deniz börülcesi

salatası nefistir. şu caaaanım otu meze yapanlara ayrıca teessüflerimi bildiririm.

tarif:

1 bağ deniz börülcesi
yarım limon suyu
1 diş sarımsak
2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

çamurlu olan kök kısımlarını kesip atın. kalanları iyice yıkayın. tencereye kaynamış su koyup, börülceleri içine ekleyin. 10-15 dakika kadar, börülceler yumuşayıncaya kadar haşlayın. çok fazla haşlamamaya dikkat edin; biraz diri kalmaları daha iyi olacaktır. haşladıktan sonra, hem soğumaları için, hem de yeşil renklerini kaybetmemeleri için çok soğuk sudan geçirin.

börülcelerin içinde çok sert dalları olduğundan, bitkiyi yemek için bu dallardan ayırmamız gerekmekte. sert kısımlarından tutarak, yeşil kısımlarını sert dal kısımlarından ayırın. zeytinyağı, limon ve ezilmiş sarımsakla yaptığınız sosu üzerine gezdirin.
devamını gör...
pazarda bulduğum zaman bir heyecanla alıp , salatasını yaptım . bir de artist artist instagram'a fotoğrafını filan koydum. sonra tadına bakmak gafletinde bulundum. arkadaş bu nedir ya yosun yiyorsun sanki bir de 5 lira para verdim. yazık valla.
devamını gör...
tadına doyum olmayan bitki. sarımsak, limon, zeytinyağı, deniz börülcesi bir araya gelmiş en mükemmel karışımlardan biridir. olsa da yesek.
devamını gör...
halamlar turşusunu yapıyorlar bunun bayıla bayıla da yiyorlar bana göre hiçbir numarası yok ve tadını da beğenmedim bildiğin otsu bir tadı var. çok şeyapmayın bence para vermeyin. bi semizotu alıverin mis gibi hatta dikin saksıya hemen çıkar çokoş bitki gideyim de başlığına 2. tanımını yapayım.
devamını gör...
tok halimle bile başlıkta görünce midemin kazınmasana neden olan yiyecek. şöyle kızarmış ekmek üzerine zeytinyağlı sarımsaklı deniz börülcesi oh oh mis. sonrasında da bir ızgara levrek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar