cumhuriyet tarihinde yolsuzluklar

bu baglamda gidersek her yoneticiyi yolsuzlukla suclayabilirim. zira ne delil var, ne ispatalnmis bir durum var, sadece soylenti.
soylenti diyip gecmeyin oyle bir hale geliyor ki bankalarin batmasina bile sebeiyet verir.

demirel, baykal , kilicdaroglu, bahceli, gulen, su, bu yolsuzluk yapmistir, ispatlanmadi ama bir sekilde sumen alti ettiler. (e hadi)
devamını gör...
orta asya hun devleti tarihinden tut cumhuriyet tarihine kadar geçen sürede en büyük yolsuzluk ve rüşvet adamı
osmanlı döneminde sultan süleymanın veziri damat rüstem paşadır. osmanlı devlet erkanına rüşveti getiren paşa olarak bilinir. hatta söylentiye göre kişisel serveti padişahın servetini bile geçmiştir.
devamını gör...
yapanın yanına hiçbir zaman kar kalmayan yolsuzluklar.
insanoğlu niye böyle? her zaman kısa yoldan kar ettiğini düşünüyor ama uzun vadede en büyük zarara giriyor.
devamını gör...
işbankasınïn kuruluşu ve devamında yaşanan.gasptır.davalar hala devam ediyor.ikinci olarak 28 şubattır.bu dönemde 22 adet banka bir avuç pasa ve beyaz türk aracılığı ile soyulmus ve paralar kargolarla yurtdışına taşınmıstir.
devamını gör...
(bkz: yahya demirel)
(cumhuriyet tarihinin ilk büyük yolsuzluğudur. hayali ihracat ve haksız vergi iadesi. )

süleyman demirel'in yeğenidir, türkiye'de ilk defa hırsızlık -yolsuzluk denilen şeyi başlatan kişidir bir anlamda suçu cezasız kalmıştır ülkemiz bu olaydan sonra maşallah diyelim devleti soymanın merkezi ademiyeti haline gelmiştir.


bu olaydan sonra devlet gücünü hırsızlara -uğursuzlara kaptırmış önüne gelen devleti soymuş yeniden maşallah diyelim, halkımızda buna katkı sağlamıştır . özal'la birlikte artık devlet liberal hırsız ve yolsuzlara teslim olmuştur.(bkz: engin civan)
(bkz: ademi merkeziyet)

''devletin malı deniz yemeyen keriz''
''çalıyor ama çalışıyor''
“bal tutan parmağını yalar”
bu sözleri anadolu insanı söylemiştir ve müslüman hırsızlık yapmaz savunması ile türkiye 1950-2020 arasında devlet hazinesi en fazla ketenpereye getirilen ülkeler arasında birinci sıradadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar