cumhuriyet sivas ta kuruldu sivas ta yıkılacak

olay için nasıl zemin oluşturulduğunu, olay esnasında neler olup bittiğini, olayın asıl faillerinin kimler olduğunu bilmeyen sazanların, koca bir şehrin adını lekelemekten geri durmayarak başlık açma gereği duyduğunu gösteren slogandır.
devamını gör...
doğrudur yobaz bilgisiz insandır. eğer bu sloganları birileri onlara söyletmişse (!) gerçekten bilgisizmişler, yobazmışlar. aynı şekilde merhamet kavramını, insanlık kavramını, günah kavramını ve ahlak kavramını da bilmedikleri için yobazdırlar.
devamını gör...
başlıkta sadece oteli yakan yobazlardan bahsedilmesine rağmen; bazı sazanlar bütün sivas halkının suçlandığını sanarlar. yobaz denincede hemen üzerlerine alınırlar. bu ne perhiz. bu ne lahana turşusu hamdi bey! demek gelir insanın içinden. ama olsun büyüyünce öğrenirler abisi...
devamını gör...
seneler önce yaşanmış bu feci olay nedeniyle imajını tazeleme sıkıntısı çeken bu güzel şehrin insanlarını anlamak için, bu şehrin insanların kimliklerinde yazması gerekiyor. çünkü yıllardır nerelisin sorusunun cevabı alındıktan sonra arkasından gelen rutin sorular bu şehrin insanını yormuştur. ve bu ruh hali sivas kelimesinin geçtiği her yerde oluşturulmak isteniyor. duyarlı insanların bu gibi oyunlara gelip, dünya genelindeki 7 milyona yakın sivaslıyı bu olayın muhatabıymış gibi görmeleri ise maalesef ki 16 yıldır yaşanmaktadır.
devamını gör...
evet düzmecedir. yanarak ölen hiç kimse yoktur. ortaokul piyesinden biraz daha hallice oyun sahnelenmiştir. ayrıca düzmece olduğunun dibine kadar olan kanıtlarını da insan merak ediyor doğrusu.
devamını gör...
altinda yazilanlar neticesinde butun yobazlarin bilgisiz oldugunu ogrendigimiz slogandir. * * * nitekim benim bir yobaz arkadas var ataturk'u biliyor dolayisiyla yobaz sayilamaz bence de(!) bakalim tdk ne diyor; yobaz: dinde bagnazligi asiriliga vardiran, baskalarina baski yapmaya yonelen (kimse). sirf dusunceleri yuzunden insanlari yakarak olduren zihniyetin var olmasindan, yureginde biraz insan sevgisi barindiran herkesin uzuntu duyacagindan eminim. ayrica tum sivas ve sivaslilarla da baglantilandirilmasi ici bos bir genellemedir en iyi tabirle.
devamını gör...
düzmece olduğu şuradan anlaşılmaktadır. ergenekon davası iddanamelerinde sivas olaylarının nasıl planlandığı, nasıl provake edildiği bizzat zanlıların tuttukları notlarda, bilgisayar kayıtlarında, aralarındaki telefon görüşmelerinde deşifre olmuştur. ama ne hikmetse sivas olaylarını birkaç kendini bilmez çapulcu üzerine yıkan zihniyet buradan islama saldırma zevkinden kendini alıkoyamaz.ayrıca yine her ne hikmetse sivas katliamından dine saldıran bu kişiler yine ergenekonu bol bol sulandırmayı kendilerine alet edinmiştirler. sivas olaylarında müebbet veren yargıyı el üstünde tutarlar da , ergenekonu araştıran yargıya tü kaka demeyi ihmal etmezler. ayrıca takılınılan nokta, ergenekonu sulandıran medyanın bu işten çıkarı olduğu, ama bu medyaya inanıpta durumlara 100 km öteden bakıp, bırak fikir sahibi olmayı, sanki yargı kendiymişçesine karar verip hükümetin, savcıların üzerine tükenmez bir edayla höykürmesidir. bu hükümetin eli madem bu kadar güçlüdür de , kendisi hakkında açılan kapatma, üyelerini de yıllarca siyasetten men etme cezalarından nasıl kılpayı kurtarmıştır. asker üzerinde bu kadar etkilidir de , gata'dan özgürlüğe avuç açan yurdum çiçeklerine rapor veren iki üç orta rütbeli subaya diş geçiremez.adalet bakanı madem hakimler yargıçlar yüksek kurulu'na bu kadar hakimdirde bir yarsav başkanına laf geçiremez.bırakın dine saldırmanın dayanılmaz hafifliğini de o bize her zaman çamur attığınız kullanmadığımız aklımızı siz kullanın. bir dava da en büyük zanlılar nasıl takır takır rapor alıp hapisten kaçıyor. üstelik bunlardan birirnin karısıyla doktor arasındaki telefon konuşması herkez tarafından bilinirken kimse nasıl birşey yapamıyor.
devamını gör...
düzmece olduğunu daha yargılama sonuçlanmadan sadece ve sadece -dikkatinizi çekiyorum- iddianameden anladığımız olaymış. anlaşılan daha yargı kararını vermeden bizler davayı sonuçlandırmışız. velev ki yargı ümraniye davası ile sivas katliamı arasındaki ilişkiyi ortaya bile çıkarsa 37 insanı yakan katilleri kimse haklı çıkaramaz. adama sorarlar bu kadar mı kafanız çalışmıyordu da 37 kişiyi yaktınız? bu kadar mı koyunsunuz da sürü psikolojisine girdiniz? ayrıca bu katliamla kimse islama saldırmıyor. eleştirilen islam adına 37 kişiyi yakan katilleredir. din adına katliam yapanlaradır.

sormadan da edemiyorum bu katilleri kim savundu? kim onları hapishanede ziyaret etti?

el cevap:
(bkz: şevket kazan)
(bkz: temel karamollaoğlu)
(bkz: abdüllatif şener)


devamını gör...
kargaları bile güldürecek argümanlarla savunulan ağzı köpüklü katillerin katliam sloganı. ne hikmetse bu katliamın sanıkları, polis tarafından arandıkları dönemlerde hep refahlı, akp'li belediyelerde çalışırken yakalandılar. hatta şimdi bazılarının abileri istanbul belediyesine 2 milyon avro'ya asfalt danışmalığı yapıyor.

ama olaylar ergenekon tertibi öyle mi, siz ancak kendi vicdanınızı kandırırsınız...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar