depresyon

toplumda her dört kişiden birinde görülebilen,hayattan zevk alamama diye basitçe özetleyebileceğimiz,fakat intihara kadar sürükleyebilen major tipinin de bulunduğunun da bilinmesi gerektiğini düşündüğüm duygulanım bozukluğudur.
devamını gör...
çoğu yazarlar, depresyonun inanç eksikliğinden, maneviyat boşluğundan kaynaklı olduğunu belirtirler, ama şöyle de bir gerçek vardır ki depresyonun ilacı ne ilaçlardır, ne de başka bir şey, depresyonda gerçek olan insanın kendisini iyi hissetmek istediğiyle alakalıdır, çünkü bu tarz psikolojik hastalıklarda çoğunlukla en iyi doktor kişinin kendisidir.
devamını gör...
eğer insanları küçümsemeye,kendinizi farklı görmeye başladıysanız,okulda gördüğünüz bazı tiplere bu mallar niye yaşıyor ki diye soruyorsanız,maça giden ateşli beşiktaş taraftarının ne kadar boş insanlar olduğunu,bu dünya için fazlasıyla gereksiz varlıklar olduğunu düşünüyorsanız,kız için kavga eden insanların varlığından haberdar olmak bile sizi rahatsız ediyorsa,okul bitsede şöyle masa başı bi işe girsem diyen çalışkan arkadaşınızın ne kadar da geri zekalı birisi olduğunu düşünüyorsanız,mezun olduktan sonra yapılacak bütün işlerin boktan olduğunu,en iyisi alıp başını sakin bir refah ülkesine yerleşmek olduğunu düşünüyorsanız,dizi izleyip mutlu olan insanların idiot olduğunu düşünmeye başladıysanız ve bütün bunların farklılıklar size hüzünle karışık bir haz vermeye başladıysa,bu kadar embesilin yaşadığı bir dünyada sizin gibi yüksek düşünceli bir insanın yaşamının zor olduğu kanısına vardıysanız,kendinizi tepkisel bir hamle ile yüceltmeye başladıysanız ve internette girilecek site kalmadığını düşünmeye başladıysanız,bunalıma girmiş bir havanız yok ama karşınızdaki kişinin heyecanla açtığı maç,film,dizi,kız muahabbetine öylesine cevaplar veriyorsanız ve tüm bunların yanında size ara ara gelen bir baş ağrısı eşlik ediyorsa.fazla havalara girmeyin.üstün falan değilsiniz sadece depresyondasınıhttp://z.baş ağrısı için gidilen doktorun anti depresan vermesi ile dumura uğrar ve o boş gördüğünüz işleri yapmaya çalışırsınız tam depresyondna çıkacakken,akıllara acaba depresyonda düşündüklerim mi doğru,normal hayattaki mi diye bir soru gelir ve depresyonda kalmak istersiniz,sizi böylese dipsiz bir kuyuya çeker.sonra baş ağrısı vs gibi fiziksel etkileri insana bıkkınlık http://verir.ve hiç ilaç kullanmamanıza rağmen bir gece ansızın bu durum bitebilir. ve sonra geri de gelebilir.bittiği zaman hayatın aslında güzel olduğunu, beşiktaş taraftarının boş olmadığını, yapılacak güzel işlerinde olduğunu anlar.normal bir birey olursunuz. ama roman yazamazsınız.

edit: imla.
edit: bir süre anti-depresan kullanmak en etkili çözüm yoludur. yoksa normalle depresyon halini ayırt edemezsiniz.
devamını gör...
sensomotorik duyarlılığın azalmasının en hafif biçimi, ruhsal veya bedensel düşkünlük durumu, genel davranışların hafif derecede azalmasına verilen ad.
devamını gör...
kızların girmemesi gereken şey. eğer bir kere girmişlerse uzak durun, Allah rızası için yardım edeyim falan demeyin, yemiyor. * bir de depresyona girmiş iki kızla bir odada kalmak, ölüşmek bir ömür boyu var ona hiç girmeyeyim.
devamını gör...
kişinin sosyal işlevlerini ve günlük yaşama dair etkinliklerini rahatsız edecek, bozacak dereceye ulaşmış üzüntü, melankoli veya keder durumudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar