demek #susamam

zimbabwe ve kongo'yu gömmüş video. demiş ki insan çözüm üretmeli, doğrudur, ötekilerin yaptıkları ne kadar çözümsüz ise sizinki de aynı öyle çözüm önermemiş. rap de olmamış, aceleye gelmiş kötü prodüksiyon olmuş.
bilgi: "bir tek" ayrı yazılır. dilini bilemeyen ülke kurtarıcılar sizi.

devleti destekleyeni, köstekleyini hepsi aynı. aynı.
devamını gör...
yahu daha devlet ile hükümetin ayrımını bilmiyorsun gelmiş, şarkı söylüyorsun.

biri(leri)ne yaranmak için yapılmış, hiç bir samimiyeti olmayan repimsi parça.

- sormazlar mı adama sen niye sustun? erenler, aybüke öğretmenler ölmesin diye ne yaptın? (sosyal medyada sahte üzüntü dileği dışında)
devamını gör...
birçok tutarsızlığı barındıran, muhtemelen durumdan rahatsız birilerinin siparişi üzerine alelacele yapılmış şarkıdır.

not: bir ara detaylandırırım inşallah...
devamını gör...
klasik akpli yaklaşımı. onlar bazı şeylere sustu ise senin de çok şeye susman gerekmiyor. şarkıdaki sözler içerisinde beğenmediğin ve ''kardeşim bunu söylemişler ama bu böyle değil'' diyeceğin bir şey yoksa konuşma. uzun konuşmaya gerek yok çünkü bunları iyitemedik. yani böyle bir aptallığı ahmaklığı benim aklım almıyor. eserdeki birçok rapçiyi tanımam fakat tanıdığım 2 isimden birisi fuat diğeri de defkhan. bunların ordu ile alakalı yazdığı eserler mevcut. tanımadığım diğerleri de yazmış olabilir. miraç zaten hdp ile anılmasını hoş karşılamamış. yani diyeceğim bu şahısların bunlara ses çıkarmadığını nereden biliyor bu iğnenin evladı? şarkıda geçmemesi mi mesele? hayır, arsızlığı yolsuzluğu, ahlaksızlığı ''teröre ses çıkarmıyorlar'' algısı/iftirası ile örtmeye çalışmak bu sadece. trollerin değişmeyen algı yönetimi şeklidir bu.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar