pırıl pırıl kafaya sahip, hem de öğretmen. bu insan 4 sene eğitim fakültesine gidip eğitilmiş birisi. ancak bir şey öğrenememiş, nede olsa ikisi farklı şeyler. olayı twitter hesabından duyurmuş.


edit: lütfen ama 10 eksi yapabilirsiniz inanıyorum buna.*
devamını gör...
benim anlamadığım neden kınıyoruz. Allah c.c kur'an da bir çok ayetinde sapkınlığa düşenlere verilen doğal afetlerden bahseder. sel, deprem, tufan, kuraklık, kıtlık, denizi bile ikiye bölen rabbimizin bir uyarı olarak depremi kullanamayacağına mı inanıyoruz.
devamını gör...
öncelikle bayan değil kadın. bayan, bir hitap biçimidir ve nitelendirme olarak kullanılamaz. konuya dönecek olursak pek de haksız olmayan öğretmendir. birçok hadis'te, artan sapkınlıklardan dolayı ahir zamanda sıklıkla doğal afetler olacağı rivayet ediliyor.
devamını gör...
Allah durduk yerde afet vermez doğrudur ancak bu deprem şunun içindi demenin şirk boyutu düşünülmeli. o deprem belkide çok büyük bir pkk patlamasının önlenmesi adına Allah'ın hediyesidir. naber? o halkın arasında hiç mi sevilen kul yoktu. şimdi bu kadar ince meselelerde konunun bir yerlere bağlanması Allah'ın işine karışmaktır. şirktir.
devamını gör...
öğretmen şura suresinin 30. ayeti kerimesini paylaşmış. Allah(c.c)'ın bizlere buyurduğu ve kendimize çeki düzen vermemiz gereken bir ayeti, bizlere beyanda bulunmuş. ama bu beyanda bulunduğu için öğretmen sapkınlığa bağlamış oluyor ne hikmetse.

oh ne güzel ! işinize gelmeyene sapık deyin.. kelam Allah'ın kelamıymış falan. umrunuzda değil ki zaten.

neyse ben sizlere güzel bir zilzal suresi atayım mealli bir tane şöyle.
devamını gör...
herkes konuya ayetlere dayanarak olumlu bakmış. pekala şunu soracağım, tamamen salt olarak.

israil bu kadar zulme uğratırken müslümanları, neden hala son sürat devam edebiliyor? bence en büyük helak'ı hakeden onlar. üstelik bu bebek tecavüzcülerinin bol oldugu yerler falan. ne bileyim...
ege'de güney de yapılan size göre sapkınlıklardan daha tehlikeli oysa?
yani bu sorum sadece olaya bakış açınızın sığlığını anlatabilmek adına.
şimdi hiç alakasız bir yerde deprem olsa onu da bu şekilde mi yorumlardınız? bir diğer sorum da bu.
bu kişi bunu yaparak yine yeniden birilerinin de ekmeğine bal kaymak çalmış anlatabiliyor muyum? üstelik kişilerin görüntüsü ve zihniyeti, yaşam tarzı ve inancı ne olursa olsun kimseyi bu şekilde yargılayamaz. sen Allah mısın hanım abla? sana mı kaldı bunun doğruluğunu açıklamak?
Allah aşkına...

ekleme: gözümden kaçmış bir şey daha diyeceğim, bu kadar hassas ve duyarlısın dikkat etmek lazım bu helak olayları kimi vuracak bilinmez. o profil pikçirunu kaldır. çok paradoks yani.
devamını gör...
eğer deprem denize yoğun girildiği ve 'plaj partilerinin' yapıldığı saatte gerçekleşseydi çekilme ve baskın anında onlarca kişi akıntı nedeniyle ölebilirdi. madem bu 'sapkın' insanların Allah tarafından cezalandırıldığını savunuyorsunuz bu gerçeği de göz önünde bulundurun.

ama yok. siz Allah'ın ayetlerini kullanarak burun kıvırdığınız insanları aşağılamak ve onların acılarından zevk almak için her şeyi yapanlardansanız bunu aklınıza getirmez milyonlarca yıldır büyük tektonik hareketlerle meydana gelmiş bölge insanına küçük aklınızla böyle çatarsınız.

velhasılıkelam, bodrum ve muğla insanı Allah'ın sevdiği kullardanmış deprem onların korunaklı olduğu zamanda gerçekleşti. bu anaokulu öğretmeni de bu gerçek üzerinden değerlendirildiğinde ayetleri kendi çıkarları için kullanan bir münafıktır. nokta.

bu arada sizin bana eksi vermeniz, depremin saatinin insanların canını kurtaran bir nokta olduğu gerçeğini, kos adasında da ölen kişinin cami minaresinin altında kalması sonucu öldüğü haberini değiştirmiyor. asıl bir gün dini böyle kullanan müflisleri ağır bir bela vuracak. işte biz o gün yine bu konuyu konuşmak için buraya geleceğiz.
devamını gör...
pek sapkınlık yaşamadım ama benim de yakalandığım deprem oldu. diyeceğim şu ki Allah kimseye böyle bir durumu yaşatmasın. hele yorgun şekilde uyurken hiç.
devamını gör...
doğru bir noktaya parmak basmıştır. mesela endonezya'da çok sık deprem ve tsunami afetlerinin meydana gelmesinin asıl sebebi o bölgede fay kırıkları ve levha hareketlerinin olması değil, endonezyalıların müslüman görünümlü müşrik olmalarıdır. ingiltere'de bu tarz afetlerin hiç yaşanmamasının ise o bölgede fay kırıklarının olmaması ile hiçbir alakası yok. tamamen ingilizlerin Allah'ın halis kullarından olmasıyla alakalı.

sevgili dostlar, inanan ve akleden bir insan için doğal afetler uyarı niteliğindedir ancak bu demek değildir ki tüm afetler sapkın insanlar için Allah'ın gönderdiği azaplardır. Allah'ın var ettiği bir doğal düzen var ve bu doğal düzen makinenin çarkları gibi işliyor. Allah'ın bir müdahalesi yok ise her olay yine onun kurduğu doğal düzen etrafında sebep sonuç ilişkisine binaen meydana geliyor. elbette Allah'ın birilerini cezalandırmak yahut uyarmak veya azap indirmek amacıyla düzene müdahalesi mümkün.
devamını gör...
şu israil örneği ve neden daha çok sapığın olduğu yerde olmadı insanlar ölmedi diyenler içinde ayet var.

''sakın Allah ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma, Allah onları gözlerin dehşetle bakacağı bir güne erteliyor''


ve dahası, hani gavurlar refah içinde yasıyor hep müslümanlar zulüm görüyor diye düşünüyoruz ya ''


o kâfirler kendilerine mühlet vermemizin kendileri hakkında hayır olduğunu sanmasınlar. onlara mühlet vermemiz, günahlarının artması içindir. onlara zelil ve perişan eden bir azap vardır.) inkâr edenler sanmasınlar ki, kendilerine süre vermemiz, kendileri için hayırlıdır. biz onlara süre veriyoruz ki günâhı artırsınlar. onlar için alçaltıcı bir azâb vardır.)

şimdi asıl mesele şu; bu kızcağız ''ohh olsun'' minvalinde bir şey mi demiş yoksa ''akıllı olalım, insanca yaşayalım'' mı demek istemiş? ondan sonra linç edin. velhasılı kelam bütün ege halkı da sapkın değil. ama afet geldiği zaman kimseyi ayırmıyor. kimisi deprem şehidi olur, kimiside leş.
devamını gör...
hasta bir bacımızın beyanı, bir takım neden sonuç ilişkileri kurmakta zorluk çekiyor. beyninin açılması gerek, uzman olarak şifası için kendisine deve sidiği içmesini öneriyorum. inşaallah tüm insanlık için deve sidiğinden sonra kurtuluşa ereceğiz.
devamını gör...
Allah c.c yahudileri neden cezalandırmıyor diye merak eden olursa isra suresinin ilk 12 ayetini okuduklarında ihtiyaçları olan cevabı alacaklardır. Allah'ın adaletinin tecellisi üzerine yorum yapıyor olmak ve kimsenin tekelinde olmadığını ilan edip kendi inancını dikta etmek için başkalarını münafıklıkla suçlamak da bu millete has bir özellik olmuş.

bizler rabbimizin dönem dönem yaptığımız hatalardan dolayı bizleri uyardığına doğru yola sevk etmek için küçük veya büyük musibetler verdiğine inanırız, Allah c.c bunu ayetlerle sabit kılmıştır. en iyi bilinen ve sanırım unutmadığımız bir ayet olan (o kâfirleri dünyada da, ahirette de en şiddetli azap ile cezalandıracağım.) [al-i imran 56] bize yeterince net cevap veriyor. nedense anlamadığım bir durumdan dolayı bazıları Allah'ın adaletini hesaba çekecek kadar ileri gitmiş durumdalar. biz en azından ben bu tür deprem ve afetlerin rabbimizin bizleri uyardığı birer uyarı mekanizması olarak görüyorum. bunu da istediğim yerde beyan etmekten çekinmiyorum. bu tür can ve mal kaybının az olduğu afetleri bizler uyarı olarak algılar kendimize çeki düzen veririz. ve rabbimize bu durum için hamd ve şükrederiz.

Allah c.c ayetinde açıkça belirttiği bir durum içinde rabbimize hesap sormayız. bunu niye cezalandırdın bunu niye bekletiyorsun diye. çünkü biz biliriz zamanı geldiğinde rabbimizin azabı herşeyden daha korkunç olur.

tanım : * öğretmen hanım ablamız doğru bir noktaya dikkat çekmiştir.
devamını gör...
beni ilgilendirmeyen hanım. ünlü olmayan insanların tweetlerini başka platformlara taşımanın ve tartışmanın çok saçma olduğunu düşünmüşümdür her zaman.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar