daenerys targaryen

game of thrones dizisindeki en naif görünümlü fakat tehlikeli karakter, nam-ı diğer ejderhaların annesi*..

eskiden çok masumdu, iyi bir kalbi vardı ama insanın nasıl zalim olabileceğini adım adım bize gösteren bir karaktere dönüştü..
zalim dünyada ayakta kalmak için zalim ve güçlü olmak şart!


ayrıca kesinlikle dizinin en güzel karakteri, hatta gelmiş geçmiş tüm dizilerdeki en güzel karakterler listesinde ilk 3'e rahat girer..
devamını gör...
yeni bir yazarınız almış bu kızcağızın adını yürütmüş, çok gıcık oldum şimdiden,

böyle güzel mi güzel, tatlı mı tatlı, hepimizin lideri, kanaat önderlerinin isimlerini mahlas almak da çok acayip saçma oluyor kuzum.

yapmayın böyle şeyler.

diyeceklerim bu kadar.

devamını gör...
izlediği günden beri game of thrones hayranı yazar. ejderha anası olmasa da verdiği mücadele tipini benzettiği kahramanın nickini alma hakkını kendinde bulur. bıyık burucu her köşe başında bulunur, alışılageldiktir. khal drogonun ortamda olması ona yalnızca güç verir, gerçi zaten o da ölümlü dünyanın gelip geçici barbarıdır hepi topu.
devamını gör...
hamile olduğunu öğrendiğinde 14. isim günüdür.

küçücüktür, adam cebinde taşır senin gibi gelini asiyedir.

kitapta da onun bölümlerini daha çok beklersiniz, diğer yerleri seri seri okursunuz, r. r martin amca çok akıllı adam.
devamını gör...
dizinin hemen her bölümü şeklini koyuyor diye "baydı artık yeaaa!" falan diyenler görüyorum orada-burada.

lan! açın birinci bölümü izleyin! sabiyi resmen satıyorlar, itin biri rızası hilafına ona sahip oluyor sonra. açın izleyin, ben ne zaman izlesem gözlerim doluyor. tabii her bölüm birilerine posta koyacak, sonuna kadar hakkı!

bir de dizide kendisiyle tanışan hemen herkesin sinek gibi kendisine yavşaması aşırı sinir bozucu. biri de çıksın "dünya-ahret bacımsım qaliğsi!" desin artık, yeter yav.
devamını gör...
ejderhalara inanıyor ama ölüler ordusunun varlığına bir türlü ikna olmuyor. ya hu sen geri zekalı mısın? hem altındaki ender bulunan ejderha. ananın çeyiz porselen takımı mı öyle dikkatsiz dikkatsiz sürüyorsun hayvanı?
devamını gör...
--! spoiler !--

babası kral ıı. aerys annesi ise kraliçe rhaella targaryen olan, diğer iki kardeşi de viserys ve rhaegar targaryen kardeşlerden en küçükleri, andalların ve ilk insanların kraliçesi, targaryen hanedanının kalan son ve tek varisidir. 3 tane ejderhası vardır.

--! spoiler !--
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar