dennis rodman

nba tarihinin gelmişŸ geçmişŸ en çılgın basketbolcusudur. 1500 kadınla beraber olduğŸunu açıklamışŸtı bir röporajında. bunlar arasında carmen electra ve madonna olduğŸunuda belirtmeden geçmeyelim. jordan'lı pippen'lı efsane bulls takımının bir parçasıydı. lakabı solucandır.
devamını gör...
rebound manyağıdır. pozisyonuna göre kısa ve ince olmasına, blok tehdidi olmamasına rağmen hızlı elleri ve fiziğinden beklenmeyecek gücüyle döneminin en iyi savunmacılarından olmuştu.

yanlış hatırlamıyorsam karısı tarafından terkedilene* normal bir insan evlâdıyken olayın ardından tırlatmıştır.

maç başına 18+ rebound aldığı sezon vardır. kariyer ortalaması da 13 civarındadır.

kariyerinin en büyük başarılarından biri bulls'ta oynarken üst üste iki serbest atışı sayıya çevirmesidir. united center'daki onbinleri ayağa kaldırmıştır.
devamını gör...
renkli kişiliği ile basketbolu sevdiren adamdır. ayrıca rebaund olayının boyla ilgisi olmadığını 2.15'lik adamların önünden rebaund alarak herkese göstermiştir.
devamını gör...
1961 doğumlu, bad boys olarak ünlenmiş detroit pistons ile üne kavuşmuş eski nba oyuncusudur. * 1986 yılının draftında pistons tarafından 27. sırada seçilmiştir. bu takımda iki şampiyonluk yaşamıştır. kariyerinin en parlak dönemini ise üç şampiyonluk gördüğü chicago bulls'da yaşamıştır. san antonio spurs, dallas ve lakers formalarını da giymiştir. 1990 ve 1991'in en iyi savunmacısı ödülünü kazanmıştır. bir dönem madonna ile birlikte anılmış, sonra ünlü yellozlardan carmen electra ile evlenip, bir gün sonra "çok sarhoştum" diyerek boşanmış, birkaç dandik aksiyon filminde boy göstermiştir.
devamını gör...
kariyeri 12.0 ribaund ortalamasıyla bitirmiştir. takımın üçüncü-dördüncü yıldızı olup bu rakama ulaşmak, zor iş aslında.
devamını gör...
nba'in gelmiş geçmiş en asi çocuklarından biridir. (bkz: crazy boy) çılgındır ve bu anlamda sınır tanımaz. 10 maçın 6 sını cezalı geçirmişliği vardır. carmen electra ile yamulmuyorsam 1 gün evli kalmıştır. antrenman yerine takshow programlarına çıkmışlığı da vardır. imaj konusunda tektir.
tabi biz kendisini o müthiş savunmasıyla hatırlıyoruz o ayrı...
devamını gör...
uyuşturucu taciri olmaktan son anda yırtmış da basketbolcu gibi duran sporcu. aşağıdaki resimler de bazı çağrışımlar yapabilir. tam bir psikopat desek yeridir. zaten kariyerine detroit te başlayıp bad boys a da katılınca nirvanaya ulaşmış. daha sonra jordan ın yaında biraz basketbola ağırlık vermiş hele de pippen ın sakatlığı sırasında jordan ın ona güvenini görünce iyice top yapmış bir kendisi.

bu karaktere rağmen oyun zekası gerçekten takdire şayan. karşısındaki rakip oyuncuları tek tek incelemesi ribaund için yaptığı çılgın hareketler oyuna konsantre olunca neler yapabildiğinin bir göstergesi aslında. ama işte ara sıra madonna carmen electra ile basketbol arasında kalınca yanlış tercihler yapmış.before

after
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar