derin millet

derin devletin bahsedildiği bir ortamda açıkça düşünülmeyen kavram. derin millet nedir? sokaktaki simitçisinden ayakkabı boyacısından, avukatına doktoruna öğretim görevlisine iş adamına uzanan bir topluluktur. ordu millet adı altında yanlış anlaşılmış aslında organize millet olan bir milletin ortaya koyduğu oluşumdur. aynı amaç üzerine birleşen azınlığın çoğunluğa yön vermesidir. tamam, faşist ya da oligarşi üzerine kurulu bir sistem gibi gelebilir. akp bunu siyasal anlamda oluşturmaya çalıştı ve görünen o ki başardı. tebrik etmek gerek. olayların esiri olmak ya da olayları yorumlamak üzerine sıkılan fazla insan yok. bu tür oluşumlar siyasi hareketlerin dışında sürmeye çalışıyor da çoğu gücün kurbanı oluyor. bazen üzülüyorum. olsun umudu kaybetmeye değmez.*
devamını gör...
( #1069625 ) bu adam kim bilmiyorum ama iki günlük sözlük maceramda gördüğüm en kaliteli entrye imza atmış yazar. takip etmekte fayda var. boş beleş birine benzemiyor.
devamını gör...
#1129547">#1129547 - - - - - - - sadece yazının içeriği değil , sunum kalitesiyle de çok başarılı bir tanıma imza atmış yazarımız. kısa tanımla cogito sözlükte gün geçiriliyor diye laf atan arkadaşların bu hususta beyanları olduğunda buna benzer yazıları görüp hatalarından vazgeçmeleri temennisiyle..
devamını gör...
seviyorum bu kardeşimi. anlamadığım bir şekilde kalbim ısındı kendisine. birini seviyorsan söyle demiş peygamber efendimiz Allah için seviyor ve okuyoruz.
devamını gör...
mayıs ayında girdiği 464 tanımla, geçtiğimiz ayın en çok yazanları sıralamasında 15. sırayı almıştır..
zoraki yazar ile aynı sayıda olmalarına rağmen, yazar olmanın avantajını yaşamıştır.

cogito sözlük namına teşekkür ederim!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar