dede evinde yatıya kalmak büyük bir keyiftir bilirsiniz. ilkokul ve lise yıllarında haftasonları çoğu kişi dedelere gider. pijamanızı da götürmediyseniz -ki genelde götürülmez- babaanne/anneanne döşeği ve devasa yorganı serdikten sonra odaya gider ve dedenin pijamalarından bir tanesini size getirir. eski ve genellikle ağı sökük olan bu pijamalar son derece rahat olup sökük olan kısmından hava aldırmak suretiyle o devasa yorganın altında size ferahlık sağlar.
devamını gör...
babanem dedemin donlarını yedi kilitli bir sandıkta sakladıgından bize de babanemin içlikleri kalıyordu..
yani kilit olmasa da bir kızın dedenin agı sokuk pijamasını giymesi biraz tuhaf olurdu..
babanneme sarılarak yattıgım gunleri özledim..
devamını gör...
ne güzel dedeleriniz babaanneleriniz var yahu. ikisi de bize çok uzaktırlar. kendimi paralasam da zerre sevmezlerdi küçüklükten beri. bir büyük amcam vardı varsa yoksa onun çocukları. özendim yahu. sarılıp yatmayı geçtim bir baş okşaması yalandan bir torunum laflarını hatırlamam. aileyi geçtim köyün ilk üniversite mezunu kızı olmuştum onda bile bir minik takdir tebrik duymadım yalandan da olsa. belki de bu yüzdendir anneanneye olan aşırı düşkünlüğüm. Allah onu başımdan eksik etmesin.
devamını gör...
paçalı don üstüne babaanne pijamasıyla uyumaktan hallicedir.rahmetli babaannem bir de üstüne başımı da bağlar sabah kalkınca hırkalarından giydirirdi.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar