dağılan kafayı toparlama süreci

sancılı ve yorucu bir süreç. her konuda olduğu gibi bunďa da ölçüyü bilmek şart. artık yeter, üzüldün, dibi gördün çıktın, eğlendin normale geç moduna almayı bilmeli insan. hayatın akışında olabilecek bir durumdur. böyle car car konuşmak çözüm mü değil lakin bir başlangıç.
devamını gör...
uzamaması gereken sancılı bir dönemdir.

aksi taktirde hayatınızı berbat etmeye başlarsınız, sizi sevenleri üzersiniz.

kafası hep dağınık olanları da vardır.
Allah bunların yardımcıları olsun çünkü bunlar için artık bir yaşam biçimi haline gelen durumdur.
devamını gör...
yıllarca sürebilir. heh şimdi toparladım derken yeniden dağılan kafalar için bir süre sonra alışılan ve yok sayılan süreçtir.
devamını gör...
yıl olacak aşamadığım süreçtir. tek kalemde 6 yıldır çalıştığım yere istifamı basıp tazminatı yaktım. yetmedi arabamı sattım. o da yetmedi evimi sattım. kaçtım şehirden. olmadı. hacılara, hocalara mı gitmedim, büyücülere, üfürükçülere mi gitmedim. hepsi sen git, sen git.. dediler. dağınıklığı tutan ip meğer benim yerine bulduklarım değilmiş. tekrar tekrar dağıldı durdu.
devamını gör...
biraz kendi içinize dönmeye fırsat bulabilirseniz -ki insan dağılınca başka bir şey yapamıyor- zor da olsa başarabileceğiniz süreç. belki herkes aynı seviyede bir dağılma yaşamıyor ama üstesinden gelebilmek herkes için aynı derecede zor.

geçen yıl tam bu zamanlar bir şey oldu ve eylül ayına kadar kendime gelemedim. sonra okudum, düşündüm, yazdım, konuştum, sustum, dinledim; ama önce hep kendime. durumum iyiye giderken ne fark ettim biliyor musunuz? değiştiğimi. şu aralar görüştüğüm üç dört kişi durduk yerde aynı minvalde şeyler söylediler ki bu kadarı tesadüf olamaz:

- “sen çok değişmişsin, eskiden çok kibirli ve öfkeliydin..”

hâlâ öyle olabilirim veya siz başka türlüsünüzdür, bilmiyorum ama demek istediğim, şöyle veya böyle değişmeyi göze almazsanız bu psikoloji kolay kolay yakanızı bırakmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar