death note

bir shinigaminin ölüm defterini bulan yagami raito'nun başŸından geçenler ve L isimli dedektifle aralarında geçen kedi fare oyununun anlatıldığŸı manga/anime/film*. olayların örgülenmesi ve gittikçe birbirine karışŸan düğŸümlerden sonra insanı çözüm bölümüyle afallatan bu japon harikasını öncelikle okumanızı sonrasındada 37 bölümlük animesini izlemenizi tavsiye ederim. ayrıca animenin soundtrackinde japon punk/metalcore grubu maximum the hormone etkisi ile gayet dinlenesidir.
devamını gör...
hayatınıza renk katacak anime..37 bölüm olduğunu bilmek, her bölümde sona yaklaştığınızı düşünerek acı çekmenize neden olur..izledikten sonra bir daha diğer animelere yaklaşır mısınız?..sanmam..

(bkz: yagami raito)
(bkz: ryuk)
devamını gör...
anime diyince akıla ilk gelenlerdendir tabi ki... kudurtur her bölümde. yagami raito kadar karaktersiz bi adam da yoktur hani. misa kadar da salağı... l' e bakınca insanın darwinizme inanası geliyor yahu nasıl bir oturuştur o a omurgasız adam!... müzikleri, konusu, çizimleri ile beynime kazınmış, "o defter bende olsa, ah bi olsa" dedirten bir seri...
devamını gör...
izlemeye başladıktan sonra beklentilerinizin çok üstünde olduğunu anladığınız animedir. ikinci bölümü izlettiğim hiç bir insan evladı devamını izlemeden bırakamadı. en kötü yönü ise izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamamak, izlemeye başlıyorsunuz sonra baam bi bakmışsınız yirmi beşinci bölüm, sonra bir daha buum son bölüm. finalde ağlamaktan gözpınarlarım kuruyacaktı**.
devamını gör...
lisans haklarının warner brothers ın elinde bulunduğu hollywood live-action u dört gözle beklenmektedir.umarım avatar ın başına gelen bunun da başına gelmez.
devamını gör...
akıl oyunları tadında oldukça eğlenceli ve heyecanlı anime.

*light
*l
*near
*mello
*amane misa
ve shinigamilerle unutulmaz keyif veren öykü.

ryuk için izlenmesi gereken anime.

müziklerini
devamını gör...
insan hayatında bir tane anime izleyecekse bu death note olabilir gerçekten...
çizimleri ve görsel üslubuyla sinemayı kesinlikle aratmayan, senaryosuyla n defa "yok artık!" çektiren, müzikleri de cabası olan; muhteşem ötesi, izlenesi, izlettirilesi, izlemeyenler dövülesi anime.
devamını gör...
death note'la ilgili ne yazılabilir ki? devreci bir insansanız devreleri ısıtmanın zamanı a dostlar. oturup 37 bölümünü arada yemek, namaz molası verip bi günde izlediğimdir kendisi. arada devreciliğim tutar yine oturur izlerim. yaya yaya izlerim ya da bi günde izlerim. öyle ilginç, her izlediğinde ayrı eğlendiren anime.

ama öyle bitmeyecektin anime, böyle mi olacaktık layto? ayrıca ikinci sezon başlangıç şarkısı what's up people* insanı delirtir. zaten devreleri ısınmış insan kalkar odada, oraya buraya yumruk atar. haydi layto haydi der. sanki de kikbaks maçına gidiyoz sayın seyirciler.
devamını gör...
-spolier mi neyse o var işte

dünyanın kötülükten sistemin kurbanı olan, bildik hırsızları , katilleri , tecavüzcüleri vs. öldürerek kurtulacağını sanan embesil ana karakter. işin tuhafı polis merkezinden açıklama yapıyorlar. "suç oranlarında büyük düşüş var efendim bıdı bıdı..." hade len ordan dingil hangi mafya babası, uyuşturucu kodomanları, silah kaçakçıları hapse atılmış ki suç oranı azalsın .

-spolier mi neyse o var işte

kasma kardeşim ya en nihayetinde bir anime dizi bu. dediğinizi duyar gibiyim.
devamını gör...
paraclet yüzünden hastası olduğum anime. hele o bayanların böyle çocuk gibi çıkan sesleri yok mu bayılıyorum ben onlara efenim. japon bir hatunu nikahıma alasım geldi *. o tatlı ve sevgi pıtırcığı sesleri duyunca o derece yani.
devamını gör...
tamamını iki günde bitirdiğim anime dizi. öyle bir temposu vardır ve layto o kadar karizmatik çizilmiştir ki ister istemez kirayı tutarsınız. müzikler harika, kurgu ise çok zekicedir. ayrıca bazı imgelerin üzerinde özellikle düşünülmesi gerekir. ölüm meleklerinin elma yemesi, death note'a sahip olan birinin bir insanı öldürebilmek için bilmesi gerekenler vb...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar