üretmeden, özgürlüğümüze kavuşamadan geçirdiğimiz 90 yılın sorgulanmasına vesilen olmuş durumdur. evet.

inönü ezanın arapça okunmasını yasakladı. menderes iktidara geldi, türkçe ezanı kaldırdı arapça ezanı tekrar yürürlüğe koydu, halkın gözünde evliya oldu. halbu ki her iki tarafında siyaseti dikkatli bir şekilde incelense aynı kapıya çıktığı belli olur.

28 şubat ve sonrası siyaset devlet kurumlarında çalışan memurlara ve öğrencilere başörtüsünü yasakladı. ardından akp geldi ve başörtüsünü serbest bıraktı. imamhatiplerin önündeki engelleri kaldırdı, sayılarını artırdı falan.

inönü ezanı, 28 şubat başörtüsünü yasaklamasa idi menderes ve tayyip erdoğan halkın gözünde böyle yükselemezdi.

erdoğan ve menderes islamcı, mümin birer devlet adamı olarak halkın gözünde kalsın.

ya üretim, ya teknoloji, ithal ettiğimiz malları kendimiz üretmeye başlamamız, adalet, gelir adaleti, daha iyi yaşanabilir türkiye, ab ve abd ile rekabet. bunlar neden hiç olmadı? hala totodaki dona kadar dışarıdan ithal.

inönü ve 28 şubat zihniyeti bu yasakları acaba menderes'in ve erdoğan'ın önünü açmak için mi koydu? bu yasaklar konmasa idi ,halk menderes'ten ve erdoğan'dan, ezan ve başörtüsü yerine ne isteyecekti? seçim zaferi bir yasağı kaldırmak değil de, ithal ettiği ürünleri üretmek olan bir türkiye kimlerin işine gelmez di?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar