değerinin bilinmediğini düşünmek

insanı değersizleștiren bir düşünce biçimi. bazı dehaların hayatına bakarak kendini üstün görmek oldukça sık rastlanan bir saçmalık göstergesidir. yahut kişi, kendisinden daha düşük gördüğü kişinin hiyerarşik pozisyonuna bakarak hayiflanir. torpil gibi bir seçeneği göz önüne getirir. ama ben istisnasini bile zar zor gördüğüm şeyi söyleyeyim. bir insan çalışır, emek eder, gayret eder normalden daha fazla efor sarf ederse mutlaka bir noktaya ulaşıyor. bunun müslümanı hristiyani yahudisi ateisti bile yok. emeğin karşılığı geç de olsa gelir. şayet oturup toto büyütüyor sonra da boş boş konuşuyor isen zaten senin değerin karpuz kadar olacaktır. hoş karpuz en azından serinletir.
devamını gör...
fikirlerinin doğru olduğunu düşünüyorsan, onaya ihtiyacın mı var?. ama olabiliyor işte.. kendi değerinin farkında mısın?. cevabın evet ise; yine de toplumun baş sallamasına ihtiyacın mı var?. oluyor işte.. senin emin olduğuna insanlar da aksi hüküm vermesin istiyorsun.. özellikle iş dünyasında sivrilebilmek adına meziyetlerinin bilhassa kıymetinin bilinmesi çok mühim.. ama yine üzülmemek lazım eyy insanlar!. “kör ölür badem gözlü, kel ölür sırma saçlı olur..” ez cümle; bir gün elbet değerin(m)iz bilinir.. ama ölü ama diri..

bakalım yazar ve şairlerin , ressamların hatta ekseriyetine.. sağlıklarında onca esere rağmen sefalet hayatı yaşamış ama öldüklerinde isimlerine methiyeler dizilmiştir.. insanlık adına ne facia.. madalyonun hakikat yüzü işte..

beni eserlerimle hatırlayın.. sözünün ardındaki korkunç hakikat bu olmalı..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar