deodorant

vücudun belli bölgelerinden hoş olmayan kokuların çıkmaması için sıkılarak kullanılan güzel kokulu kişisel temizlik ürünü.
devamını gör...
kendini kabullenen insanların kullandığı kozmetik ürünüdür. terleyince iğrenç kokuyorsun işte kabul et.

gün içinde her yerde duş alınamayacağından günü kurtaran üründür.
devamını gör...
pudralı olanının, elbise üzerinden sıkılması ile beyaz leke bırakan türü vardır. pudralı deodorant nedir lan. ben arabada üstü başı sigara koktu diye elime geçen ilk şişeyi üstüne sıkan bir adamım. ne gerek var böyle (bkz: abidik gubidik) şeylere.
devamını gör...
alır ve kullanır iken belli esas ve usullere riayet etmez iseniz kullanmanız boşa olan kozmetik ürün.

-kullanım sıklığı 1 gün bazında olmalıdır. (bazı deodorantların 48h iddiası varsa da siz yine de günlük olarak kullanmalısınız)
-koltuk altı temiz ve kılsız olmalı. (kıllı olması terin nemini tutacağından deodorantın etkisini azaltır)
-deodorantın nevi iyi belirlenmeli. (stick deodorantlar katı, roll on'lar sıvı, spreyler gaz formunda. hangisi size uygun karar vermelisiniz)
-koku giderici olmalı. (pudralı mı antiperspirant mı sorusu sorulacak)
-iz bırakmayan olacak. (giysilerinizde siyah veya beyaz dairevi lekeler bırakır. piyasada invisible ibareli deodorantlar tercih edilebilir)
-ıslaklık bırakmamalı. (deodorantınız iz bırakmayan ve koku giderici olsa bile terin ıslaklığı koltuk altını kaplar, görüntü itibariyle kötüdür. dry ibareliler tercih edilebilir)
devamını gör...
iki grup kullanıcısı vardır. birinci grup duşunu alır ve aynen kullanma talimatında olduğu gibi kuru koltuk altlarına 30 cm mesafeden ve iyice çalkaladığı şişeyi dik tutarak sıkar. ikinci grup kullanıcı ise şişeyi alır ve başından aşağıya daimi bir 8 hareketi çizerek tüm giysilerine ve saçlarına sıkar. birinci gruptakiler kokmaz ama ikinci gruptakiler ter kokusuyla karışmış ağır bir parfüm kokusuyla ortalıkta salınır.
devamını gör...
ibrahim saraçoğlu nun doğal losyon şeklinde olanını ciddi tavsiye ederim. çay ağacı kokulu. poff.. acayip bir şey. insanin durup durup kolunun altını koklayası geliyor. ve gün boyu hiç bir şekilde gitmiyor.
devamını gör...
kamp gecelerinde sivrisinek istilasına uğradığımızda toplu katliam yapmak için ateşle kullanmışlığım vardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar