gün geçmiyor ki ülkemizde yeni bir psikolojik vakıa gözükmesin. sokağın ortasında ''das kapital'' diye bağırarak kendinden geçen ablamız bu hareketiyle ne yapmak nereye varmak istemektedir?
sahi bu ülkede sol nereye gidiyor? *
buradan
devamını gör...
kapital’in tebliğini yapan bir ablamız. yazık, belli ki kırmış kafayı. içinde bulunduğu durumu en trajik yolla dile getirmeye çalışıyor.

ayrıca video yüzyılın atarını da içeriyor:

- “bence eğleniyorsun.”
- “sence mi eğleniyorum? sen kimsin lan!”

bu çok iyiydi bak, unutmam bunu.
devamını gör...
videodaki hâl ve hareketler hiç sağlıklı kafanın yapacağı hareketler değil.
devamını gör...
bana hamlet'i andıran abladır. yada nietzsche'nin zerdüşt'ünü. belki de ben tutunacak bir deli arıyorumdur bilemiyorum.
devamını gör...
kabz haline geçmiş, fenafilmarks makamında bir hatun kişi.
devamını gör...
türkiye’de sol, iktisadi,siyasi ve hayat biçimine kadar tamamen batılıdır..bu söze sevinecek o kadar çok kompleksli kafa varki..yinede bu bacıyı cübbeliye götürelimde okusun
devamını gör...
son tahlilde işsiz bir kızdır. işimi yapamıyorum, işsizim demektedir. ama biz her zamanki gibi içeriğe değil sunuma baktığımız için yine anlaşılamamış ve komik videolar kategorisinde yerini almıştır maalesef.

"ablamız bu hareketiyle ne yapmak nereye varmak istemektedir?" cümlesi de videoyu nasıl bir kafayla izlediğimizin kanıtı. sol nereye gidiyor, bu kız ne saçmalıyor diyeceğimize işsizlik oranı, gençlerin meslek problemleri üzerine yoğunlaşmıyoruz haliyle

tamam kızın hareketleri komik. ama maalesef bu durum ana fikrin vahametini örtmeye yetmiyor.

tanım: işsiz olduğundan sesini duyurabilmek için kendisini yakmayıp farklı şekilde ifade etmeye çalışan kızımızdır.
devamını gör...
sen kimsin lan kısmı güzel olmuş bence de. bende oraya odaklandım ama radyo sinema tv deyince bir gülme aldı. sanki medya diğer rant yiyen merkezlerden arınmış gibi... samimiyetle işimi yapçam da izin vermiyorlar demek gibi.. bacım devir o devir degil. sen yanlış zamanda yaşıyosun. önce oto yıkamacıda çalışman lazım.. orasi insana neleri hakettigine dair daha guzel doneler sunuyor.
devamını gör...
kapital’in içerini bilmeyen zihinlere komik gelen kadın arkadaştır.

şöyle bi bakıyorum da o kadar boş o kadar yavan yorumlar var ki.
devamını gör...
bu hareketiyle kapitalcilerin kapitali olduğunun farkında olmayan kız. olması da beklenemez zaten haline bakılırsa.
devamını gör...
psikolojik sorunları olan bir kadındır.

Allah yardımcısı olsun, işsizlik zor şey. yaşadım bu sıkıntıları.. sigarasız kalıp yerden izmarit alıp içtiğimi, iş görüşmesine yürüyerek gittiğimi bugün gibi hatırlarım.

meclisin önünde kendini yakan adam hakkında da bir şeyler yazılsaydı, keşke görmezden gelinmeseydi.

doğru ya oradaki kişinin solcu olma ihtimali yok değil mi? hatta akp ye oy vermiş biridir, şimdi konuşup da şirke mi gireceksiniz...
devamını gör...
çok garip kızdır gerçekten. ne alaka yahu?

neyse, sözü marx'a bırakıyorum:
devamını gör...
gecekonduların, yoksul işçilerin derdiyle yanıp tutuşan ipek fularlı solcu aydın abimiz nişantaşında amerikan kafede bacak bacak üstüne atıp fransız şarabı içerken “bu halk das kapitalı anlayamadı” ifadesine, yoksulluğu ferit develioğlunun türkçe sözlüğünden öğrenen aristokrat ailelerin lacoste tişörtlü, devrimci üniversiteli evlatları “yaşasın proleterya,yaşasın halkların kardeşliği” sloganıyla cevap verdiğinde; “ihtiyacınızdan fazlasını yoksullara paylaşın” ayetine muhatap o gerici, yobaz, dinci dediğiniz adamlar hiç semtine dahi uğramadığınız fakir semtlerde sırtlarında un çuvalları, ellerinde erzak çantaları ile yoksulların evlerini geziyor onların ihtiyaçlarını gidererek dertlerine ortak oluyorlardı…
devamını gör...
radyo tv sinema mezunu , kıvırcık saçlı , yüksek ihtimalle kişisel bakım kavramına , taharet musluğuna ve tabii mukaddesata yabancı ablanın ilginç eylemidir. delirmenin ne de güzel bi biçimidir oysa dass kapiiiitaaalll diye bağırmak.sence eğleniyor muyum diye sorup sen kimsin lan diye bağırması müthiştir. türk solu ölmüştür (ki zaten ölü doğmuş ve suni teneffüs ile hayata döndürülmüştür) haydi cenaze namazına. e gerçi o da teşvikiye'de kılınır ama neyse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar