cumhurbaşkanı başdanışmanı hidayet türkoğlu'nun başta ana muhalefet partisi olmak üzere maaşını 60 bin lira alıyor bu nasıl iş sayın cumhurbaşkanımızın maaşının bilmem kaç katı diyenlere kapak olacak birinci ağızdan yapılan açıklamadır. helal olsundur.

http://www.ensonhaber.com/c...
devamını gör...
neden başdanışman olduğu bile belli olmayan birine verilen maaştır.

sanırım sarayın perdelerini asmak için 9000 tl ye danışman alınması gerçekten bizlere kapaktır. neyse adam cebinden mi ödüyor ya, siz biz ödüyoruz. aferin harca aslanım.
devamını gör...
hiç para almasa da tartışılmaya açık bir atamanın gereksiz bir ayrıntısı. adamın paraya ihtiyacı mı var ki 60 bin lira büyük bir rakam olsun? mesele aldığı ücret mi ki gündeme otursun?

para pul zarar ziyan hesabı yapmaya kalkarsak hem mevcut iktidar hem ondan öncekiler girdikleri hak ve aldıkları vebalin altında sinek gibi ezilirler zaten. her alanda toplumun önünü ardını görmeden büyük addettiği kimseleri etrafında toplama çabasıdır burada asıl tuhaflık ki bu maalesef tarihte nazi almanyası örneğinde kendini göstermiştir. ahlak sorunsalı deniz baykal, müstehcen film yıldızı hülya koçyiğit, avşar tokatlayan orhan gencebay, kültür erozyoncusu acun ılıcalı, gezi destekçisi hidayet türkoğlu, cumhuriyet sövücüsü mustafa armağan, mafya babası sedat peker derken ipin ucu kaçıyor. basiretli seçmenlerin, politik destekçilerin, gönülden bağlıların yüreği dayanmıyor bu yozlaşmış saçmalıklara. Allah herkese menfaat vermiyor ki körü körüne kendini adasın!
devamını gör...
ne danışılıp maaş alacağı merak konusu. 60 değil 9 olması hidayeti ve ona maaş vereni temize çıkarmıyor. sırf vitrin için, senin imajın parlasın diye milletin parasını ünlülere yatırmak burda mevzu olan.
devamını gör...
isterse 9 tl alsın ne farkeder hido kim cumhurbaşkanlığı baş danışmanlığı kim. hido nun cv si nedir Allah aşkına.

ek:
şimdi çıkıp biri dese ki: kimi alsın danışman olarak diye.

cevabı çok basit işin ehillerini alsın yada bu konuda okumuş insanları alsın bu ülkede insanlar güzel bir üniversitede okuyabilmek için ne kadar çalışıyor biliyor musunuz?
bir sürü güzel üniversitede bir sürü güzel bölüm var: siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, ekonomi, dış ticaret,...
bu bölümleri dereceyle bitirmiş yurt dışında ve içinde master yapmış binlerce zehir gibi genç varken neden bunlardan biri olsun ki değil mi?
türkiye de ve nba de basketbol oynamış bir basketbolcu tabiki daha mantıklı değil mi? sayın aklına fikrine mantığına...*

hani bazıları diyor ya sırf rte muhalifi olmak için bunları gündeme getiriyorsunuz ve ucuz muhalefet diye. kafayı yememek elde değil söylenilenlerden neyi yanlış söylüyoruz acaba.
siz de buradan bakınca da sırf tayyip yalaması gibi görünüyorsunuz. ruhunuzu satmışsınız lan yazık size.
doğruya doğru demekten aciz yalamalar.
devamını gör...
cumhurbaşkanı maaşı 32 bin tl iken ortaya atılan akla zarar iddiaya karşılık yapılan açıklama.

bu danışmanlık meselesinde anlaşılmayan bir nokta var. danışman dediğiniz kişi cumhurbaşkanına akıl vermiyor. bu danışmanların yaptığı iş ekseriyetle geldikleri camialar ile devletin zirvesi arasında koordinasyon kurmak. cumhurbaşkanlarının her dönem spor camiasından, sanat camiasından, akademik camiadan vs. danışmanları olur.

hidayet türkoğlu dünyanın en üst düzey liginde oynamış , uluslararası tanınırlığı ve ilişkileri olan milli bir sporcu. basketbol federasyonunda görev yapmış.

hamza yerlikaya uluslararası güreş federasyonu tarafından "asrın güreşçisi" ünvanını almış, federasyonda görev yapmış, uluslararası tanınırlığı olan milli bir sporcu.

ikisi de cumhurbaşkanı danışmanı. cv'leri yetersiz mi?

efendim, bazı tavırlarına gıcık oluyorum. evet, hidayet benim de çok hazzettiğim bir tip değil.lakin, bunun bir geçerliliği yok. işini yapıp yapmadığı, uzmanlık bilgisini kullanıp kullanmadığı önemli. bir gün hidayet'in yatarak maaş aldığı ispatlanırsa durum değişir.

danışmanlık müessesi tartışılacaksa, önce milletvekili danışmanlarından başlanmalı. cumhurbaşkanının danışmanları herkesin gözü önünde. vekillerinkini kimse bilmiyor.

devamını gör...
maaşı konuşulabilir vs ama bence "danışmanlık görevi" de konuşulmalı. yok spor basketbol danışmanı vs'dir diyen olacaktır lakin bundan önceki yıllarda cumhurbaşkanlarının böyle danışmanları mı vardı diye düşünüyor insan.

ben de diyordum kıymetli cumhurbaşkanımız bu güzel ülkeyi böyle güzel şekilde nasıl idare ediyor. meğersem her biri işlerinde birer üstad olan kişileri danışman yapmakmış bu sır. yiğit bulut gibi bir danışmanımız varsa ekonomimiz tabi ilerler. artık hidayet de geldi basketbolda nba'ye kafa tutarız. ben güreşte avrupa şampiyonu olan rıza kayaalp'ı da bekliyorum danışman olarak. işte o zaman türkiye'nin sırtı yere gelmez. bu şart....
devamını gör...
iş bu durumlara binaen bile türkçedeki fiilden isim yapan me-ma ekinin olumsuzluk manasında kullanılması istiyor insan. başka türlü olumlu yorumda bulunmak neredeyse imkansız! hidayet kim ki danışıyorsun? 0.158 gram hakkım varsa bu devlette hepsi zehir zıkkım olsun çocuklarından torunlarından çıksın o maaş!
devamını gör...
önce 60 bin tl alıyor denir yalan ortaya çıkınca ne vasfı var ki baş danışman oluyor denir. denir de denir...

sıktı artık bu ucuz muhalefet yav. erdoğan ın hidayet e ne borcu olabilir yahut ondan ne çıkarı olabilir ki kendine danışman alsın.

kimi alsın kardeşim gel sen bu işi daha iyi biliyorum dersen gel seni alsın ya da yılmaz vural ı alalım ister misin?

gereksiz ve kimseye faydası olmayan polemiklerden ne zaman vazgeçeceksiniz.

tanım: 9 bin tl dir.
devamını gör...
reis-i cumhur'a danışmanlık yapan adamı da tutup migrostaki kasiyer gibi 1000-2000 liraya çalıştıramazsın...

böyle bir hayal kuran hamşo varsa ( ki memleketteki "tayyip nefreti" sayesinde mezbul miktarda vardır) saçmalama dahi saçmalamıyordur...

heee dersen ki ne gerek vardı...

valla makul gerekçeler bulunur yaptığı sporun en zorlu liginde yıllarca memleketi iyi kötü temsil etmiş...

milli forma altında sayısız maça çıkıp defaatlerce kaptanlık yapmış...

az çok lobisi olan...

ülkeye güzel başarılar sağlamış....

vs vs vs...

diye sıralarlar adama...

ne yani benim ortaokul beden öğretmenim cevat'mı olacaktı...

bu konuda reis-i cumhur'un ne işi var dersen sıfata bir daha bak derim cumhur diyor cumhurun işi ile alakalıysa neden ilgilenmesin....

dün seyrettim bisiklet federasyonu başkanımız ( ki ben böyke bir federasyondan dahi haberdar değildim) güzel bir ödül almış adam en çok reis-i cumhur'a teşekkür ediyordu ilgilenmiş herif alakadar olmuş o uluslar arası ödülün başkan nezlinde memlekete gelmesinde çabalamış eee böyle olmalı değil mi ...

merak etmeyin hidayet'te bu ülkeye gene faideli işler yapmaya devam edecektir...
devamını gör...
din tebliği için para alınmaz, diğeri de devlet yönetiminde yetkililere fikir aktarmak için para alınmaz.

geçim için devlet yönetilmez, alim, hoca, şeyh olunmayacağı gibi.


ek: başlığı uplayan nereye kaçtı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar