#haber 

eşinin whatsapp konuşmalarını ve fotoğrafları farketmesi ile boşanma davası açmasıyla ortaya çıkan olay.

46 yaşındaki kadın öğretmen 17 yaşındaki öğrencisi ile ilişki yaşadı. denizli il milli eğitim müdürlüğünün açtığı soruşurmada öğrenci ilişkiyi kabul ederken öğretmen ilişkiyi reddetti.

"aramızdaki ilişki öğrenci-öğretmen ilişkisinden öte gitmedi. lise dönemlerinde kız öğrencilerin erkek öğretmenlere, erkek öğrencilerin ise bayan öğretmenlerine ilgi duyduğu gibi a.u.ş. de bana ilgi duymuş olabilir. bu dönemde eşimle boşanma aşamasındaydım, psikolojik sıkıntılarım vardı. ben de kendisine ilgi göstermiş ve yazdığı mesajlara karşılık vermiş olabilirim. ama mesajlarımız duygusal içerikli mesajlar değildi. eşim benden boşanmak isterken, tapusu bana ait olan evi alabilmek için öğrencimle ilişkim olduğunu iddiaa ediyor. bu, eşim tarafından bana atılan iftiradır"

denizli 2. aile mahkemesi ise kadın öğretmenin öğrencisi ile cinsel içerikli yazışmalarını ve fotoğraflarını yasadışı yollarla elde edildiği için kabul etmedi.

öğretmene açılan soruşturmada memurluktan çıkarılması istendi.

haber

devamını gör...
büyük ihtimalle memuriyetten çıkarılmayacak, sürgün edilecek öğretmendir. tacizcilere de bu ceza verilir, git biraz da orada taciz et anlamında sanırım.
devamını gör...
sanırım öğretmen serbest bırakılmış. tam tersi bir olay gerçekleşmiş olsa şimdi feminikler öğretmeni dar ağacına çekmişti bile..
devamını gör...
odatv yorumlarında sürekli tesettürlü olduğu vurgulanan kadın öğretmen. söylenecek çok şey var ama ...
devamını gör...
hiç feminist değilim ancak şu haberde ve yorumlarda kadın öğretmen vurgusu gözlerden kaçmıyor. öğretmen - öğrenci ilişkisinin ötesine geçtiği iddia edilen bir insan var. haberin detaylarında belirtilebilir de sürekli kadın öğretmen denilmesi bir habercilik kurnazlığı olsa gerek.
devamını gör...
haberi en değerli yapan kısım karşı tarafın imam hatip lisesinde öğretmenlik yapan bir kadın olması.habercilerin bunu ön plana çıkarmaları normal.çünkü sansasyonel bir durum.etik açıdan hoş mu?değil.ama habercilik.imam-hatiplerin toplum için ifade ettiği anlama bakarsak eğer olay daha da ilginçleşiyor.benim aklıma takılan mesele şu:memuriyet hayatıyla ilgilenmiyorum,başka yerde çalışsın.bu kadın nasıl hala öğretmenlik yapabiliyor?
devamını gör...
eğitim sevdalısı öğretmendir.

ulan böyle öğretmenlere denk gelemedik... şanssız bir nesilmiş benim neslim...
devamını gör...
öğretmen-öğrenci ilişkisi zaten yeterince absürd ve saçma iken bir de bu öğretmenin kadın olması ve dahi başörtülü bacımız olması olayı daha da iğrençleştiriyor.

iyi tarafından bakmaya çalışıyorum belki de başörtülü bacımız, öğretmenimiz dindar nesil yetiştirmek uğruna kendini feda ediyordu.
kimbilir..
devamını gör...
bu haberlerden sonra lisede öğretmen olan eşiniz, kızınız varsa ne yapıp edin istifa ettirin! liseli ergenler, en büyük fantazi unsuru olarak gördükleri öğretmenlerine karşı daha cüretkar olacaklar, daha hadsiz olacaklardır. tebrikler türk medyası, size de bol bol tıklayacaklar!
devamını gör...
bu haber yeni değil, ama çıktığında imam hatip filan değildi. birileri bir şeyleri manipüle ediyor bu çok açık.
devamını gör...
hadi bu imam hatip değildi ki ben de imam hatip olarak biliyorum. imam hatipli gençler birbirlerine imam nikahı kıyıyor olayını napacağız.

bence at gözlüklerini çıkarıp bakmak lazım yahuv bisimgiler yabmas öyle şey mantığından sıyrılıp gerçekçi bir değerlendirme yapmamız gerek.
devamını gör...
çok görmüyorum. imam hatipleri masum göstermeye gerek yok. erkek imam hatiplere derse giren bir komşu kızımızın anlattıklarını buraya yazsam haber sitelerinde ilk sayfa haberi olur. kız öğretmen olmasına rağmen her teneffüste öğrencilerin tacizine uğramış. 1 ay sonra dayanamayıp ayrılmış. kız imam hatiplerde de aynı sorun erkek öğretmenler için geçerli.
kızların veya erkeklerin toplu olarak yaşadığı bu tip yerlerdeki sorunları çözmenin tek yolu şaptır.
askerdeki gibi şapı dayayacaksın ki gençler rahat dursun. yoksa buralarda hikâyeler bitmez.
devamını gör...
olaya ihl veya normal lise vs olarak bakmıyorum. insani olarak bakıyorum. bu tip haberlere gün geçtikçe daha çok rastlıyoruz bunun farkındayız. ahlaki yoksunluk olarak görüyorum. hiç beklemediğiniz durumları, hiç beklemediğiniz ortamlarda görmek mümkün. zira insanın olduğu yerde, her dolap dönüyor.

daha dün başıma alakasız bir mevzu geldi. bu mevzuda ise karşı taraf aşırı laik, üst zengin,elit geçinen bir tabaka muhatabım. aracın üzerine, kreşten bir poşet atılmış. elimi atmamla o pis kokuyu size tarif edemem. kamera görüntüleri mevcut üstelik. evet çocukların dışkılarını sildikleri peçeteleri bir poşete koyup atmışlar. aracın üst camına yapışmış üstelik. ve burası bir eğitim kurumu. demem o ki zihniyet değil, insanların yanlışları, ahlaki durumları kıt olan. insan her yerde insan, mühim olan bunun bilincinde olabilmek.
devamını gör...
yaşı küçük bireyi istismar etmiş kimsedir. geri kalanı etiket maalesef, baş örtüsü, imam hatip, kadın vurgusu hep etiket. bu bir suçtur, baş örtülü veya örtüsüz, düz lise veya imam hatip. konuya böyle bakamadığımız için suçun vahametini anlayamıyoruz. imam hatip düşmanları ve savunucuları bambaşka bir tarafa sürüklüyor konuyu. konu taciz. konu küçüğün istismarı. kim olursa olsun bu suçtur.

imam hatip konusuna gelince, bundan 15-20 yıl önce de böyleydi. imam hatip de böyleydi, düz lise de böyleydi. şimdi belki sayısı biraz artmıştır iletişim teknolojisindeki ilerlemeden dolayı, bir de artık haberimiz oluyor yine teknolojik gelişmelerden ötürü. yoksa bunlar hep ve her zaman oluyordu. toplumsal olarak konuya eğilemediğimiz, etiketlere saplanıp kaldığımız için de olmaya devam edecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar