dell

tasarımcılarına orduyamı üretiyosunuz kardeşim bilgisayarları diye sormak istediğim güzel ama ağır ve kalın kasalı adeta askeri dizüstü bilgisayarlar üreten amerikada en çok satan 2. dizüstü markası olan bendeki modelindeintelişlemciyle ati ekran kartını beraber kullandığı için sorunlar yaşadığım bilişim firması.
devamını gör...
amerika kökenli bir teknoloji devi. dünya capinda en cok bilgisayar satan firmalardan birisi. türkiyede pek yaygin olmasa da özellikle amerika kitasinda piyasanin 1 numarasi. müsteri hizmetleri ve ürün fiyatlarina bakilarak, benim vazgecilmezim.
devamını gör...
sanırım dünyanın en güzel* internet sitesine sahip firma. her aradığınızı çok kolay hızlı hatta size özel* biçimde bulabiliyorsunuz. muhteşem bir firma. hp'yi yok yetsin silsin yerin dibine batrısın istiyorum ayrıca.

devamını gör...
ekonomik verilere göre hp'nin ardından dünyanın en büyük 2. kişisel bilgisayarlarını yapan firma. 15 yıldır bu bilgisayarları kullanan biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki bu markanın bilgisayarları, bakın sadece bilgisayarlarından bahsediyorum, hp'den çok daha kalitelidir. dünyanın en güzel garantis servisini sunan firmadır. yerinde servis vardır.hemen bir anımı anlatıp sözü size bırakıcam:

şu an bu yazıyı yazdığım bilgisayar intel i3 cpu 4gb ddr2 ram li bir dell inspiron. bu aleti ilk aldığımda ,normal olarak , üstünde windows 7 home basic vardı. açtığım gibi ultimate kurdum. ama oda ne wireless da bi sıkıntı var. formattan sonra oldu ilk aldığımda bişey yoktu. 1-2 gün uğraştım yok banamısın demiyo. bu agaların 00800 lü bir numarası var. ücretsiz arayabiliyorsunuz.

aradım ben bunları sorunu anlattım. bilgisayarın service tag ini sordular. söyledim. tamam efendim dediler. kapattım telefonu. ertesi sabah 9:30 da telefonum çaldı. uyuyorum evimde. açtım; aganın biri çıktı ali bey iyi günler ben dell'den arıyorum şu an perpa'nın ordayım müsaitseniz evinize gelicem bilgisayarı tamir etmeye dedi. şaşırdım. tabi bekliyorum dedim.

10 dakka sonra adam geldi halletti ve gitti. yetmezmiş gibi 2 gün sonra gizli bir numaradan arama geldi. ki telefonum gizli aramalara kapalıdır. hoş sesli bir abla ; samsun bey dün bilgisayarınızı tamir etmek için evinize gelinmiş ; acaba memnun kaldınız mı hizmetimizden? bunu teyit etmek için aradım dedi. dedim senin teyit diyen ağzını yerim.

böyle de delikanlı bir firmadır. labtop mu? kaç kere format attım kaç kere linux kurdum windows kurdum dual boot ettim. hiç teklemedi. tıkır tıkır işliyo. Allah nazardan korusun.

ha bi de dell'in kurucusu için ;

(bkz: michael dell)
devamını gör...
şöyle diyim...
ilk bilgisayarım hep hp idi. ilk kasa, ilk laptop.. hadi kasa'da sonradan toplama moduna girdim elbet ama laptop dendi mi dell den şaşmadım bi daha... çünkü makine dell dir abi... neden? alıpta pişman olanını görmedim. sony'den bile ağzı yananı gördüm ama nerden aldım bu dell'i Allah kahretsin diyenine daha rastlamadım!..

bu yüzden

tek geçerim hacı.


dipnot: kasaları çok sağlam oluyo bu makinelerin... kolay kırılmıyo düşse de felan.
devamını gör...
24,4 milyar dolara tüm hisselerini satacağını açıklayan abd merkezli bilgisayar üreticisi.

--- alıntı ---

bilgisayar üreticisi dell, bugün yaptığı açıklamada 24.4 milyar dolara tüm hisselerini satacağını açıkladı

dell, abd’nin tanık olduğu ekonomik gerilemeden bu yana tanık olunan en büyük kaldıraçlı satınalma işleminde hisselerini devretme kararı aldı. microsoft’un, hisse başına 15.65 dolar ödeyeceği açıllanırken, satış pazarlıkları hakkındaki bilgilerin kamuoyuna sızmasıyla dell hisseleri yüzde 25 değer kazandı. microsoft, satın alma işleminde dell’e 2 milyar dolar borç verecek.
dell, 1988 yılında halka arz edilmişti. şirket, hisselerini şirketlere satarak yeniden halka kapalı bir hale gelecek.
yönetim kurulu başkanı ve kurucu michael dell, yaptığı açıklamada, ‘yeniden bilgisayar alanında bir numara olmak istediklerini’ söylerken, “dell, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için yeni bir sayfa açamyı umuyoruz” dedi.
new york times’ın verdiği bilgiye göre, dell yönetim kurulu üyeleri dün akşam bir araya gelerek alınan kararı oyladı.
michael s. dell’in başında olduğu dell, yapacağı satış işlemiyle bir türlü yakasını kurtaramadığı ekonomik sıkıntıdan kurtulmayı umuyor. dell’in, şahsi hisselerinin yüzde 16’sını yapılacal satışta elden çıkaracağı belirtildi.
pc satişlariyla düşüşe geçti
dell, 1984 yılında tezas üniversitesi’nin öğreci yurdunda şirketini 1000 dolar sermaye ile kurmuştu. şirket, 1992 yılında net değeri 13 milyar dolara ulaşarak fortune 500 listesine girmeyi başarmıştı.
dell, dizüstü ve tablet bilgisayarlarıyla, oyun konsollarının güçlenmesi sonucu masa üstü bilgisayarlardan elde ettiği gelirde büyük düşüş yaşadı. microsoft, önemli iş ortaklarından dell’e yardımcı olmak için mali destekte bulunmayı kabul etmişti.
dell’in satışıyla, abd’deki özel sermaye piyasası son beş yılda kazandığı hareketliliği sürdürdü. hilton hotel zinciri, 2007 yılında blackstone group tarafından 26 milyar dolara satın alınmış ve kriz öncesinin en büyük kaldıraçlı satınalım işlemi olmuştu. borçlanarak yapılan satın alma işleminde, en az dört banka 15 milyar dolar finansman yaptı.

--- alıntı ---
*
devamını gör...
yakın zamanda aldığım bilgisayarla daha yakından tanıdığım marka. bilgisayar öyle ki bütün işini kendi kendine görüyor. artık windows 10 un özelliği midir, bilgisayara önceden yüklenmiş dell yazılımlarının özelliği midir bilemedim. güncelleştirmeleri, taramaları kendi kendine yapması, ara sıra işim var deyip bilgisayarı kapatıp açması, bireysel değişikliklere karşı direnmesi ve senin için en uygunu bu tarzında laflar etmesi... her şeyi hazır isteyenler için iyi de, biz öyle kapitalizmin standart arayüzlerine her daim razı olamayız kardeşim. belki ben çözünürlüğü 1300 değil de 800 istiyorum sanane. ya da ben senin bana sormadan başka başka işler için internetimi sömürmeni istemiyorum.
devamını gör...
kullandığım ve çok memnun olduğum notebook'un markası. 2012'de aldım hala çok güzel bir şekilde çalışıyor. garanti süresindeyken hard disk i kendi kurcalamam sonucu bozdum 32 mb olarak görmeye başladı. adamları aradım, geldiler 10 saniyede değiştirip gittiler. hiç öyle formdur, "sen bozdun" diyerekten problem çıkarmadılar. yerinde servis desteği ile çok hoş oluyor.

şimdiye kadarki tek sıkıntısı anakartın şarj ünitesinin bozulması ve buna da 300 tl ödemem. tanıdık bir yer olduğu halde böyle. başkası olsaydı çok daha fazla ödeyecektim. sanırım dell'in böyle problemi varmış. kolay kolay bozulmuyor ama bozuldu mu da adamın canına okuyor. bilmiyorum belki de benim yüzümden olmuştur yine. sürekli açık duruyor ve bir usb'ye fan hep takılı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar