"muharrem ince zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık, unutturmayacağız" şeklinde atılan tweettir. yahu sen yargı mensubusun, böyle siyasi bir tweeti neden atıyorsun? elbette kendi fikrin olur, desteklediğin ve desteklemediğin partiler olur ama makamına uygun hareket etme mecburiyetin var. aksi halde yargıya taraflı dediklerinde söylediğin hiçbir sözün anlamı kalmaz.

devamını gör...
sonra bu ülkede neden iktidar olamıyoruz sorusunu utanmadan hala soruyorlar.
yazdığı her kelimenin değil harfin altına imza atarım.

edit:ayrıca dışarıdan konuşmak çok kolay, bunları yaşamadan bunlar hakkında yorum yapmak çok kolay.
lütfen empati.
devamını gör...
“atma irecep din gardaşıyız” demiş. doğru da demiş. unutmamak gerekir ki chp ve zihniyeti yıllarca başörtüsü kamuda olmamalı mücadelesi verdi.

mevcut cumhurbaşkanını samimi olmamakla itham edeceksen mazini unutmayacaksın. çünkü arviş unutmuyor.
devamını gör...
bir başörtülü olarak yaptığını kabul edilemez buluyorum. dost meclisinde konuşmuyor kamuya açık bir yerde siyasi taraf belirtiyor. demek ki yargı mensubu olmayı haketmiyormuşsun başörtünden dolayı değil kendine hakim olamadığın için.yarın bir gün bu kadının tepki gösterdiği taraf gibi olmayacağına adil olacağına kim inanır?
devamını gör...
maarrem usta yakında apoletletini sökeceğim açıklaması yapabilir.

şahsi fikirler doğru olsa bile bu yöntem uygun değil. 28 şubat zulmü bir nesli ezdi geçti, geriye kalanlar da bizleriz işte.

bu tür önemli makamlarda olanlar sabırlı olmalı, işine odaklanmalı diye düşünüyorum.
devamını gör...
tweetini silmiş. matematik ogretmenim hep "bir is yaptiysan onun arkasinda durmasini bileceksin" derdi. e simdi haksiz miyim ben senin siyasetle icli disli olmandan rahatsizlik duydugum icin?
devamını gör...
bu tweet siyasi bir tweet değildir. çünkü başörtüsü siyasi bir simge değildir. çünkü başörtüsü takan herkes akpli değildir.* burada dini değerlerini savunan dini değerleri yüzünden kendine yapılan haksızlığa vurgu yapan bir kadın var. kadın kimliğiyle doğru, hukukçu kimliğiyle yanlış bir hareket yapmış. her doğru her yerde söylenmez. seçim öncesi manipülasyona bu kadar açık bir tweet atmamalıydı.
devamını gör...
tam bir rezalet. bizzat mağduru olduğun konu da olsa sen bir yargı mensubusun ve üst düzey bir yargı mensubusun, böyle siyasi bi söylemi seçim arefesinde kullanamazsın. bitti işte, şimdi hakkaniyeti tartışmalı bi danıştay kararında hemen sen de var mısın o kararın altında diye bakılacak. kaybettin tarafsızlığına dair iyi niyeti.

bu ülkede hukukçulara hukukçuluk, siyasetçilere siyasetçilik, spor adamlarına spor neden yetmiyor ? niye basiretli düşünüp işimi doğru yapsam bunlara gerek yok aslında diyemiyorlar ? bayağı ciddi bir zihniyet problemi bu. sadece işini yapan kimse yok. o yüzden de hiçbi iş hakkıyla yapılmıyor.
devamını gör...
bu tivitler filan bir bakıma karakuşî kararların da gerekçesi işte.. o kararlar nasıl çıkıyor derseniz aha böyle kafalardan çıkıyor derim..
devamını gör...
bi üst giride arkadaşın dikkat çektiği bir konu var. izniyle birkaç birşey eklemek istiyorum. evet bu ülkenin sorunu tam olarak bu; hukukçuya hukuk, doktora tıp, sporcuya spor, denizciye denizcilik, gazeticeye medya, siyasetçiye siyaset yetmiyor. tam on yıl önce bir arkadaşım ile yüz yüze konusuyoruz. aylık kazancı o zaman 50 bin dolar olan denizcilik sektöründe çalışan bir arkadaştı. işinden sıkıldığını, bir bağ bahçe kurmayı bir çiftlik açmayı düşündüğünü ifade etmişti. içimden eyvahh dedim bu tam bir domino taşı etkisi olacak.bu at kafası bunu yapınca ( bu işten anlayan yani işi hayvancılık olan mehmet amca yerine) az işçi çok para kazanmaya çalışacak, et stoğu yapacak ki yükseldiği an sürsün, kuruyemiş stoklayacak, ucuz tohum ithal edecek şu olacak bu olacak. tahmin etmek hiç zor olmadı. şu an buğdayı bile dışardan almamızın sebebi insanların kendi işini yapmaması ve aç gözlü olmasıdır.sen doktorsun bırak başkası köfteciyi başkası açsın yaa. sen sporcusun bırak siyaseti siyasetçi yapsın. emekli öğretmesin bırak bu işleri mezara mı götürcen hazır emekli maaşın var zaten emlakçılık nedir. 4 yıldır iş bulamayan üniversite mezunu evlenmek için para biriktimeye çalışan bir genç kardeşimiz açsın.
devamını gör...
ne demiştik türkiye’de sosyal bilimlerde yöntem problemi var. bu yüzden herkes siyaset, din gibi konularda kafasına göre ahkam kesebiliyor. iste bir örneği daha.

üslup desen üslup yok neden? çünkü erdoğan çıkıp teog kalksın der ve ertesi gün teog kalkar, yardımcı doçentlik kaldırılsın der ertesi gün yardımcı doçent kalkarsa ülkenin zaten düşünme fonksiyonları çoktan kendini kaybetmiş demektir. ve siz tepedeki lider olarak fikir sahibi olmadığınniz her alanda müdahale ederseniz sizi takip edenler de (haklı bile olsa) mağdur edebiyatı üzerinden siyasi söylemlere tebelleş olur.

liyakat? bu ülkede son 10 yıldır hiç uğramayan bir kavram. güçlü olan borusunu öttürüyor. siz gidince ne olacak? yerinize gelen kişi sizden aldığı mirası devam ettirecek. sonra kısır gondu daha ibretlik ifadeyle tarihin tekerrürü. beş para etmez bürokrasimiz, hukuk ve eğitim sistemimiz, insanımız, esnafımız, tüccarımız, öğretmen ve akademisyenimiz... içlerinde iyi olanlar müstesna olsa bile genel olarak ülkenin böyle berbat bir hal almasının tek müsebbibi bizleriz. siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz hepsi bu. ve siz değişmedikçe sistem de tepedekiler de değişmez.
devamını gör...
bu ülkede 30 yıl chp de görev yapan bir kişinin daha sonra 2 dönem anayasa mahkemesi başkanlığı yaptığını bilmeyenlere garip gelen açıklama. hele ak partinin ilk dönemlerinde muhalefet görevini yargının ve askerin üstlendiğini de çabuk unutmuşuz. ak partiye kapatma davası açan eleman da hala chp çatısı altında siyasete devam ediyor.

yanlış elbette burada hemfikiriz ama bu ülkede partili hakim partili asker partili bürokrat trendini chp hayata sokmuştur. mesela seçimde oy kullanmaya gidiyorsunuz ve sandığın bulunduğu masada ak parti bayrağı var. tepkiniz ne olurdu? chp millete bunu bile yaşatmış bir parti.

yinede artık normalleşelim bu ülkede artık chp nin başlattığı kötü adetler sona ersin. karşındaki adam ömrü hayatını başörtüsü ile mücadele ile geçirdigi halde köseleye dönmüş yüzü ile başörtüsü özgürlüğü nutku atıyorsa buna cevabını siyasiler veya bizim gibi önemli bir devlet görevinde bulunmayan sıradan vatandaşlar versin.

(bkz: başörtüsü özgürlük değildir saçını açma özgürlüğünden vazgeçmektir) *
devamını gör...
birilerinin çok zoruna giden twit. çatlasanız da patlasanız da artık yargı da, asker de sizin arka bahçeniz değil. canınız sıkıldığında iktidarın, halkın üstüne saldığınız bekçi köpekleriniz değil. çok yakında son kaleniz olan bürokrasiyi de temizleyecekler. senelerdir yetiştirdiğiniz yiyici, millete tepeden bakıcı bürokratlarınız da tarihin tozlu raflarında yerini alacak.

bitti artık, çok debelenmeyin, çok da üzülmeyin, zevk almaya bakın.
devamını gör...
silinmiş tweet.

hukukçu kimliğini, görev yaptığı yargı kurumunun kararlarını şüpheli hale getirmiştir.

chp'nin geçmişte yaptığını bugün muktedir olanlar yapmaktadır, demek ki gücü ele geçirince aralarında aslında pek fark yokmuş ki yıllardır bunu yazarım söylerim. biri mustafa kemal'in arkasına saklanıp işini görüyor diğeri de Allah, peygamber, islam diyerek...

kimse hanımefendinin 28 şubat mağduriyetinden dem vurmasın, o mağdurlardan biri de benim... başörtüsü eylemlerinde kadınlara destek veren biz erkeklere neler yaşattıklarını da iyi bilirim.

o günleri yaşamayıp ötüp duranların bir gram samimiyetine inanmam ki siyasilerin çocukları da mağdur falan olmadılar, çatır çatır yurt dışında üniversitelerini okudular... olan benim gibi imkanı olmayanlara veya bir cemaate-zengine sırtını dayayıp yurt dışına gidemeyenlere oldu...

şimdi dağılabilirsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar