bir ekonomik buhran, yigilmis borclar ve atilmasi gereken adimlar var.

ulkedeki herkesi uc, alti veya bir yillik aozlesmeli iskur personeli olarak calistirayacagina gore calisma ve sosyal guvenlik bakanligi ile maliye. daha evvel temkinli yaklasilan adimlari daha cesurca atmasi lazim birilerinin. sonucta ayni teknedeyiz ve birbirimizin iki yüzlülük derecelerine vakifiz. onun icin cok da saapmayin. birakiniz meyve suyu veya kola fark etmez fabrika acilsin. vergiler alinsin.
devamını gör...
--! spoiler !--

halime bakıp üzülme anneanne
bir bakarsın dayımla beraber
ortak bir iş kurar
belki bir süpermarket açarızne dersin, kasada da
muzaffer durur, gülümseyerek
yok yok olur, dandy, pop-corn
ve kalve çorba satarız.kahrolsun amerika deriz sonra
kahrolsun fransa için ve mançurya
kahrolur biz böyle deyince
devr-i daim düzeniyle dönen dünya

--! spoiler !--
devamını gör...
başta coca cola olmak uzere israilin urettigi pek cok üründen uzak durmaya calisiyorum. filistine dair yapılabilecek en degerli seylerden biri de bu kisisel küçük boykutumuz diye dusunuyorum. ama o kadar alistik ki toplumda iftar sofrasinda kolayi gormege basladik. asinalik alisma derken isin baska boyutu da var. ticaret. ıstihdam. kola fabrikasi acilacak elbet. yani bu sirketler devletler arası kacinilmaz bi durum. lakin açılışa neden gidilir ? o açılışa da gitmeyiver de biz seni one minute ile hatirlayalim. cagrilmissan da bu seferlik davete icabet etmeyiver yani. ne cikar ? onlarca kez agzindan filistin dusmedi be guzel kardesim.. ah ya. yazik.
devamını gör...
kim ne derse desin tayyip erdoğan'ın bir kez daha devreleri yaktırdığı davranışıdır. bir değil, beş değil artık alıştık.

israil'e her türlü lafı say, millete bakın koydum postayı izlenimini ver, filistin'e sahip çıkıyorum goygoyu yap ve ikinci mavi marmara satışı hareketini çek.

israil denilince ilk akla gelen firmalardan biri coca cola. senin bu firmadan uzak durman gerekiyor.

ama neyi öğrendik böylece; israil ile gerilim israil ile para konuşulana kadarmış. mevzunun içine para girdiği zaman tabi ki anlaşılabilirmiş.

müslümanın hiçbir şekilde taviz vermeyeceği prensipleri vardır.

ekleme: bundan sonraki coca cola ambargosunda ak kardeşler coca cola isparta fabrikası üretimi coca cola'ları dökmeyi tercih etsinler. reis açılışını yaptı oranın bir kutsallığı var artık fabrikanın.
devamını gör...
bir defalık iyiye yorun arkadaş bu sefer israillileri kandırıyordur belki.
devamını gör...
erdoğan'ı sevip sevmemenin dışına çıkarsak bir müslüman olarak beni fazlası ile üzmüştür.
ülkemin cumhurbaşkanının israil ile arasının bu kadar iyi olmasından ben şahsım adına utanç duyuyorum.
uluslar arası alanda her türlü anlaşma ile israil'in önünü açan, arab coğrafyasındaki varlıklarını garanti altına alan, israil karşıtı örgütlere karşı yaptırım uygulayan bir hükumetimiz var. öyle ki mavi marmara gibi müslüman aleminin "namus davası" olarak gördüğü dava ötelendi, hükumet emri ile bitirildi.
bir bunlara bakıyorum bir de solun onlara en ihtiyaç duyduğu zamanda filistine gidip israil askeri ile çatışan, karakollar basan deniz gezmiş ve arkadaşlarına bakıyorum. hangisi daha müslüman karar veremiyorum
devamını gör...
yani ekonomist değilim arz talep dengesi nedir bilmem ama şimdi herkes eğri oturup doğru konuşsun sonuçta o kolayı birayı meyve suyunu her neyse artık bi şekilde belli aralıklarla da olsa içiyoruz yani biz içiyorsak bunun üretim tesisinin açılması olağandır. filistinde bile coca cola fabrikası olduğunu düşünürsek bence normal bu tür şeyler din iman diyenler için bazılarını tenzih ederim ama şurada biriniz 6 ay işsiz kalın bakalım ne kadar sağlam iman sahibisiniz görelim 300 kişiye istihdam diyor ki 2 kişilik aile desen 600 kişi yapar asıl merak ettiğimse tam olarak ne istiyoruz yani cidden ne istiyoruz ben inşaat işine karşıyım böyle olmaz diyorum diğeri vergilendirmeye karşı öteki cola fabrikasına karşı! ee üretmek için hangimiz ne yapıyoruz?
devamını gör...
haberlerde meyve suyu fabrikası olarak anlatılan hadisedir.
soran olursa özgür basın dersiniz.
devamını gör...
konunun ozeti su.
karinca safini belli etmek icin ibrahime dogru su tasirken ibrahim gidip atese bir odun atsaydi karinca kendisini sorgulardi.
ama ibrahimde o davranışı yapacak dusukluk yok. o yuzden karinca da ibrahim de yanyanalar.
devamını gör...
sadece 30 saniye düşünelim bu açılışa anamuhalefet partisi başkanı kılıçtaroğlu'nun davet edilip açılışta yer aldığını... muhtemelen medya ve akp kılıçdaroğlu için...

bunlar var ya bunlar; gittiler isparta da yahudinin fabrikasını açtılar...

bunlar var ya bunlar...hem kendisi hem partisi coca cola dan nemalanıyorlar. dış güçler... var ya bunları destekliyor. delil mi? bakın bunlar değilmiydi coca cola ya yer tahsis edip bu topraklarda fabrika yaptıran... baska yerler mi yok sen nasıl bu topraklarda bunlara fabrika açtırırsın...

bu minvalde sözler ve yayınlar yapılırdı. he istermiyim şu an öyle olsun. istemem... zaten buna gerek de duymam. zaten bir fikrim var. ama akılları gözlerinde ve duyduklarında ve reislerinin ve ağalarının cebinde olanlar için o ceplerdeki akıllara belki bir şeyler görmek lazımdır.... her şeyin bir siyaset ve yönlendirme ve maalesef kandırma olduğunu görünce zannederim depresyonlar artacak...
devamını gör...
1. biz cola fabrikası açarak, cola'dan değil fabrikadan yana olduğumuzu gösteriyoruz. dikkat edin fabrika açıyoruz. cola burada bir ayrıntıdır. meseleyi saptırmayın.

2.cola içmek ayrı cola fabrikası açmak ayrı şeylerdir. biz cola fabrikasını içmiyoruz kardeşim, açıyoruz. içsek, haklısınız.

3. açılıştaki besmeleyi gözden kaçırmayın; işte bu niyeti gösterir. siz amel kısmına odaklanıyorsunuz, niyet kısmına değil. halbuki ne diyor efendimiz: "ameller niyetlere göredir."

4. araştırmadan, incelemeden, tahkik etmeden konuşuyorsunuz. açılış töreninin tam ismini okudunuz mu: "anadolu grup ısparta meyve suyu üretim tesisleri açılış töreni"

bu isim her şeyi açıklamıyor mu? şu altını çizdiğim yerlere lütfen yoğunlaşın. meseleyi saptırmak isteyenler aslında neye karşılar? her şey çok açık:

1. anadolu'ya

2. gruba; yani birlik ve beraberliğe.

3. ısparta'ya, ıspartalılara (ıspartalılara ne garezleri var bunu şimdilik bilemiyoruz. ama kokusu çıkar yakında!)

4. meyveye; yani çiftçiye, köylüye, emekçiye (zaten anadolu'ya karşı olmalarından bu anlaşılıyordu.)

5. suya. suya karşılar çünkü, adamların bilinçaltında din düşmanlığı var. şöyle; namaz dinin direği değil mi? peki abdestsiz namaz olur mu? şimdi anlaşıldı herhalde. ama başaramayacaklar. susuz kalsak da, teyemmümü unutuyorlar.

6. en önemlisi de üretim. üretime karşılar. üretim istemiyorlar. bizi tüketimin kölesi haline getirmek istiyorlar. türkiye'nin büyümesini istemiyorlar. üretim ekonomisine geçersek bundan kimlerin rahatsız olacağını biliyorsunuz.

7. tesis kelimesi de çok önemli. tesis kelimesinin kökenini araştırdığımızda ilginç bir gerçekle karşılaşıyoruz. kelime arapça bir kelime; uss kökünden tef'il vezninin masdarı. dolayısıyla, adamlarda arapça'ya, uss köküne ve tef'il babına karşı bir husumet var. tef'il babına karşı olmalarını anlıyoruz da (talim, terkib, teşhis, tenkid hep bu babtandır. ayrıntısına girmiyoruz, ama bu baba niye karşı oldukları anlaşılıyordur herhalde), uss köküne niye karşısın be adam, onun ne suçu var! biraz daha inceleyince bu da açığa çıkıyor. çünkü uss temel anlamına geliyor. bu da temel karamollaoğlu'na işaret ediyor olabilir. yani adamlar demek istiyor ki, biz saadet'e de karşıyız. ama tabi ki bunu anlamayan saadet partililer de, bu törene karşı çıkarak onlarla aynı safa düşmüş oluyorlar. yazık. halbuki müslüman basiretli olmalı, ferasetli olmalı. ama nerdee...

8. gelelim açılış kelimesine. bir defa adamlarda kapatmak gibi bir refleks var. yeni nesil 28 şubat'ı yaşamadı tabi. tek parti dönemi'ni saymıyorum bile. türbeleri kapattılar, tekkeleri kapattılar, vakıfları kapattılar, camileri kapattılar. ömürleri kapatmakla geçti adamların. açılış tabi ki rahatsız eder. zannediyorlar ki, açılış olursa rejim tehlikeye girer. tek parti dönemi takıntısı, paranoyaya yol açmış, başka hiç bir şey değil. o yüzden bu sadece bir açılış töreni değildir, bu aynı zamanda kapatmaların yoğun olduğu 28 şubat ve tek parti dönemine bir isyandır. anlayabilene tabi...

ve asıl önemli olan noktaya geliyorum. hiç kimsenin dikkat etmediği, herkesin gözden kaçırdığı, ama sadece ve sadece üst aklın farkında olduğu bir gerçek bu.

işte asıl gerçek. lütfen konsantre olun.

tamamı; #sthash.qMLNh7XC.F4l0E3eX.dpbs" title="http://islamianaliz.com/yazi/coca-cola-muskulatini-cozmek-icin-bazi-oneriler-3526#sthash.qMLNh7XC.F4l0E3eX.dpbs">Mücahit Gültekin'den

ahaha, ulan ironi sanatının dibine vurmuş. hepinizin yerine tevil etmiş hepinizin dediğini. korkarım ki bu akcanlar gerçek sanabilir.
devamını gör...
#sthash.M7Yxbuuz.0e7faApm.dpbs" title="http://islamianaliz.com/haber/necmettin-caliskan-diyanet-isleri-baskaninin-degisikligini-isteyen-gucle-cola-fabrikasini-actiran-guc-ayni-57744#sthash.M7Yxbuuz.0e7faApm.dpbs"> Diyanet İşleri Başkanı'nın değişikliğini isteyen güçle, Cola fabrikasını açtıran güç aynı
devamını gör...
haber kanallarında meyve suyu fabrikası açılışı olarak sunulmuştur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar