darbe girişiminden nemalanan ak partililer

en az darbeciler kadar mide bulandırıyor. tüm bu yaşananların senaryo olduğuna çok büyük bir ihtimal vermiyorum. buna rağmen mevcut durumu lehine çevirmeye, buradan bir oy, bir sempati devşirmeye çalışan tipler var. merak etmeyin sokaktaki insanlar reisinize biat ettiği, onun yüce şanını yere düşürmemek için sokağa çıkmadı. milli irade sadece akp ile ilgili bir kavram değildir. bugün iktidarda chp de olsa aynı şeyi yapardım, nefret bile etseniz bu milli iradedir ve saygı duyulmalıdır. ben hala erdoğan'ın türkiye için yapabileceği her şeyi yaptığını ve artık onun zihniyetinin ülkeye verebileceği bir şey kalmadığına ve ülkeye zarar verdiğini düşünüyorum. ama sırf ona olan antipatimden dolayı da ülkeyi en az onun kadar antipati beslediğim bir yapının başa gelmesine vicdanım razı olmaz. erdoğan ve zihniyeti gitsin. ama böyle değil. bu ülkede gerçek söz sahibi halkın çoğunluğu buna inandığı için, inandığı zaman ve onların özgür iradesini kullanabildiği bir biçimde gitsin.
devamını gör...
beni tam olarak korkutan kısım bu işte. darbe anayasal düzene, mevcut hukuka, benim ve diğer herkesin gorus farklı bile olsa oy verdikleri partilere karşı yani bize karşı yapildi. ama ağzını açan işi akp- cemaat geriliminde akp nin zaferine bağlıyor.

saat on iki civarında konuşan rte ilk parelel deyince sonrasında tv kanallarına katılan pek çok kişi akp ye karşı cemaatçi paralel cuntanın yaptığı darbedir demeye başladı. elbette ki darbe olsa yıkılacak partilerden biri olurdu akp ve bu kabul edilemez ama sanki sadece akp ye karşı yapildi imajı ise algıda yönlendirmeden başka bir şey değil.

sosyal medyada herkes sağlamaya başlamış bile. akp ye oy veren rte nin ve akp nin resmini, amblemini eline alıp foto paylaşıyor ve akp ye karşı yapılan hain saldırıyi ima eden darbe metinleri paylaşıyor.

akp ye oy veren biri değilim, gitmesi de taraftarıyim ama darbe gibi haince bir yolla değil. işin darbe kısmı bir yana bir kısım arkadaşlarımın dediği gibi sokaklar geceden beri akp mitingi havasında. çok büyük çoğunlukla akp li vekil ve uzmanlar programlara konuk olup paralel e ceza verileceğini, gerekenin yapılacağını söylüyor. yani darbe ülkeye darbe olmaktan çıktı akp ye kumpas olarak goruluuor artik.

bu süreç içinde bir kaç cılız tepki veren, kendi secmenini yonlendirmeyen, iki aklı başında kelamı çok goren muhalefeti de kınıyorum. tamam hükümeti suçluları bulmak ve anayasal duzenin devamı için destekleyin ve bunu ifade edin ama darbe girişimi varken süs pus olmak da yukarıda bahsettiğim akp ye darbe mantığını korukluyor. eger gerçekten darbe girişimi varsa sesinin en çok çıkması gereken oluşumlardan biri de muhalefet olmalı. bu oy devşirmek vs için değil anayasal düzen için hala ayakta olduklarını gostermek için olmalı.

neyse. bir suru ölenimiz var. Allah rahmet etsin hepsine. bunun failleri tez elden bulunup yargılanır inşallah.
devamını gör...
darbelerin gerekçesi hep iktidarlardır ama hedef bütün siyasettir, halktır.

bundan fayda sağlamaya çalışmak ahlaksızlıktır. şu aşamada iç siyaset bir kenara bırakılmalıdır.
devamını gör...
maalesef giderek artıyor. meclis içinde yer alan seçilmişlere kadar sıçradı. mesela darbe tehdidi ortadan kalkmasına rağmen sırf işi şova dönüştürmek, meydanları miting alanına çevirmek için insanları sokağa çağırmaya başladılar. dün insanlar askerlerin kestiği yolları açmak, ablukaya aldıkları kamu kurumlarında ablukaları kırmak, kışladan çıkarmamak için kışlaların önlerine toplanmak için sokağa çıktı. bugün ne için çıkacak ? kıymetli başbakanımız binali yıldırım ve onun muazzam politik becerisi ve siyasi dehası ile üstünden geldiği şovu alkışlamak için... etkisiz hale getirilmiş askerlere kemerlerle saldırıp linç etmeye kalkan da pkk lı değilse bu zihniyetin ürünüdür.

al yanına bahçeliyi, al kılıçdaroğlunu öyle çık samimiysen.
devamını gör...
halka sokağa çıkmayın telkini yapanlarca dile getirilen iddia..
kayda düşülmüştür..
nema dediğin darbeye dik duruşun sevincine diyorlar zaar..
gün siyaset günü müdür?..
devamını gör...
korkulan insanlar, çünkü her darbe karşısındaki insanı güçlendiriyor ve bu iktidarsa iyice palazlaniyor. o yüzden inşallah insanlar kibirlerinde boğulmaz ve aklını başına toplayıp daha güçlü türkiye için çalışır.
devamını gör...
siyaseten faydacı duruş sergileyen her dönemde olmuştur şimdi de olacaktır.
mesele ise akp mhp değil.
devletimiz ve milletimizin selameti. kim karşı duruş sergilerse başımız üstünde yeri var. bu kalleşliğe dur diyecek herkes siyasi görüşünden ari olarak değerlendirilmeli. giydiği gömleğe bakılmamalı.
devamını gör...
düşük kişiliklerdir.

ama darbeciliğe karşı halkın duruşu ak parti'ye yaradığını düşündükleri için darbecileri şirin, halkın da pis, ee gösteren ciddi bir güruhta yok değil. hep akpliyi kınayacağınıza neden bu aşağılık hergele sürüsünü görmüyorsunuz?
devamını gör...
şimdiden oy hesabına girişmişlerdir. seçim yaklaştıkça bak bak ak parti darbeyi engelledi şöyle böyle diyecekler adım kadar eminim.
devamını gör...
1 ayda oyların tam tersine dönebildiği bir ülkede 3 yıl sonraki seçim için oy hesabı yapıldığını iddia etmek hiç iyi niyetli değil.

iftiraya kurban gidiyorlar bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar