deniz gezmiş

sahil kıyılarında dolaşmış veyahut deniz aşırı seyehatler yapmış kimse için kullanılan niteleme sıfatı.

(not:ilk entry uçtuğundan başlık bana kalmış lakin çokta güzel ve yüzeysel suya sabuna dokunmadan tanımlamışım)
devamını gör...
radikallikte tavan yapmış ve aynı zihniyetlerce putlaştırılmış ademoğlu. işin garibi yıllar sora öğrendiklerimiz bize gösteriyorki, garibanı o hep karşı olduğu emperyalistler maşa olarak kullanmış o da pek sazanmış bu yeme gelmiş malesef. genç yaşında asılması doğru değil tabi. yazık olmuş ne diyelim.
devamını gör...
romantik ve temiz kalpli bir maceracı, talihsizliği devrimler çağında doğmuş olmasındandır. giriştiği onca silahlı eyleme rağmen bir tek kişiyi bile öldürmemiştir, tabi kendinden başka...
devamını gör...
bu tür başlıklar,karşıt sivilceli bebelerin orgazm alanı olmamalı. deniz gezmiş'in canı alınmıştır. tanrı'nın bile onaylamadığı can alma 'hayat hakkı' ömrünün sonuna kadar kullandırılmalıydı.asıldığında 24 yaşındaydı.oksimoron olan durum.kemalist devrimci etiketiyle nam salmış bu erzurumlu kara yağız çocuğun ortada menderes bile yokken 60 darbesi sonrasıyken.dünya'da serpilip gelişen 'çiçek çocukları' düşünceleriyle müthiş ters söylem ve eylemleri mevcut. şöyle ki; 'tam bağımsız türkiye' derken aşırı devletçi.özgürlük derken insan özgürlüğünden mi devlet özgürlüğünden mi? tarafı belli olan kişiye '68 kuşağı' sembolü muamelesi çekmenin manası yok.bugüne kıyasla 'ulusalcı' yaşasaydı işçi partili ve ergenekon yapılanmasında yerini alabilirdi. dünyadaki 68 kuşağı rüzgarı deniz gezmiş ve arkadaşlarının tam tersi 'insan odaklı' bir özgürlük hareketiydi.
devamını gör...
solcu ve sosyalist geçinen ama darağacında bile kemalizmi savunan sözde komühttp://nist.ne zaman adı geçse can yücelin şu dizeleri aklıma gelir:
tüm salakilerin ve solakilerin dönüp dolaştığı yer kemalizmin dükkanıdır.
ergenekon iddianamesinde adı nasıl geçmedi hayret ettim.mahir çayanın adı vardı ama
devamını gör...
türkiyenin bağımsız olmadıgı,emperyalist devletlerin uşağı olduğu ve kurtarılım tam bağımsız türkiyenin kurulması gerekğini savunan insan sever, dürüst idealleri uygunu gözünü kırpmadan ölmüş gençliğinin güzel günlerini kafe köşelerin vakit öldürmek yerine insanlara yadım ederek geçirmis (bkz: varto depremi) güzel insan,önder
devamını gör...
kendisine şehit diyenler vardır ki, işte o güruh yüzünden neredeyse bir dinin peygamberi olarak anılacaktır.

şehit falan değildir arkadaşım. şehit dediğin Allah yolunda, sınır boyunda ölen askerlerdir, sivillerdir. ee deniz gezmiş Allah yazan bir bayrak alıp, sokaklarda islamı yaymak için polise ateş açmadığına göre gayet saçmadır bu söylem.
(bkz: şimdi dağılın)
devamını gör...
aslen erzurumludur.ülkedeki sivrilerin büyük bir kısmının da erzurumlu olması da ayrı bir başlıkta incelensin.evet buradan yetkililere duyuruyorum.( haluk kırcı, eşber yağmurdereli, şener eruygur, cemalettin kaplan, cemal gürsel,deniz gezmiş, fahrettin aslan, bir çırpıda aklıma gelenler, umarım yanılmıyorumdur.)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar